Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na co Wy bierzecie te leki ale ja dzialanie kazdego czuje po 2-3 tyg. i albo jest dobre albo zle,paro wyciszajaco dziala po tygodniu,sertralina p/depresyjnie po dwoch tygodniach,fluo po 10 dniu zaczyna lepiej dzialac po poczatkowym horrorze,wyraznie pobudzajaco ale juz bez atakow paniki,po kilku miesiacach to moga sie zmieniac tylko detale a nie zeby dwa miesiace lek dzialal zle a nagle zaczal dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Depralinie jestem 5 tygodni. Zaczynałem od dawki 5mg, obecnie jest to 20mg od kilku dni (według zaleceń ofc). Czuje się jakbym był na karuzeli. Raz tak, za 10 minut gorzej, później znowu dobrze, następnie źle no i tak na przemian :D Może za dużo myślę o tym gównie i wszystko wyjmuję na zawołanie z kapelusza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Servenon od 4 dni. Dzisiaj przyłapałam się na tym, że mam krótkie zaniki pamięci. Srasznie głupie uczucie... Za każdym razem jak biorę lek idę spać na 2- 3 godziny... Po przebudzeniu też nie pamietam niektórych czynności jakie wykonałam w ciągu dnia. Dopiero po chwili sobie przypominam (albo w ogóle). Ja biorę 5mg. Za 2 dni mam zacząć brać 10mg. Nigdy wcześniej się nie leczyłam- dlatego teraz się zastanawiam, czy nie rzucić tego wszystkiego, bo boje się, że może mi uszkodzić zdrowie na trwałe... Czy ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

a fluo braleś?

 

Już w 1995 roku oryginalny Prozak za free( na P ) wciągałem jak świeże bułeczki zawsze na śniadanie ,,, a potem w Kurs .

Speedował nie-sa-wi-cie ! często wspomagałem sie wtedy relanium na sen w ciągu dnia też raczej pamietam nie skąpiłem sobie różnych benzo . Do tego alko , troche trawy i,,,że prawie wszystko możliwe .Jakieś niecałe pól roku temu chciałem dodatkowo wspomóc się do Paro włśnie fluoksetyną , ale po kilku dniach byłem tak nasspeeeedowany pośpiechem ,że szybko odstawiłem . Nie szło się zatrzymać , taka szajba . Więc u mnie Fluo dopada,,, może za 10 lat . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

no to co, fluo pobudza bardziej niz metylofenidat? przeciez pisali na forum ze jej antagonizm 5ht2c wręcz nie ma znaczenia klinicznego bo jest taki mały

 

-- 04 kwi 2014, 19:48 --

 

wiec jakim cudem ona tak aktywizuje? mnie tez za bardzo na chwile obecną, mam nadzieje ze to sie uspokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lena1234, mozliwe sa takie chwilowe zaniki pamieci. U mnie nasilaja sie one w momencie leku i przeradzaja w lekka panike, ewentualnie gdy sobie wkrecam problemy z pamiecia i probuje analizowac, czy wszystko pamietam z dnia dzisiejszego. Pamietam, jak na poczatku mojej przygody z dropsami (venle + benzo) bylem w pracy na mieszkaniu u kobiety, wyszedlem, wracam i nagle jeb! :lol: Takie uczucie, jakbym na chwile cialo opuscil i do niego wrocil zastanawiajac sie co ja tutaj robie i co wydarzylo sie wczesniej.

 

Aha, na poczatku brania esci tez mialem problemy z pamiecia, podobne do Twoich. Dochodzila do tego jeszcze derealizacja, z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć z rana. Ostatnio tak dużo śpię, ze masakra. Wczoraj padlam o 19 i wstalam dziś o 7. W ogóle dużo dużo śpię, nie wiem o co chodzi, czy to od paro? Początek dnia taki sam, sraczki nie ma, ale spina owszem. Czy ja kiedyś będę normalnie żyć? A jak u Was? Inez, Zazulka, krista?

 

-- 05 kwi 2014, 07:54 --

 

Problemy z pamięcią to i ja mam tylko nie wiem czy od leków czy od braku skupienia i koncentracji, bo ciagle podświadomie analizuje swój stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Psychiatra przepisała mi lek Elicea Q-tab. Zastanawiam się czy zacząć go brać. Chodzi mi o kwestię zaburzeń seksualnych po tym leku. Tzn. czy po zakończeniu kuracji, po całkowitym odstawieniu leku jest zagrożenie zaniku potencji przez długie lata, a nawet do końca życia? Czy ktoś z panów kiedyś miał do czynienia z tym lekiem? Czy jest ryzyko, że mogę zostać do końca życia impotentem? Czytałem gdzieś, że były takie przypadki, w których mężczyźni po zakończeniu leczenia SSRI zostali impotentami.

Pytam poważnie, więc proszę o poważne odpowiedzi.

Jeśli to nie ten temat, to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mi lekarz kazał brać 20mg. Tylko przez pierszy tydz 10mg. Ja sie boje skutkow ubocznych bo po paroksetynie to byl koszmar i przerwalam dlatego teraz jestm ostrozniejsza. Ogólnie lek jest drogi i chyba lepiej kupic 2 opakowania 10mg i brac dwie tabletki jak placic 70zl za 20mg. Chyba tak mozna bo to ten sam sklad. Tak myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, od leków? Ale ja juz biorę 5 miesiąc, to chyba trochę za długo.na uboki

. krista, no właśnie ja tez marże o norlamalnosci, wiem, ze ludzie przeżywają straszne tragedie i czasem na chwile pomaga mi , ale potem zaraz znów spinam sie i dupa. Nie umiem sie tego pozbyć

. margor26, jakie miałas uboki po paro??ja biorę mix esci i paro i jakoś żyje :D

 

-- 05 kwi 2014, 16:43 --

 

wieslawpas, ja zaczynałam oś esci i mega mnie ścielo. Lęki, telepawka, z łóżka nie wychodziliam. Potem wlaczylam powol paro a schodzilam z esci i nie odczuwam jakichś strasznych ubokow. Pracuje i to bardzie intensywnie umysłowo, jakoś ogarniam sie. A jakie miałeś uboki po paro? Tak jak pisałam jestem senna chyba bardziej niż przed braniem, choć zawsze byłam spiochem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, na początku czułam sie lepiej, potem i tak czułam non stop spine, która Meczyla mnie, więc lekarka kazała zejść z esci na rzecz paro. Esci brałam w dawce15 mg , przez 3 miesiące łącznie, najpierw 10 mg, potem 15. Teraz biorę 20 mg paro i 5 esci

 

-- 05 kwi 2014, 16:49 --

 

Esci nie przewróciła mi normalności, było lepiej, ale bardzo daaaaaleko do normalności. A jakie miałeś uboki po paro?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×