Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co zrobić aby nie czuć się idiotą?


Gimbus

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu uważam że jestem... powiedzmy debilem. Czuję że wiem mało, umiem mało i nie dam rady się czegokolwiek nauczyć. Jedną z przyczyn są niepowodzenia w szkole, tzn. nie osiągam wyników jakie chciałbym osiągać. Konkretnie mówiąc- uczę się, liczę na piątki, a za wszystko co możliwe (kartkówki, sprawdziany itd.) dostaję 4+. Kolejnym powodem może być to, że koleżanki dużo wiedzą o biologii, medycynie, a ja nie mam dziedziny w której byłbym specjalistą. A nawet jeśli taka jest, to wydaje mi się, że moja wiedza jest niewystarczająca lub dziedzina ta jest nieprzydatna. Co zrobić w takiej sytuacji? Czytać książki (jestem na VII części przygód Wiedźmina, zamierzam przeczytać Ogniem i mieczem-ale czy to coś daje?)? Spróbować czegoś się poduczyć na własną rękę?

PS. Ponadto trochę czuję presję, aby wybrać sobie wreszcie jakiś zawód. Jestem w 2 klasie gimnazjum, czyli już na rok muszę wybrać liceum o określonym kierunku. Nie wiem co teraz ze sobą zrobić. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Negatywny obraz siebie dodaje Ci energii czy ją odbiera? Uczysz się dla siebie, a nie dla ocen, nauczycieli czy też rodziców. Jesteś młodym człowiekiem więc wszystko przed tobą - rób to, co sprawia Ci przyjemność. Zawsze można zmienić zawód, kierunek studiów i swoje życie tylko trochę wiary w siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gimbusie.

Żeby nie czuć się idiotą... najpierw odklej się od komputera. Potem poszukaj tego co Cię interesuje i zacznij to robić. Jak jedno przestanie, nie przejmuj się, po prostu złap się za co innego, próbuj nowych rzeczy.

No i czytać nie zawadzi. 2 książki w miesiącu powiedzmy. Dzięki nim najpierw poszerzy Ci się zasób słów, potem umiejętność bezbłędnego i ciekawego pisania, następnie poszerzy Ci się umysł, a potem... hmpf nie mam pojęcia co dzieje się potem.

PS. Z tego co pamiętam części Wiedźmina było 5 plus 2 tomy opowiadań, więc co opowiadasz o VII części? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×