Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Wisnia

Jednak jestes prawdziwym wisnia,ktora z osób biorących te leki pragnie sie poczuć jeszcze gorzej,tak dla chwaly ojczyzny i ascezy?!!!Co Ty za bzdury opowiadasz?!!!Ciesz sie,ze trafiles na lek,który Cię nie sponiewieral,bo gdybts przeszedl w polowie to co niektorzy,to wtedy byś wiedzial jak to jest i jakby taki wiania Ci napisal,ze sam sobie jestes winien,bo chciales takich skutków to raczej nieomieszkalbys go zrąbać i pomyslec,ze to jakus zwykly palant jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

a Ty na co sie leczysz?

 

Na FS i NN.

 

-- 12 kwi 2014, 09:44 --

 

Wisnia

Jednak jestes prawdziwym wisnia,ktora z osób biorących te leki pragnie sie poczuć jeszcze gorzej,tak dla chwaly ojczyzny i ascezy?!!!Co Ty za bzdury opowiadasz?!!!Ciesz sie,ze trafiles na lek,który Cię nie sponiewieral,bo gdybts przeszedl w polowie to co niektorzy,to wtedy byś wiedzial jak to jest i jakby taki wiania Ci napisal,ze sam sobie jestes winien,bo chciales takich skutków to raczej nieomieszkalbys go zrąbać i pomyslec,ze to jakus zwykly palant jest!!

 

No popatrz. Mam inne doświadczenia i od razu nazywasz mnie palantem? Widzę że masz duży problem kolego. Proponuję zastanowić się nad sobą.

 

Jeśli sponiewierał cię lek, to już tylko twój problem. Ja piszę o swoich doświadczeniach. I może ci to pasować lub nie, ale są tacy, i mam nadzieję że jest ich większość, na których leki działają dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Ja caly czas wracam do paro....ja wtedy nie mialam aż takich skutków ubocznych,mialam swój jasny umysl i szybciej doszlam do siebie i po roku bylam pewna,ze chce go odstawic,bo czulam sie pewniej,silniej.

Na esci tego nie ma,a wręcz w takich chwilach pogorszenia samopoczucia,czuje sie jak ym stapala po cuenkim lodzie.Hestem wycofana,przerażona i wylękniona,a tak byc nie powinno.

A co di dziennego,tam dostajemy leki i pielęgniarki patrza kto bierze a kto nie,a potem jest notatka,ze nie chcesz przyjmowac lekow.Musualabym porozmawiac z lekarzem,ale jak pomysle o jakiejkolwiek rozmowie z doktorkiem,to odechciewa mi sie wszystkiego.Dziwny czlek....

 

-- 12 kwi 2014, 09:53 --

 

Wisnia,idec Twoja"taktyka",to:

Po pierwsze jestem kobieta!!!Po drugie nie nazwalam Ciebie palantem,a po trzecie radze u Tobie zastanowic siw nad sobą,bo jeśli sądzisz,ze Cię obrazilam,to cos awiadczy o Twojej samoocenie-czytaj dokladnie tekst.

Wiem,ze są ludzie,którzy dobrze reagują na tego typu leki,ale są tez ludzie którzy znoszą to fatalnie i zdaje się Ty tego nie rozumiesz pisząc,ze jak ktos chce sie źle czuc to będzie.Cu którzy podejmują sie farmakoterapii watpie żeby"marzyli"o gorszym samopoczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

to zmieniaj na to paro, nad czym sie zastanawiasz? jak nie dziala dobrze tyle czasu to zmieniaj tak jak mialas zalecone początkowo

 

-- 12 kwi 2014, 10:04 --

 

ja gdybym mógł brac lek który na mnie dzialal najlepiej to bym nie próbował niczego innego tylko bym wracał do tego co dzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Idac wczoraj do doktorka myslalam,ze mi zmieni na paro,bylam wręcz przekonana.Ale on zwiekszyl daje esci i dolozyl jedna tabletke Lamitrinu.

We wtorek idę do swojej p.dr.i będę z nią rozmawiac o zmianie leku.

 

-- 12 kwi 2014, 10:07 --

 

Lunatic

Ja nie mowie,ze na paro byla rewelacja,ale napewno lepiej niż do tej pory na esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Paro u mnie zadzialalo po dwóch miesiącach i biesiac byl taki,ze moglam góry przenosić.Bylam odważną,aż czasami za bardzo i pobudzona,ale tak pozytywnie pobudzona.Trwalo to miesiąc.Potem to juz bylo roznie,raz lepiej,raz gorzej.Trafilo sie tez takie samopoczucie jakie mialam teraz na esci przez parę dni i wtedy trwalo to tydzień.Paro zlikwidowali u mnie całkowicie lęki,ale esci tez mnie w90procentach pozbawilo lęków.Mysle,ze na esci bylo by ok,gdtby nie to uczucie z umyslem jak jest gorsze samopoczucie.Dzisiaj,Np.tego nie mam.Mam tylko taka ciezka glowe.

A powiedz mi,jest taka ewentualność,ze paro tym razem zadziala inaczej,gorzej niż za pierwszym razem?

Tego wlasnie sie obawiam trochę,ze będzie tak samo jak na esci,albo gorzej.Jest taka mozliwosc?

 

-- 12 kwi 2014, 11:00 --

 

Na paro tez nie bylo tej stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

no niby moze inaczej, ale tego nie da sie przewidziec, nie ma wyjscia i trzeba samemu sprobowac i sie przekonac

 

-- 12 kwi 2014, 11:12 --

 

ale czasem jest na odwrot, lek za drugim razem moze zadzialac lepiej niz za pierwszym, mialem tak z moklobemidem kiedys

 

-- 12 kwi 2014, 11:23 --

 

ale nie sugeruj sie czyms takim ze moze zadzialac lepiej czy gorzej, bo tak to bys nie zaczęła nigdy zadnego leczenia bo zawsze jest ryzyko ze nie zadziala tak jakby sie tego chcialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Masz racje.We wtorek porozmawiam z moja p.dr.Dzisiaj Np.jest w.miare ok.

A Ty jak na fluo?Masz dzisiaj to dziwne uczucie z umyslem?

A,mnie doktorek powiedział,ze nad umyslem to nigdy nie będziemy mieli panowania,bo umysl ludzki jest niezbadany....Dlatego,po jego madrosciach nie chce juz z nim dyskutowac i rozmawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

Caly czas mam takie zamroczenie,ale ludzie przewaznie pisali ze na tym leku poprawe poczuli po miesiacu,ja biore dopiero 2,5 tygodnia,musze to jakos przeczekac i liczyc na to ze tez u mnie tak bedzie,a pewnosci tez nie mam zadnej,no ale jakie mam inne wyjscie

 

-- 12 kwi 2014, 12:02 --

 

Na zagranicznych forach fluo ma bardzo dobre opinie jako lek na napady paniki i sie tym pocieszam,bo sie balem ze nie bedzie na to dzialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, a niechcesz spróbować z tym Lamitrinem? Zapytaj swojej lekarki co ona na to?

 

Panie wisnia, a może ty wcale nie masz FS tylko tak się zachowujesz wobec wszystkich jak tu i inni mają cię gdzieś? Tak, to było złośliwe. Ciesz się, że nic takiego jak nas nie spotkało ciebie na esci. Ja pogorszenie miałam na każdym leku i raczej sobie tego nie wymyśliłam. Każdy ma swoje zdanie i swoje doświadczenia, ale to nie znaczy że należy negowac zdanie innych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiątko, ja esci i lamitrin i też jest super.
Dzien dobry. Jestem nowa na tym forum. Niestety nie nowa, jesli chodzi o depresje. Wraca co kilka lat.

Od dwu tygodni biore Lexamil, 5 mg-to tutejsza nazwa dla escitalopramu. Jakies 6, 7 lat temu bralam Trepiline (amitryptilina), czylam sie dobrze i odstawilam. Od ponad roku sie bronilam przed lekami, ale mam zawroty glowy, i meczace zmiany nastrojow.

Od kilku dni, dokladnie od 2 zaczelam brac troszke wieksza dawke esc, nie wieksza niz 10 mg. Po kawalku urywam z tabletki.

Od dwu dni, jestem roztrzesiona, dzis chodzilam po scianach-nosilo mnie, dreszcze, niepokoj, jak przed atakiem paniki. Poratowalam sie Pax ( relanium)

i Biral ( waleriana ). Przezylam, bo i staralam sie sama opanowac. Przechodze tez czas zmian, mam 52 lata.

Biore ten lek, bo mialam zawroty glowy, zawroty troche przeszly, ale jestem w zupelnym dole.

Przed braniem leku moj nastoj bywal rozny, hormony troche utemperowaly je, a teraz jestem pelna lęku. Nie zawsze, ale najgorzej rano.

Czy jest na forum jakas pani w moim wieku, ktora sie tym lekiem ratowala?

Bardzo prosze sie odezwac. Zreszta kazdego poczytam, chetnie.

Jak dlugo sie bede meczyla z tym lekiem, nowej generacji? Na wieczor biore naturalny lek Gaba, pisza, ze nie wchodzi w konflikt z lekami, moze jednak ktos ma doswiadczenia z tym lekiem natury.

 

-- 12 kwi 2014, 14:25 --

 

elmopl79, a niechcesz spróbować z tym Lamitrinem? Zapytaj swojej lekarki co ona na to?

 

Panie wisnia, a może ty wcale nie masz FS tylko tak się zachowujesz wobec wszystkich jak tu i inni mają cię gdzieś? Tak, to było złośliwe. Ciesz się, że nic takiego jak nas nie spotkało ciebie na esci. Ja pogorszenie miałam na każdym leku i raczej sobie tego nie wymyśliłam. Każdy ma swoje zdanie i swoje doświadczenia, ale to nie znaczy że należy negowac zdanie innych.

Sadze, ze nie ma sie co denerwowac, bo sa tutaj ludzie znerwicowani, wiec roznie reaguja. Nie tylko na leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashleigh, ja biorę ten lek od 6 tyg i po początkowym pogorszeniu oraz dołączeniu stabilizatora nastroju czuje się zupełnie normalnie. Mysle, że wiek nie ma tu nic do rzeczy... Jeśli to Twoje początki z lekiem to jak najbardziej ratuj się relanium. Po jakimś czasie te skutki uboczne miną. Jeśli nie, może trzeba będzie zmienić lek. Ja też jestem "starym wyjadaczem" jeśli chodzi o leczenie. To mój 4 nawrót nerwicy w ciągu 10 lat.

Czy korzystasz też z terapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, bez sensu ta rada bo skoro pisze w tym temacie to czytam odpowiedzi a niestety opcja ignorowanych (chyba) do tej pory nie działa. nie lubię ostatnio i unikam sprzeczek na forum więc póki Ci zły nastój nie przejdzie to umykam z tematu dla własnego bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asleigh

Ja w podobnym wieku, tylko parę lat młodsza. Niestety, doświadczenia z lekiem prawie żadnego, ot, 1,5 miesiąca brania, 4 tygodnie na terapeutycznej.

Tak się zastanawiam, czy lek nie powinien już się bardziej ustabilizować. Na razie stanęłam na pewnym etapie i tak stoję. Ciągły niepokój, spięcie, ciśnienie w klatce, rozdygotanie. Po ubiegłym weekendzie, który był naprawdę dobry, wiem, że to nie jest to, co może być i do czego się dąży. Eh... a spotkanie z lekarzem dopiero za miesiąc. Mam zalecenie od lekarza, że gdyby nie było poprawy to mam sobie dawkę zmienić, dodać 2,5mg. Jak myślicie? Zrobić to teraz, czy może zaczekać jeszcze z tydzień i zobaczyć, czy coś się zmieni?

 

kasiątko

Po prostu, jeśli dasz radę, postów wisni nie czytaj, zakładając że w każdej chwili może wystrzelić z jakimś "tekstem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę poczułem zmniejszenie dawki paro do 30 mg. Od rana lekkie zawroty głowy i niepewny chód. O dziwo pomogły 2 piwka i w głowie mi się już nie kręci :)

Fajny wieczór się szykuje, bo wybieram się na koncert Lady Pank, akustycznie w filharmonii bałtyckiej.

Nie ma co się sprzeczać, wszyscy jesteśmy znerwicowani, nadwrażliwi i jedziemy na jednym wózku. Najgorsze to siąść na forum w złym humorze, wtedy łatwo o dowalenie komuś. Coś o tym wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×