Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mowcie mi o rownouprawnieniu o tym,ze kobiety tak samo moga jak i faceci bo to totalna bzdura.
a jakbym napisał "kobieta do garów" to byłby hejt...

 

Mysle,ze kiedy mezczyzna nie czuje sie silny wowczas szuka argumentow a najlepiej zrzucic wine na babe.
A Wy zaslaniacie sie rownouprawnieniem, bo nie macie odwagi. Tak to widze.
a mnie się wydaje że Cięcechuje roszczeniowa postawa wobec facetów...

 

oczywiście że nie mam odwagi... ale odsyłam jak wyżej....nie wszyscy są tacy sami i tak samo otwarci... FACECI TEŻ. otwartość to cecha ekstrawertyka a nie faceta. tzn nie każdego, tylko ekstrawertycznie usposobionego. i nie wszystkie kobiety są wrażliwe... to też jest fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perplessa, ale chyba coś pomyliłaś, nikt tu nie pisał, żeby nie starał się zapewnić kobiecie bezpieczeństwa czy dawać jej wsparcie, mowa była o nieśmiałości, czy o roli zagadywania pierwszemu.

no chyba, że to wsparcie polega na tym aby wmówić jej, że jest niezniszczalny i żeby ona miała taki jego wizerunek. wiem, że wielu facetów chce utrzymywać takie kłamstwo o sobie u kobiet, popisują się przed nimi, zgrywają herosów, nie są sobą i to pewnie z tego powodu, że czują, że taka jest ich rola.

 

Mysle,ze kiedy mezczyzna nie czuje sie silny wowczas szuka argumentow a najlepiej zrzucic wine na babe.

 

ale argumentów na co? :D jak się nie czuje to musi jakieś usprawiedliwienie Ci napisać czy jak, urocze jak ciągle nie dochodzi do Ciebie, że taki facet może wcale nie czuć potrzeby usprawiedliwiania tego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zgadzasz się z tą normą kulturową, że kobieta, która miała dużo facetów to szmata? z kontekstu przypuszczam, że nie, ale już z tą, że facet nie ma prawa być nieśmiałym i jego rolą jest zagadywać pierwszemu wydawałaś się zgadzać, skąd ta wybiórczość?

 

To nie wybiorczosc tylko natura. Czy nie czulbys sie jak niewiasta gdyby kobieta zaproponowalaby Ci wspolne wyjscie? Dla mnie to po prostu wbrew naturze. Ale wiem co odpowiesz. Dlatego nie ma co ciagnac tego tematu bo kazdy z nas postrzega inaczej

 

A Wy zaslaniacie sie rownouprawnieniem, bo nie macie odwagi. Tak to widze.

 

przede wszystkim niczego nie widzisz (jeśli widzisz to wskaż cytat), jak już to mniemasz.

 

Nie trzeba cytatu by zauwazyc pewne rzeczy :) I to jest zwrot jakbys niezauwazyl. Ty bardzo czepiasz sie slow i szczegolow a tu chodzi o kontekst. Myslimy inaczej i nie dogadamy sie.

 

ja osobiście nie czuję potrzeby niczym się zasłaniać, na tą chwilę odpowiada mi samotność, razi mnie tylko pewna niekonsekwencja i wygodnictwo - te wygodne normy, które równouprawnienie dało, sobie zachowamy, te niewygodne zanegujemy kulturą.

 

Po pierwsze ja nie zwracam sie do kogos konkretnie-odnosze sie do napisanego tekstu wiec nie zwracam sie do Ciebie bezosrednio. Po drugie nie jest moim zamiarem analiza Twojej czy czyjejkolwiek tutaj osoby. Kazdy ma prawo do swojej opinii i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ,ze mowimy dwoma roznymi jezykami...nie bede kontynuowac bo widac nie jestem w stanie przekazac sensu w tej kwestii. Po Waszych wypowiedziach zauwazam inna interpretacje tego co probuje wyrazic. No kobiety pochodza z Wenus a Mezczyzni z Marsa ;)

 

-- 03 kwi 2014, 23:57 --

 

Perplessa, no to w końcu jak mam rozumieć zwrot, "zasłaniacie się" kiedy piszesz to do mnie, że to dotyczy mnie, czy nie dotyczy, czy niby nie dotyczy ale tak jakby :D

 

No nie do Ciebie ale do sensu wypowiedzi ogolnej logicznie jakby do Ciebie ale nie wymagam niczego od Ciebie bo jestes w porzo taki jaki jestes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najwyraźniej nie możemy się zrozumieć, ale jednak coś sobie uświadomiłem dzięki tej wymianie zdań...

 

nawet nie zapytam co bo znow zle sie zrozumiemy :D

 

-- 04 kwi 2014, 00:00 --

 

no najwyraźniej nie możemy się zrozumieć, ale jednak coś sobie uświadomiłem dzięki tej wymianie zdań...

 

nawet nie zapytam co bo znow zle sie zrozumiemy :D

 

a co? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

występują przeciw dyskryminacji introwertyków

 

są kobiety aktywne , których pociąga taka nieśmialośc u facetów ,,, i chyba na taką Ci trafić .Ale zagadac to chyba musisz pierwszy . Babkom sie wydaje,że jak one pierwsze wyskoczą do faceta , to facet sobie o nich pomysli ,że są "łatwe " , co jest ostatnia bzdurą.

Zdarzają się dziewczyny, które zagadują.

Np. do mnie na początku studiów próbowała trochę zagadywać pewna dziewczyna, no ale potem przeniosła się na jakąś inną uczelnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji co do rytuałów godowych humanoidów którymi jesteśmy..najważniejsze jest nastawienie i podejście,do płci przeciwnej,trzeba pamiętać że to ten sam humanoid,jak my,nie istota z innej galaktyki,no i też działanie w owym kierunku,próby poznawania itd...

Po drugie charyzma,gadka szmatka,poczucie humoru,opiewana legendarnością Pewność siebie, tutaj fortuna/los faworyzuje odrobinę kobiety ponieważ powszechnie jest przyjęte że to chłop ma być inicjatorem,aczkolwiek są różne odstępstwa i to czasem panie zainicjują proces,jednak by to miało ład i skład,niezależnie od kogo sie zacznie,obie strony muszą się starać,nie zaś że jeden/jedna goni jak z piórem i dynamitem w doopie a drugi/a siedzi jak pieprzony monarcha czy coś innego i biernie oczekuje.

 

Pozostałe czynniki to szata graficzna,wiedza,ka$a, również tzw czynnik losowy .

Koniec audycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, milo mi. Pokonalam samotnosc, depresje i chcialam podzielic sie rada ktora brzmi "otworzyc sie na ludzi". Nic innego nie mialam na celu. A w zamian mnie obrazacie pod moja nieobecnosc z powodu odmiennego zdania. Cale zycie bylam przekonana ze mezczyzna zdobywa kobiete a nie odwrotnie. Byc moze wychowywalam sie w innym swiecie. A ze podalam przyklad imprezy to znaczy, ze jestem niedojrzala? W porzadku. Ale nikt z was mnie nie zna wiec nie zycze sobie zeby pisac o mnie takie rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indifference1, zauważ że to było wczoraj ;) Dziś mamy nowy dzień. Z resztą, moim zdaniem z każdej uwagi, konfrontacji, przytyku można wyciągnąć pozytywne wnioski :smile:

 

-- 04 kwi 2014, 09:33 --

 

Poza tym, gdy prowadzi się dyskusję, trzeba być przygotowanym na to, że ktoś może nie zgadzać się z Twoim punktem widzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji co do rytuałów godowych humanoidów którymi jesteśmy..najważniejsze jest nastawienie i podejście,do płci przeciwnej,trzeba pamiętać że to ten sam humanoid,jak my,nie istota z innej galaktyki,no i też działanie w owym kierunku,próby poznawania itd...

Po drugie charyzma,gadka szmatka,poczucie humoru,opiewana legendarnością Pewność siebie, tutaj fortuna/los faworyzuje odrobinę kobiety ponieważ powszechnie jest przyjęte że to chłop ma być inicjatorem,aczkolwiek są różne odstępstwa i to czasem panie zainicjują proces,jednak by to miało ład i skład,niezależnie od kogo sie zacznie,obie strony muszą się starać,nie zaś że jeden/jedna goni jak z piórem i dynamitem w doopie a drugi/a siedzi jak pieprzony monarcha czy coś innego i biernie oczekuje.

 

Pozostałe czynniki to szata graficzna,wiedza,ka$a, również tzw czynnik losowy .

Koniec audycji

 

swietnie to ujales i to jest wlasnie moj punkt widzenia-nie mowmy tutaj o jednej czesci sytuacji tylko o ogole. Dyskusja wczorajsza niestety nie byla zsynchronizowana bo ja staralam sie wlasnie napisac podobnie jak Ty to wyraziles z podkresleniem,ze w stadzie ludzkim facet zawsze zdobywal kobiete i wg mnie tak powinno zostac. Ale nie zaczy to-jak to pieknie napisales-ze kobieta ma miec go w doopie a on lata za nia jak strus pedziwiatr. Dla mnie swiat, w ktorym kobieta proponuje mezczyznie kolacje wieczorna jest niestety przestawiony. Co innego w relacji przyjzacielskiej ale nie na randke. Natomiast chlopacy wczoraj bardzo domagali sie sensu poszczegolnych slow a tak sie nie da wyjac z kontekstu. Widac nie potrafie rozmawiac juz z plcia przeciwna :)lub jestesmy z roznych pokolen iz roznych kultur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perplessa, Indifference1,

 

jak facet powie, że rolą baby jest siedzieć przy garach, to zabrzmi to jak narzucanie czegoś nie?

a jak powie, że chce taką, która będzie siedziała przy garach, to już będzie ok, tak samo gdybyście wy napisały, że nie podobają wam się nieśmiali, czy tacy co nie zagadują pierwsi byłoby ok, ale jak stawiacie sprawe w taki narzucający sposób - facet nie ma prawa być nieśmiały, czy jego rolą jest..., napotykacie na sprzeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet nie ma prawa być nieśmiały,

jak typaś jest nieśmiały , to niech cos z tym zrobi i zacznie ćwiczyć sie w nabywaniu Odwagi . Niesmialośc to jest wada charakteru i trzeba sie jej pozbywac . Nikt tu nie mówi o jakiś wielkich wyczynach , ale bardziej tych zwyklych codziennych ,a w sumie do siebie podobnych . W tym życiu nie wolno byc nieśmiałym ( kobiety czy mężczyżni , jeden czort ) , utrudnia to życie , rozwijanie jego możliwości i władzy ,,,ba poczucia szczęścia . Zadal bym inne pytanie , do czego nieśmiały lub kogo ? No bo nieśmialośc nie jest monolitem i ta sama ma wiele zdarzen . Ktoś może być nieśmiały w stosunku do kobiet , ale może byc wielce śmiały w kontakcie w kontakcie z ludżmi jak dyrektor w firmie , czy zwykły pracownik . Sytuacji antonimicznych może być dużo ,,,dobrze czaję ? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×