Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Grubcia za odpowiedz !!!

A ogolnie ktos z was brał "VENLECTINE" i czy ktos po tym wyzdrowiał?? W sumie mi juz jest lepiej, nie wiem czy tabletki zaczynaja dzialaś, czy poprostu wbilam sobie do glowki to ze jak pojde do lekarza i zaczne lykac tabl;etki to wszystko wroci do normy! mniewam jeszcze chwile zwatpienia, ale powoli robi sie normalnie!! Mam nadzieje ze kiedys calkowicie zapomne o tym co mi bylo!!! Jak nrazie to jest moje jedyne marzeniE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i proszę o poradę.Moja mama 76 lat od roku zażywa zoloft i afobam.Wcześniejsze leki nie były zbyt skuteczne,więc szukaliśmy innych rozwiązań i te dwa okazały sie trafione.Prze ten ostatni rok mama czuła się dobrze-wyciszona a co za tym idzie spokojna.Afobam od początku brania zadziałał i nie dał żadnych skutków ubocznych.Dwa tygodnie temu coś się zmieniło-brak apetytu,skurcz w żołądku,brak koncentracji.Diagnoza lekarza -afobam przestał działać.Lekarz postanowił zmienić lek i przepisał Xanax XR w dawce 1 tabletka rano.Niestety tego leku mama nie może brać skutki uboczne nie do wytrzymania.Na pewno dużo z Was ma doświadczenie w przyjmowaniu leków na nerwicę,więc proszę napiszcie które laki dobrze działają i dają jak najmniej skutków ubocznych.Na pewno co organizm inaczej reaguje,ale jest może taki lek który u większości został dobrze przyjęty.Lekarz mojej mamy jest otwarty na różne propozycje,a ponieważ dzisiaj mamy wizytę,mogłabym coś zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zomiren - najtańszy lek zawierający alprazolam. Niestety, od samego początku mam zbyt dużą tolerancję na alprazolam - 1 mg to dla mnie absolutne minimum juz od pierwszej tabletki. Wiadomo, że potem szybko rośnie tolerancja, dlatego wolę męczyć się z neuroleptykiem jako uspokajaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, mam już na Afobam źle zareagowała, a Xanax tylko to pogłębił. Może to po prostu reakcja na alprazolam i trzeba go zamienić innym benzo, np. popularnym diazepamem (Relanium)? Ja na Relanium reaguję lepiej niż na alprazolam - ale chcąc uniknąć uzależnienia lekarka zaproponowała mi przepisywany przy niepokoju ludziom starszym Promazin. Ale to neuroleptyk, nawet w najmniejszej dawce silnie daje w głowę, dlatego Twoja mam mogłaby czuć się po nim bardzo otumaniona. Niemniej spróbować można a jednocześnie stopniowo redukować benzodiazepiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz.Porozmawiam z lekarzem,mamy taką Panią doktor która chętnie wszystkiego wysłuchuje od pacjenta i nie obraża się jak ktoś coś podpowiada.Dla mnie takie informacje są bardzo ważne, bo ja kompletnie na tym się nie znam,na szczęście nie mam jeszcze problemów depresyjno-nerwicowych,ale nie wiadomo co może człowieka jeszcze w życiu spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;) Ideałem jest oczywiście dobrać taki antydepresant, który sam w sobie zredukuje lęki, niepokój itd. Z tego, co wyczytałem o Zolofcie, to sertralina ma właśnie profil przeciwlękowy. Ale jeżeli sama nie wystarcza, to albo trzeba się wspomagać benzo (wiadomo: możliwość uzależnienia, wzrost tolerancji) albo próbować drugi uspokajający antydepresant (np. Mirtazapina), albo pakować neuroleptyk (np. Promazin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę coaxil, ale na razie nie zaobserwowałam podobnych objawów. Jeśli u Ciebie wystąpiły problemy skórne, to może faktycznie masz uczulenie na jakiś składnik leku, albo po prostu coś kwitnie na dworze i stąd problemy. Radzę skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) jestem tu nowa,bo juz nie wiem co mam robić :(

Brałam Afobam przez 2miesiące (2x1/2 tabl.).Czułam się świetnie,więc lekarz zmniejszył mi dawkę o połowę i się zaczęło.Wróciły koszmarne ataki:kołatanie serca,duszności,biegunki itp i przy tym ten okropny lęk (znacie go pewnie dobrze).Znowu zwiększenie dawki,ale bez rezultatu - tak jakby nagle przestał na mnie działać.Lekarz zamienił mi więc Afobam na Coaxil.Biore go dopiero 3 dzień,ale jest coraz gorzej: ataki codziennie (już 13 dzień)i doszły nowe objawy.

Czy to jest przyczyna słabego (w porównaniu z Afobamem) Coaxilu ??? Czy to objawy odstawienne Afobamu ???

Napiszcie prosze jakie mieliscie objawy odstawienne bo ja czuję sie koszmarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelsi chodzi o oxazepam , to nie powiedzialbym ze to sa slabe benzodiazepiny :/ oxazepam jest jednym z najbardziej ktory uzaleznia , podobnie jak Valium (relanium) Lorazepam (Temesta) ..wszystko bardzo silnie uzalezniajace prochy , zreszta jak wsyzstkei tego typu konczace sie na zepam .

A jak w jednym ze szpitali w Polsce powiedziano mi podajac syrop

o nazwie hydroxyzyna , tlumazcac ze ze to lek ziolowy to sie poprostu zalamalem :]

Tranqualizer uzalezniajacy nazywa sie lekiem zilowym :/ tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie :) wierzyc nalezy lekarzom , oni brali to wiedza ;)

To wlasnie probuje wam wytlumazyc , a tak na szybkiego z netu (czytaj ponizej)sa tacy i coraz wiecej co sie przekonali o tym na wlasniej skorze .

 

Nerwica lękowa- jak z nią walczyć? - Str. 593 | Kardiologia Forum ...- [ Diese Seite übersetzen ]... że aby minęły trzeba się najpierw trochę wyciszyć w tym celu brałam hydroxizinum ... Pomoc dorazna: hydroxyzyna pomaga, ale nie polecam bo to uzaleznia. ...

 

Ja przez lata wierztyem lekarzom i przez to bylem wlasnie tyle lat chory , jak odstawilem wszelka chemie i sie za siebie wzielem to wyzdrowialem i przestalem w nich wierzyc i w ich cudowne tabletki "cud "

Teoria to jedna rzecz a praktyka na walsnej skorze to druga (czego nikomu nie rzycze )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax przepisał mi lekarz nie tłumacząc, że to uzależniający lek psychotropowy. Kazał brać jedną tabletkę rano i wieczorem. Pierwszą wzięłam wieczorem i nietypowo szybko zasnęłam, jednak rano po tabletce chodziłam otumaniona i senna. Więcej nie wzięłam tabletki rano. Dodatkowo zauważyłam, że działa rewelacyjnie w sytuacjach nerwowych, więc zaczęłam uciekać przed stresem w tabletki. Coraz częściej brałam xanax w ciągu dnia i potrzebowałam coraz mniejszych powodów żeby połknąć tabletkę i zasnąć. Mój chłopak zauważył, że to nie jest normalne zachowanie i przestraszył, że sie powoli uzależniam. Kazał mi odstawić tabletki na co zareagowałam złością i awanturą. Tabletek oczywiście nie odstawiłam. W końcu zabrał mi je a ja myślałam, że zwariuje jeśli nie wezmę tabletki. Nie umiałam sobie wyobrazić jak mam inaczej radzić sobie z problemami jeśli nie biorąc tabletki. Koniec końcem od 2 miesięcy nie wzięłam ani jednej tabletki i czuję się świetnie. Nie polecam tych tabletek i apeluję o ostrożność przy ich zażywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam afobam 2 tyg. najpierw tabletkę rano i wieczorem, potem tylko wieczorem. pomogło przetrwac ciężki okres. a tak w ogóle to biorę cały czas paxtin 1,5 tabl. dziennie, a afobam zazywalam bo mialam silny napad lęków m.in. przez to, ze łączyłam paxtin z dużą ilościa alkocholu... nie polecam takiego mixu ;/

 

rzeczywiście można się uzależnic, bo jak dla mnie to lek miał "rewelacyjne" działanie, tzn. chodziłam otępiała i miałam wszytsko w d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

na mnie tez afobam nie dziala tak jak powinien.....powinien wyciszyc nerwice i przez to spowodowac super samopoczucie........natomiast mnie strasznie zamulal! wiec bralem go tylko tydzien--na szczescie--

lepiej dziala relanium--uspokaja nerwice i nie zamula co powoduje ze poprawia sie samopoczucie,ale jego tez nie biore--z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - bardzo proszę o odpowiedź

 

Od kwietnia biorę Xanax Sr 0,5 mg 2 razy - jedna tabletka rano i wieczorem. 5 dni temu lakarz zadecydował że będziemy odstawiać - zalecił pomijać dawkę wieczorną co dwa dni. Gdy nie wziąłem dawki wieczornej na następny dzień czułem się fatalnie- taki wewnętrznie zdenerwowany, zmęczony, roztrzęsiony, pisk w uszach itp.Czy to efekt uzależnienia - ale juz odczuwalny na następny dzień ? Ale przecierpiałem to i teraz jest ok. Mam pytanie ja wygląda dalszy etap odstawiania tabletek tzn czy pomija sie potem dawkę wieczorna i nie bierze się wieczorem czy jest jakiś inny schemat postępowania- mojego psychologa nie będzie 3 tygodnie, dlatego chciałbym uzyskać radę jak wygląda dalszy etap odstawiania tego leku Proszę o odpowiedź z góry będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×