Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

murbeton, Zbyt szybko kazała odstawić .. :(

 

-- 07 kwi 2014, 21:20 --

 

Wiec praktycznie w tydzień zeszłaś całkowicie z leku? Niestety jedni schodzą bezboleśnie inni gorzej , brałaś 30 mg , ja bym brała 20 mg przez tydzień , nawet dwa , później pol przez tydzień..nastepnie cwiartke tez przez tydzien.. :roll:

 

-- 07 kwi 2014, 21:21 --

 

forfiter, :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, teraz też tak myślę, ale wtedy nie przyszło mi do głowy, żeby polemizować :)

a teraz nie wiem co robić dalej. na razie od 3 dni biorę ćwiartkę tabletki (skoro wcześniej brałam połówkę). Postanowiłam sobie brać tak przez tydzień, ale wkurza mnie, że sama muszę sobie dawkować.

 

-- 07 kwi 2014, 22:28 --

 

Witam,

 

Prosze pocieszcie mnie..

Jestem na Parogenie od 17 dni.. I nadal nic.. Przez pierwszy tydzien biegunki i nudności i oczywiście poczucie osłabienia i uścisk głowy.. Zaczynałem od pół tabletki przez 4 dni potem jedna tabletka.. Niestety żadnej poprawy cały czas czuje uścisk w głowie do tego nie mam apetytu straciłem 10 kilo..czy ten lek zacznie wogole działać? A moze ja nie mam nerwicy..

 

Ten lek zacznie działać. Trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość. Ja miałam dużo objawów somatycznych nerwicy (bóle brzucha, drętwienia kończyń, drgawki, ucisk w klatce piersiowej). Pierwsze objawy zaczęły ustępować po 3 tygodniach. Potem już było coraz łatwiej. Po 2 miesiącach większość objawów ustąpiła.

Zanim zdecydowałam się na branie leków bardzo długo się męczyłam i szukałam innych przyczyn moich dolegliwości. W końcu gastroenterolog przekonał mnie, żeby spróbować z lekami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem citalopram zaraz przed paroksetyną. Paroksetyna silniej działała przeciwdepresyjnie. Zresztą teraz ponownie do niej wróciłem i mnie nie zawiodła - kolejny raz wyciągnęła z dołka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę rexetin od 3 tygodni i jak na razie jest to - obok chlorprotiksenu, który rewelacyjnie mnie wyciszał - najlepszy lek, jaki kiedykolwiek w życiu brałem. Świetnie zadziałał na poprawę nastroju, lęk przed kontaktami z ludźmi i na natręctwa myślowe. Inne eseseraje (sertralina i fluoksetyna) niewiele dawały w porównaniu z paro, co zresztą jest zrozumiałe, bo o ile wiem paroksetyna jest lekiem najsilniejszym spośród nich. Być może 3 tygodnie to zbyt krótki okres zażywania by oceniać działanie leku, ale póki co jestem zadowolony. Citalopramu z kolei nigdy nie zażywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przekonałeś mnie @Alien81.

Na zejście z benzo postanowiłem brać typowo sedatywny Chloroprotyksen,

a zamiast ESCI paroksetynę.

Tylko dziś Kur** mój psychiatra poszedł sobie do domu, zapomniał pewnie o tym że jesteśmy umówieni,

więc skombinuję to PARO i Chloro. dopiero za jakiś tydzień.

A ten piracetam wydaje sie byc tez zachęcający - nigdy nie brałem tego typu leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 30mg biorę późnym popołudniem. Wieczorem około 22-23 łapie mnie senność i idę spać. W ciągu dnia zero zamuły i żadnej senności, zero. Więc przesunięcie zażywania leku z rana na późne popołudnie bardzo pomogło. Dzięki temu nie mam potrzeby spania w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 40mg Seroxatu rano. Wcześniej brałem 20mg. Lecz złapała mnie delikatna dolinka i moja doktor kazała mi zwiększyć dawkę do 40mg. Nie potrafię powiedzieć na co u mnie wpływa ten lek. Czuję się po nim lepiej... Ale biorę go razem z Anafranilem w dawce 150mg, i Rispoleptem w dawce 4mg. Rispolept ma działanie nasenne. Śpię od 21:00 do 5:30. Wstawanie przychodzi mi ciężko, ale w ciągu dnia mam siły by normalnie funkcjonować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrykos, nie szkoda Ci kasy na Seroxat, podczas gdy Paroxinor kosztuje niecałe 4zł? ;) Dzisiaj rozmawiałem z lekarzem i powiedział, że Paroxinor niczym nie ustępuje droższym generykom i produkowany jest przez dobrą skandynawską firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, A no owszem że szkoda, u mnie dawka na miesiąc kosztuje ok 150zł. Ale nic nie poradze, nie chcę się czuć tak jak wcześniej. Przerabiałem Parogen, który też jest znacznie tańszy i kompletna lipa.... Życie straciło dla mnie sens, nie mogłem odnaleźć sobie miejsca, byłem ciągle smutny i płaczliwy... Także lek lekowi nie równy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to czułem się przez pierwsze dwa miechy brania leków, a teraz czuję się po prostu dobrze :).

Plusem jest to, że leczysz się tanio, no i że dobrze się czujesz.

Ja nie czuję się do końca dobrze, ale nie jest to spowodowane lekami. Bardziej chodzi o moją pracę, i brak ludzi wokół mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak jest z przymuleniem i wygaszeniem emocji po PARO ?

W sensie jest sens spotykać się z ludźmi ? - W sensie czy ten lek nie zabije tak samo wszystkich uczuć we mnie jak Escitalopram,

że gadanie z człowiekiem staje się nużące, męczące, mózg działa z prędkością żółwia...

Boję się, że owszem ten lek uspokoi mnie jeszcze lepiej ale zrobi ze mnie typowego zombie.

Jak jest u Was z myśleniem i koncentracją po tym leku ? Bo jestem informatykiem i koncentracja jest mi niezbędna, niestety ESCI

totalnie mnie odcina od rzeczywistości - czuję się jakbym nie istniał tylko grał w jakimś filmie - albo był taką kukiełką na sznurku.

 

Marzę by poza uspokojeniem jakiś lek sprawiał, żebym miał siłę wsiąść na rower, gdzieś sobie pojechać, pstryknąć trochę fotek,

mieć nastrój by z kimś pogadać - a nie być ponurym jak nie wiem co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię wyjść na rower z aparatem w plecaku ;) Zwykle przeszkadzają mi w tym lęki, ale paroksetyna jakoś mi dodała sił i odwagi. Kwestia emocji lub ich braku jest indywidualna i zależy też od dawki. Ja obecnie biorę 30 i emocje są. Największym kastratem emocji jest depresja, więc trafiony dobrze lek przeciwdepresyjny powinien jakieś tam emocje indukować - tak jest w moim przypadku. Znaczenie ma też to, że biorę lek późnym popołudniem, więc od rana żadna senność i otępienie nie występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię wyjść na rower z aparatem w plecaku ;) Zwykle przeszkadzają mi w tym lęki, ale paroksetyna jakoś mi dodała sił i odwagi. Kwestia emocji lub ich braku jest indywidualna i zależy też od dawki. Ja obecnie biorę 30 i emocje są. Największym kastratem emocji jest depresja, więc trafiony dobrze lek przeciwdepresyjny powinien jakieś tam emocje indukować - tak jest w moim przypadku. Znaczenie ma też to, że biorę lek późnym popołudniem, więc od rana żadna senność i otępienie nie występują.

 

No właśnie ja mam ten problem, że mimo leków czuję jakiś wewnętrzny opór i myśli typu:

"po co wychodzić, i tak nic nie czujesz, nie sprawi ci to radości a jedynie się zmęczysz".

mimo to staram się to przezwyciężyć i wychodzę, ale powyższe stwierdzenie staję się prawdą,

bo mam wrażenie że już nic nie ma sensu.

Wiesz taki dobitny realizm, zimna kalkulacja...

Brak takiej prawdziwej dziecięcej spontaniczności, kiedy nie zastanawiasz się czy coś ci się opłaca,

tylko to robisz bo coś w środku Cię do tego napędza.

 

Tak czy siak za tydzień spróbuję Paro, mam nadzieję że psychiatra będzie mieć czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna do paro Ci się przyda, bo paroksetyna hamuje funkcje seksualne. U mnie rok temu tak było, ale w tym roku ChAD się ujawnił i antydepresanty powodują wręcz zwiększenie popędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro wpływa na dobry humor :D. Miałem podobnie :) A teraz mam w miarę ok :D Więc sądzę, że dobra dawka paro wpłynie na Ciebie w pożądany sposób.

Ja np: nie widziałem sensu zakupu nowych butów lub kurtki. Po miesiącu brania paro zostawiłem 1000zł w odzieżowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrykos - właśnie o to mi chodzi, ostatnio zarobiłem trochę kasy - niewiele ale mimo to

trzyma mnie w szponach skąpstwo, szkoda mi wydać 7zł na zasranego hamburgera, bo

zamiast myśleć o przyjemności z jedzenia odrazu kalkuluję, że jeśli tak będę robił często,

to nie starczy mi na poważniejsze rzeczy itd... tysiące argumentów, zawsze znajdę coś przeciw.

 

Chciałbym by puściły mi hamulce i mógł robić to co naprawdę chcę a nie to co MUSZĘ/POWINIENEM,

albo coś co inni na mnie wymuszają.

 

Na razie przyświeca mi smutne podejście do życia:

"Nie zasługujesz na szczęście, a wkurwienie jest jedynym twoim stymulatorem".

 

Paroksetyne ostatnio brałem w 2002r. !!

Pamiętam jedynie, że zlikwidowała mi natręctwa i dała odwagę wyjść na boisko i grać z lepszymi, bez

lęku, oskarżania się, pełen luz. Mam nadzieję, że będzie tym razem podobnie.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to nazwać, ale znam to na pamięć. Szkoda wydać coś grosza, bo auto może się popsuć, bo może nie być na później, szkoda wydać na hamburgera, bo zabraknie na coś innego. Przerąbane... Ale przełamuj się, to pomaga. Nie opłaca się wydać 7zł na hamburgera, bo za to możesz kupić 3 bułki i dwie kiełbasy, ale warto kupić tego hamburgera. Nie wszystko co warto się opłaca. Nie kalkuluj.

 

-- 08 kwi 2014, 17:17 --

 

Na natrętne myśli najlepszy jest podobno Anafranil SR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×