Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Białystok]


baraqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Czy mógłby ktoś polecić dobrego psychiatrę w Białymstoku, który sensownie diagnozuje, zna się na leczeniu NN/Dysmorfofobii/Depresji i nie jest nastawiony jedynie na zarobek, a na faktyczną pomoc pacjentowi ?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy mógłby ktoś polecić dobrego psychiatrę w Białymstoku, który sensownie diagnozuje, zna się na leczeniu NN/Dysmorfofobii/Depresji i nie jest nastawiony jedynie na zarobek, a na faktyczną pomoc pacjentowi ?

 

Z góry dziękuję.

 

 

Spróbuj się dostać do doktor Teresy Gołaś-Sidun. Chyba najlepszy lekarz psychiatra w mieście. Przyjmuje w poradni na Leszczynowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie.

Dawno tu nie zaglądałem ale nie było mi w głowie siedzenie przy kompie.

Bardzo dziękuję wszystkim za jakikolwiek oddzew,

Podjąłem pierwsze kroki.

Co do terapii dzwoniłem na Leszczynową ale tam są straszne kolejki a ja nie miałem siły czekać. Byłem u psychiatry na Kujawskiej niestety nie zapytałem lekarza o nazwisko i skierował mnie do psychologa termin mam na koniec kwietnia do Anny Wałejszy, czy może ktoś coś o tej pani powiedzieć.

Pozdrawiam szanownych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, tez jestem z bialego, od kilku ladnych juz lat lecze sie u jednego lekarza, jednak chcialabym zasiegnac opinii kogos innego, czy ktos z was mial stycznosc z dr Palasz w PZP na skonimskiej, bardzo prosze o jakies info, dzieki

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, jestem nowa na forum. Wczoraj zaliczyłam swoją pierwszą wizytę u psychiatry ;) i mam pewne wątpliwości- otóż zostały przepisane mi leki po stwierdzeniu, że mam "bardzo niepokojące zaburzenia"... i tyle. nie usłyszałam żadnego rozpoznania, nawet wstępnego, żadnej nazwy tego co mi może być. Wizytę kontrolną mam za miesiąc. Czy wtedy się dowiem czym są te "bardzo niepokojące zaburzenia"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja tez jestem tu nowa

Słuchajcie bylam u psychiatry i psychologa i zaproponowno mi terapie grupowa. Jednak nie jestem pewna czy chce sie tego podjac, nie wiem czy moge sobie pozowlic na 3 m-ce wyrwane z zyciorysu :( zwlaszcza ze planowałam wyjazd i nie wiem co robic. Czy jesli powiem psycholog ze jednak sie nie zdecydowalam (przynajmniej teraz) na ta terapie to beda jakies konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w wieku akademickim tzn 21 lat, ale jeśli chcesz pogadać to ja jestem chętna :)

 

-- 06 maja 2014, 21:05 --

 

i tak w ogóle to chciałabym się zapytać o opinię ludzi leczących się na ciołkowskiego- bo ja niedawno wróciłam stamtąd od psychiatry po wizycie kontrolnej i mam mieszane uczucia- niby kobieta starała się, a mimo wszystko mam wrażenie, że mnie olała i nie rozpatrzyła dogłębnie moich problemów. Tylko nowa recepta i paszoł won.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat, czy ktokolwiek ma lub miał styczność z dr E. Pałasz ze Słonimskiej? Bardzo proszę o jakieś info, bardzo mi zależy na opinii w/w lekarza, dzięki :papa:

 

Witaj!

Niestety nie słyszałam o dr Pałasz. Jest tylko jedna wzmianka na stronce "znany lekarz"

 

-- 10 maja 2014, 11:48 --

 

felicja_3000, rozumiem Twoje zaniepokojenie wizytą u psychiatry. Ja tez na swojej pierwszej wizycie niewiele sie dowiedziałam.Też dostałam jakieś leki i obawiałam się, że zamiast pomóc to mi zaszkodzą. Po objawach byłam pewna, że jestem na coś strasznego chora. Lekarz stwierdził po prostu nerwicę.

Wiesz, wszystko zależy do jakiego lekarza pójdziesz. Może ten był mało rozmowny, może miał zły dzień. Niemniej zawsze powinien wszystko dokładnie wytłumaczyć pacjentowi, który tego oczekuje. Nie zachęcam Cię do zmiany lekarza, ale może przy następnej wizycie pociągnij go trochę za język.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felicja ja bylam tak podobnie tak jak Ty na Ciołkowskiego u psychiatry,dodam ze to byl moj ktorys z kolei psychiatra i nie byłam zbytnio zadowolona.zreszto ogolnie pobujalam sie troche po lekarz zanim trafilam na własciwego lekarza z powołania . cala rezzta przyjmowala mnie jak kolejna osobe do odchacznie z calej listy , bardzo przedmiotowo. ja polecam doktor Dorote Łagune( prowadzi odział dzienny nerwic na lezczynowe) i przyjmuje prywatnie na warszawskiej, ale naprwde lekarz ktory sie Toba zajmie tak jak nalezy. No i będąc na terpii na leszczynowej bardzo dużo osob chwalilo sobie doktor Sidun Gołaś ja byłam u niej raz jak pracowała na zaspępsto i faktycznie tez jest super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja leczę się u dr.Pałasz. Miła babka ale raczej teraz przypisuje mi leki jakie ja chcę. Bo wiadomo że jak się kończą pomysły to w grę wchodzę ja. Ogólnie otwarta Pani no różne eksperymenty. Polecam

Mogę dodać że też się leczę u dr. Sidun. Przyjmuje na niedźwiedziej prywatnie. Ta Pani jest jeszcze bardziej otwarta na eksperymenty z różnymi lekami jeżeli nie pomagają żadne ssri czy gówniane neuroleptyki. Poważnie podchodzi do sprawy. Np: ja dostawałem dawkę wenlafaksyny prawie 400mg a wypróbowałem już wszystkie ssri. Więc doszliśmy do wniosku że nie ma co dalej próbować z tą grupą leków. Choruję od 8 lat. Biorę teraz 500mg lamotryginy i fluoksetyne 60mg. Próbowaliśmy z Panią doktor: pronoranu, metylofenidatu i różnych innych wynalazków. Zapomniałem. Dołączyliśmy LDN na wieczór. Zostało nam tylko z leków działających na mózgownice MAO. Przestrzegam przed Panią leczącą na leszynowej i kiedyś na ciołkowskiego. Dziwne ma podejście do ciężkiej depresji. Da mirtazapine i męcz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowa, mam pytanie jak wygląda terapia grupowa na ciołkowskiego - jeżeli ktoś wie?

Byłam tam na wizycie u psychologa i zaproponowała mi tą terapię. Wcześniej miałam depresję i jakoś dojść do siebie nie mogę.... nie śpię i tak dalej...leki to albo nie działały, albo za dużo skutków ubocznych było.

Czy tą terapię zaczynają wszyscy razem czy dołącza się do grupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Jest tutaj moze ktos kto choruje na nerwice lękowa(u mnie połączona z zaburzeniami odżywiania).jestem to terapii,przeczytalm pare ksiazek w tym temacie ale nie do konca potrafie to zakceptowac. Chetnie porozmawiam z kims o ppdpbnych problemach..moze wymienimy sie jakimis radami,spostrzezeniami. W grupie zawsze łatwiej,w pojedynke czlowiek wsrod zdrowych czuje sie "obcy"...

 

-- 05 sie 2014, 13:25 --

 

czy ktos z Was chodził prywatnie na indywidualna,polecicie kogos??nerwica wegetatywna momentami ze stanami depresyjnymi....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio niestety znowu dręczy mnie nerwica, lęk napadowy niesamowicie silny, porównać można jedynie do sytuacji gdyby ktoś przystawił mi pistolet do głowy i chciał zabić.

Biorę od kilku lat Velafax XL75, pewnie po prostu przestaje działać, stąd pojawienie się lęków i nocnych zmór.

Czasami nocą wybudzam się przerażony bez powodu, wyskakuję z łóżka nie wiedząc co się ze mną dzieje.

Czasami po przebudzeniu mam uczucie drętwienia łydek, i już wiem, że to zapowiedź ataku lęku, który mnie w końcu dosięga i paraliżuje.

Biorę wtedy Hydroxyzynę i staram się przetrwać.

Czytając wasze wypowiedzi wziąłem od mojej dr. psychiatry "Pani Jankowska, przychodnia Bema" skierowanie do psychologa, najbliżej mam MSWiA.

Pojechałem, znaleziono moją kartę, bo kiedyś już tam byłem, i wysłano do swojego psychiatry, który zapytał co chcę , więc mu powiedziałem, że Pani w rejestracji powiedziała mi, że aby się zapisać do psychologa na terapię, musi być wizyta u psychiatry z MSWiA, (tak jak gdyby moje skierowanie wypisał jakiś uczeń na kolanie w parku).

Psychiatra wysłuchał, powiedział abym zapisał się do psychologa, więc tak też zrobiłem, ale zanim mnie zapisano, kazano iść do jeszcze innego lekarza, który miał podjąć decyzję odnośnie czy można mnie zapisać, bo Pani w rejestracji powiedziała, że tak nie można zapisywać się do naszych psychologów, bo oni mają swoich pacjentów.

Wczoraj ustalona wizyta na godz 15, przyjeżdżam przed czasem i każe pani w rejestracji czekać.

Czekam, czekam, czekam, nagle woła mnie i mówi, że lekarz (Małyszko) mnie nie przyjmie bo jej Pani dr nie będzie dzisiaj w pracy.

Gratuluję podejścia do pacjenta, przychodnia zawsze pusta, byłe 3 razy nie widziałem w niej ani razu więcej jak 3 pacjentów na raz.

Gratuluję niechęci do poszukujących pomocy, pewnie najlepiej jest siedzieć i nic nie robić a brać kasę z NFZ.

Jestem wkurzony, bo widzę jak ta przychodnia działa, już pierwszego dnia gdy wysłano mnie do tego drugiego lekarza, który miał podjąć decyzję odnośnie mojej wizyty u psychologa, spóźniła się do pracy 15 minut, a pacjenci 2 osoby czekały cierpliwie.

Szczerze?

Poradźcie mi jakiegoś dobrego psychologa, nie psychoterapię grupową, bo z tej mnie wywalą, gdyż jestem szczerym facetem i nie lubię frajerstwa, więc mówię jak jest tak jak Max Kolonko ;P

Mam pięcioro dzieci, staram się jak mogę, ale nerwica mnie destabilizuje, chciałbym móc funkcjonować normalnie, a tak nawet na ryby nie jadę bo się boję ataku, a dzieciaczki kocham straszliwie mocno :)

 

-- Śr sie 13, 2014 1:14 pm --

 

Zawsze wiedziałem, że Białystok to dziwna mieścina, z jeszcze dziwniejszymi ludźmi.

Gdziekolwiek indziej zadasz pytanie i prosisz o pomoc/opinię, otrzymasz ją bez wątpienia, u nas w mieście, ani lekarze nie uważają chorych za ważnych, ot po prostu muszą ich przyjąć, żeby odbębnić swoje i wziąć wypłatę, ani chorzy nie solidaryzują się ze sobą, żeby wspólnie podnosić się na duchu, wymieniać doświadczeniami, spostrzeżeniami.

Kiedyś pomogła mi w terapii indywidualnej psycholog Marta Babik Królikowska, niestety Google nie potrafiło jej zlokalizować.

Byłem dzisiaj na Ciołkowskiego o godzinie około 11, rejestracja zamknięta na głucho, czekałem, nikt nie przyszedł, pocałowałem w klamkę i wróciłem do domu, chwyciłem za telefon, ale po drugiej stronie nikt nie podniósł słuchawki.

Nie wiem za co się płaci takim poradniom, kontrole NFZ wskazane, bo cierpią ludzie, a ludzie czyli podatnicy zapewniają chleb lekarzom, jeżeli więc lekarz olewa pacjenta, spóźnia się, rejestracja nieczynna bo powiedzmy Pani sobie wyszła na kawę z koleżanką to coś nie halo!

Najbardziej mnie wkurza to, że człowiek jedzie pół miasta szukając pomocy, a jej nie otrzymuje, już drugi raz w tym tygodniu!

Jak chcecie być zdrowi kochani nerwicowcy, gdy służba medyczna ma nas wszystkich głęboko w d...!

To jest zawód, który powinien być wykonywany z powołania, bez zaangażowania ze strony terapeuty to bezcelowe, pacjent potrzebuje wsparcia, a gdy go nie otrzyma, a da się wyczuć, że terapeuta ma kogoś w d... po prostu się załamie jeszcze bardziej, zamknie w sobie...

Tak jak to z tym wyrzuceniem pacjentki przez jakiegoś terapeutę Jacka z Ciołkowskiego, bo Pani nie wytrzymała lęku i wzięła lekarstwo, żeby poczuć się normalnie, przestać się bać.

Nie rozumiem takiego podejścia do ludzi, co lekarz może wiedzieć o nerwicy, skoro nigdy na nią nie chorował?

Z opowieści?

A gdybym opowiedział wam jak to jest kochać się z kobietą, zrozumiecie czym to jest?

Wątpię, dopóki ktoś tego nie odczuje na własnej skórze, nie będzie wiedział tak naprawdę czym to jest i jakie to uczucie.

To samo z chorobą, jeżeli terapeuta nie wie co odczuwa chory na nerwicę, nie zrozumie go, nie wyleczy, bo jest prawiczkiem w tej kwestii i tyle!

Zaangażowanie po obu stronach jest NIEZBĘDNE!

Szczerze, myślę że sami sobie więcej byśmy pomogli wymieniając się spostrzeżeniami, ale nie na forum a w realu, spotykając w grupie, wspierając wzajemnie, i nie oceniając nikogo, a terapeutów zostawmy samym sobie, znikną z przychodni pacjenci, to terapeuci pójdą pracować jako sprzątacze i sprzątaczki, może bardziej będą tam pasować.

Zgorzkniałe słowa?

Pewnie tak, ale skoro my im płacimy, to mamy prawo wymagać!

A czy to płaci NFZ z naszych składek, czy prywatnie bo kogoś stać, nie zmienia to faktu, że dzięki nam mają co jeść, co innego gdyby przyjmowali za darmo, ale takie cuda to tylko w erze :mrgreen:

 

-- Śr sie 13, 2014 3:05 pm --

 

Ciekawe jak długo byśmy popracowali powiedzmy jako choćby kasjerki/kasjerzy w sklepie, gdybyśmy spóźniali się, opuszczali miejsce pracy i chodzili na kawę, bądź nie informowali pracodawców o naszej nieobecności danego dnia w pracy.

Sądzę, że po jakimś tygodniu, otrzymalibyśmy DYSCYPLINARNE zwolnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy nadal polecacie przychodnię na Ciołkowskiego?

Szukam psychologa na NFZ ( na razie nie widzę potrzeby, żeby wydawać po 80zł za wizyty). Póki co chcę sprawdzić czy to co podejrzewam jest prawdą.

 

Czy ktoś słyszał o przychodni Meandra ? Byłam tam raz ( pierwsza wizyta z psychiatrą), później dostałam skierowanie do psychologa na wyznaczony termin. Kompletnie o tym zapomniałam i jakoś już drugi raz nie odwiedziłam placówki. Jakoś trudno jest mi przełamać się żeby w ogóle umówić się na wizytę.

Podczas samej rozmowy z psychiatrą nie czułam żadnej blokady ( a właśnie tego się obawiałam), rozmawiało się dobrze i bardzo zaciekawiło mnie naukowe podejście do różnych kwestii życiowych.

 

Na Ciołkowskiego zapisują do psychologa, który akurat ma teraz wolny termin czy np. można powiedzieć, że chcę bardziej do kobiety itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deborah100 wiesz co to jest możliwość wyboru lekarza?

Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że masz prawo zapisać się do któregokolwiek, tyle że jak zwykle, najkrótsze kolejki są do tych lekarzy, którzy nie umieją, bądź nie chcą pomóc, najdłuższe do lekarzy polecanych przez pacjentów, czyli tych, u których jest największa szansa na wyzdrowienie, poprawę stanu zdrowia.

Zawsze mogą postawić veto, tak ja w moim przypadku, gdy przyniosłem skierowanie od swojego psychiatry, a oni powiedzieli, że u nich tego skierowania nie honoruje się, co jest bzdurą, gdyż skierowanie od każdego lekarza psychiatry jest w pełni ważne.

Nie chciałem robić afery, ale po tym wszystkim co tam miałem, zrobię ją na pewno, niech wiedzą, że człowiek zdeterminowany do wyzdrowienia jest człowiekiem odważnym i pełnym złości na tych, którzy stają mu na drodze do uzyskania pełni zdrowia.

Pamiętaj, mamy prawo wymagać jakości, bo to daje nam karta praw pacjenta

Odnośnik http://www.polskatimes.pl/artykul/497300,prawo-wyboru-lekarza,id,t.html?cookie=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo wiem kogo doradzić, po prostu nie miałem z nimi aż takiej styczności.

Jak na razie jestem zrażony do publicznej służby zdrowia i traktowania pacjentów leczonych poprzez NFZ, niemniej jednak zawsze testuję lekarza poprzez umówienie się na jedną wizytę, i zwłaszcza jeżeli chodzi o psychologa, już nawet po pierwszym razie można stwierdzić, czy nam pasuje czy nie.

Dobrze ci radzę, jeżeli nie otrzymasz konkretnej porady poproś o spotkanie z lekarzem, do którego są najdłuższe kolejki :)

W rejestracji będą wiedzieć o kogo chodzi.

Łatwo jest znaleźć dobrego specjalistę przyjmującego prywatnie, jednak co to za lekarz, który leczy wyłącznie bogatych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z Białego a dokładnie z Zaścianek. Można zrobić spotkanie. Pewnie każdy przyjdzie nawalony benzo lub baclofenem, metylkofenidatem i innymi stymulantami. :twisted:

 

-- 01 wrz 2014, 19:38 --

 

Ja polecam wszystkim doktor Sidun z niedźwiedziej. Przyjmuje prywatnie. Bardzo sympatyczna. Wytłumaczy wszystko, porozmawia a nie jak poszedłem do tej pi*zdy( jak jej tam) co jest kierownikiem w szpitala w Choroszy i w Warszawie. Głównie Sidun wysłał mnie żeby spróbować elektrowstrząsów. Napiszę jak wyglądały wizyty. Zachodzę do Pani kierowniczki kierowników. No to przyjmujemy LIT. Badałem przez 2 tyg i lipa, źle się czułem. No to idę na wizytę a ona no to może elektrowstrząsy ? Ale trzeba poleżeć miesiąc w szpitalu. Mówię że nie mam czasu tyle leżeć. Ona o nastepny pacjent czeka 150 zł i wypierdalaj. Siedziałem z zegarkiem w ręku 10 minut. Do doktor Sidun zajdziesz, wytłumaczy, posiedzisz zazwyczaj z 1,5h, ustali leczenie. Bardzo w porządku babka. Jest otwarta na eksperymenty i nie boi się tego. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Białegostoku. Choruję na depresje od pół roku, mam 19 lat.

Mój psychiatra polecił mi już któryś raz terapię u psychologa.

Czy ktoś z was poleci mi któregoś z psychologów czy ośrodków?

No i na dodatek nie bardzo wiem co się robi na terapii grupowej. Mógłby ktoś mi to przybliżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkajmy się:) ! Baraqs jesteś "mocnym" gościem, jak nie chcesz spróbować grupówki bo boisz się , że CIę wywalą, za to co powiesz. Z chęcią jednak bym się z Tobą spotkał jak i z innymi forumowiczami.

Kto chętny...??? piszcie tu na forum:)

 

Ja mogę napisać jak wygląda terepia grupowa. Ogólnie chodzisz tam 12 tygodni. Na ten czas masz wystawione l4, jeśli potrzebujesz. Grupa liczy od 6-12osób. Spotykacie się codziennie i to raczej inni pozwalają dotrzeć CI do źródła Twoich problemów. Terapeuci niejako nadzorują pracę grupy. Grupa odnosi się do Twoich problemów, szuka podobnych, przytacza przykłady z życia, doradza.

Już jedną taką terapię przeszedłem ponad rok temu. Nie przyniosła ona wielkich efektów. Obecnie chcę zapisać się na Ciołkowskiego? Zastanawiam się nad 10 spotkaniami indywidualnymi, albo po raz kolejny nad grupówką.

Znowu jest ze mną źle, rzuciłem pracę , szukam nowej, ale tak naprawdę nie nadaję się chyba jeszcze. Nie wiem co robić.

 

Słuchajcie zorganizujmy jakieś spotkanie:) I piszcie tu na forum jak najwięcej. Zdrówka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×