Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

monmaria, Ile juz bierzesz clonozepan?

Dobre pytanie... ogółem to z 10 lat, ale z przerwami. Tak systematycznie to ok. 6 lat. Hania czas szybko biegnie. Muszę to następnym razem sprawdzić w karcie u lekarza, bo zastanawiam się ile to dokładnie już lat. Na pewno będę dobrze pamiętać ile już nie będę brała:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zażyła.

 

 

Ps. Szukam tematu do wiersza:

 

Czego najbardziej boicie się w życiu, poza śmiercią rodziców? Chodzi mi o rzeczy bardzo ściśle związane z wami, postrzeganiem świata i chciałbym aby to były różne wypowiedzi, abym mógł znaleźć część wspólną. Subiektywne, duchowe, osobiste indywidualne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj pomyliłem przez przypadek leki i zamiast 5-ciu tabletek hydroksyzyny 25mg połknąłem 5 tabletek lorafenu 2,5mg. Myślałem, że zaczną się dziać jakies dziwne, nieprzewidywalne rzeczy, ale tylko odczułem błogi spokój ;)

Tak, tak. Pomyłka przypadkowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, Po wielu latach boju, to metoprolol okazał się błogosławieństwem na nerwicę i objawy wegetatywne - m.in potliwość, napięcie psychiczne, drżenia, IBS.

Beta bloker to psychiczny spokój i pewność siebie. 0 stresu, 0 ciśnienia, 0 strachu.

Metropol to preparat wskazany w leczeniu:

· nadciśnienia tętniczego

· dławicy piersiowej

· czynnościowych zaburzeń krążenia o typie krążenia hiperkinetycznego

· tachyarytmii (zaburzeń rytmu serca z przyspieszoną czynnością serca).

uzytkownik, pomaga Ci na nerwicę i napięcie psychiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, Po wielu latach boju, to metoprolol okazał się błogosławieństwem na nerwicę i objawy wegetatywne - m.in potliwość, napięcie psychiczne, drżenia, IBS.

Beta bloker to psychiczny spokój i pewność siebie. 0 stresu, 0 ciśnienia, 0 strachu.

Metropol to preparat wskazany w leczeniu:

· nadciśnienia tętniczego

· dławicy piersiowej

· czynnościowych zaburzeń krążenia o typie krążenia hiperkinetycznego

· tachyarytmii (zaburzeń rytmu serca z przyspieszoną czynnością serca).

uzytkownik, pomaga Ci na nerwicę i napięcie psychiczne?

Tak.

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3955392

 

Po resztę odsyłam do Google:

beta blocker stress

beta blocker neurosis

beta blocker anxiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj rano obudziłam się z głową jakby mnie ktoś w nią uderzył i to tak porządnie. Miałam sen, który chyba chciałbym żeby okazał się prawdą. Po przebudzeniu nie mogłam dojść do siebie. Zrobiłam śniadanie i zażyłam 0,5 mg clonazepanu. Już dawno nie brałam dawki 0,5 mg. Czuję się jak pijana. Już wiem, że nie będę zażywać benzo bo mój organizm trochę się już od nich oczyścil i nie potrzebuje dalszego trucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wykład ciekawy, ale nic nowego nie powiedział profesor

Ale myślę, że uświadomi niektórych, że jazda po benzo = skutki formalne takie same jak pod wpływem alkoholu.

O tym już od dawna piszę w różnych miejscach. Ludzie sobie sprawy z tego nie zdają, że spowodowanie wypadku pod wpływem benzo, to utrata prawka, pokrycie szkód z własnej kieszeni (OC/AC za samochody, leczenie poszkodowanych, renty dożywotnie, itd.) + więzienie. Pamiętajcie o tym, że po wypadku oprócz alkomatu czeka nas Was prosty narkotest, który wykrywa różne narkotyki oraz 2 rodzaje leków (benzodiazapiny i opioidy - kodeinę, zwykły lek na kaszel pod nazwą Thiocodin).

 

-- 06 kwi 2014, 10:35 --

 

Jak zażywać ten Metoprolol, raz dziennie czy dwa razy dziennie po 50mg?

Podobno beta blokery są stosowane przy odstawianiu benzo, to by mi mógł pomóc w odstawieniu benzo.

Pomaga. Na kaca też się go bierze. Ja biorę cały czas na nerwicę - bardzo mi pomógł.

Ja biorę 1 rano (stopniowe uwalnianie). Normalnie się bierze 1-1-1. Lepiej brać jedną ZK na dobę, aby wahań nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monmaria Nie przejmuj się, tym,że zażyłaś, wydaję mi się, że najważniejsze,żeby dać sobie czas i rozrzedzać częstość przyjmowania leku, trudne chwile mogą się zdarzać,ale z czasem może po prostu odzwyczaisz się, i twój organizm, i twoja psychika, któregoś dnia zapomnisz zażyć, a później znowu :)..pod warunkiem,że to już tylko nawyk, a nie realne problemy..Jeśli jednak dalej byś się źle czuła, to warto wtedy pomyśleć o psychoterapii .pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×