Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

wisnia80

Nie wiem, może kupiłeś go za 100%, zamiast za cenę refundowaną.

Spójrz na porównywarkę cen leków:

http://topfarm.pl/zamienniki-lekow,Parogen-tabl-powl-20-mg.html

 

Pewnie tak, ale lekarz tak napisał. I to rodzi pytanie dlaczego? Mogę od niego żądać aby było to na refundację?

 

Ja za esci. zapłaciłem 30zł za 10mg, jak mi teraz przyjdzie brać 20mg to ponad 60zł no to nie bardzo cena już jak dla mnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80

Nie wiem, może kupiłeś go za 100%, zamiast za cenę refundowaną.

Spójrz na porównywarkę cen leków:

http://topfarm.pl/zamienniki-lekow,Parogen-tabl-powl-20-mg.html

 

Pewnie tak, ale lekarz tak napisał. I to rodzi pytanie dlaczego? Mogę od niego żądać aby było to na refundację?

 

Powinieneś go o to zapytać.

Kasa mała czy duża, cóż ja wolę zapłacić mniej, a nie więcej. I tak dużo kasy kosztuje moja choroba. W ciągu miesiąca oszczędności rzędu 50 zł już coś znaczą. Obiad, kolacja, kino, basen, kręgle można wymieniać długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej płacić mniej, ale jeżeli mam się dobrze czuć po danym leku to pieniądze się nie liczą i jestem wstanie zapłacić każdą cenę za niego ;)

 

No i jeszcze niektórzy myślą, że jak droższy to że będzie lepiej działać :mrgreen: ehh

 

No no jak mogę dać 4 zł to nie będę dawał 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, są tacy którzy łykają tylko oryginalny lek, bo zamienniki rzekomo gorzej działają.

Chociaż nastawienie pacjenta do leczenia też jest ważne, więc jeśli ktoś czuje się pewniej łykając droższy oryginał w ładniejszym opakowaniu, to jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, są tacy którzy łykają tylko oryginalny lek, bo zamienniki rzekomo gorzej działają.

Chociaż nastawienie pacjenta do leczenia też jest ważne, więc jeśli ktoś czuje się pewniej łykając droższy oryginał w ładniejszym opakowaniu, to jego sprawa.

 

To ja się zdecydowanie lepiej czuję jak mniej zapłacę. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, brałam i jest to bardzo miły lek :).

 

Inez, powiedz mi jak długo u ciebie trwały skutki uboczne takie dokuczliwe? I po jakim czasie lek podziałał?

 

-- 10 kwi 2014, 12:21 --

 

Chyba nie ma co się bawić w jakieś majonezy, tylko na paroksetyne się przerzucić.

 

Paroksetyne bralam ponad 3 lata ale przy 2 podejsciu musialam z niej zrezygnowac bo mialam potworne skutki uboczne a poza tym chcialam cos innego wyprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co się bawić w jakieś majonezy, tylko na paroksetyne się przerzucić.

Ja mogę tylko polecić paroksetynę. Tania i dobra. Po prostu król majonezu :) Coś dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co się bawić w jakieś majonezy, tylko na paroksetyne się przerzucić.

Ja mogę tylko polecić paroksetynę. Tania i dobra. Po prostu król majonezu :) Coś dla Ciebie.

 

A czy można założyć, że skoro przy esci. praktycznie 0 uboków, to na paro będzie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26, chyba ze 2 tyg, ale z każdym dniem było coraz lżej. Poprawa to jakiś 4-5 tydz. Tydzień 6 czyli teraz - mogę powiedzieć, że zaczynam się czuć się normalnie.

 

-- Cz kwi 10, 2014 12:41 pm --

 

Tylko ja do esci od jakiegoś 4 tyg. biorę jeszcze stabilizator nastroju.

 

-- Cz kwi 10, 2014 1:12 pm --

 

Z drugiej strony nie sugeruj się mną czy kimś innym. Niektórzy nie mieli skutków ubocznych, inni mieli kilka dni, więc to sprawa indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmopl

Pisałas kiedys cos o zatkaniu umyslu po esci czy cos w tym rodzaju, ze nie ma takiej jasnosci tylko jest cos w rodzaju takiego zatkania, czy to sie u Ciebie dalej utrzymuje, a jak nie to pamietasz po jakim czasie przeszło? Ktoś inny tez o tym pisal wcześniej tylko juz nie pamietam kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetem po wizycie u psychiatry.

Od jutra schodzę do 30 mg paro, a od maja mam brać 20 mg. Kolejna wizyta za 2 miesiące i jeśli będę się czuł tak dobrze jak teraz, to kolejna redukcja dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×