Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Lunatic

:)

Owszem,sluchalabym,gdyby ow lekarz zaordynowal leki po rozmowie ze mna osobiście,a nie z wywiadu,który przedlozyla mu pielęgniarka....

 

-- 30 mar 2014, 12:45 --

 

Doktorek wyczytal z notatek,ze mam nastrój depresyjny.....a ja opowiadalam,ze na samym początku brania esci tak bylo....ze na paro rak nie mialam....No i padla decyzja,ze mam dostać paro i na poprawe nastroju larertmin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piękny dziś dzień. Siedzę sobie w ogródku, słońce świeci w twarz, ptaszki śpiewają.

Dziś widziałem pierwsze bociany, jakie zawitały na Kociewie (to taki region na Pomorzu). Porobiłem fotki, bo lubię później sprawdzać, którego dnia się pojawiają.

Wiosna zaczęła się na całego, a rok temu o tym czasie leżał jeszcze śnieg. Uwielbiam tę porę roku, optymistycznie mnie nastraja.

Pięknej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

No cos w tym stylu:)

ja grzecznie bym poslychala tego,gdyby doktorek zechcial ze mna zamienić zdanie na ten temat-qysluchac mnie,jako pacjenta,a nie czytac z wywiadu pielęgniarki.

Bylo to dla mnie dosyc dziwne.Paro jeszcze moze byc wprowadzone/zamienione u mnie....narazie nie jest źle,choć rewelacji z pewnością nie ma.

Ja caly czas porownuje obydwa te leki eaci z paro....no i z pewnością na mnie dzialaja zupelnie inaczej....oczywiscie paro silniej....

 

Inez

Mnie to tlumaczono tak,ze lamitrin ma qyrownac nastrój,bo na początku wprowadzania leku jest huśtawka nastroju/niestabilny nastrój,a lamitrin ma wlasnie sprawić,ze nastrój będzie ustabilizowany,bez gor-euforii,i domów,dolin....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

No,na to chyba tez troszke....tam na tym dziennym prawie wszyscy to biora..

Ludzie z depresja tez.Pytalam niektorych o ten lek.Mowia,ze jest dobry.Jedna kobitka mowi,ze dostala go na wewnętrzne rozdygotanie-nie wiem do końca co miala na myśli....ale bardzo go sobie chwalila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 6 miesiąc na esci zaczynam (ale ten czas leci). Niby wszystko spoko, jakąś tam motywacje do działania mam, humor nawet czasem dobry, ale mam jeszcze takie momenty, że czuje niepewność, co będzie ze mną w przyszłości itp.

 

Chyba pora powoli schodzić z esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lamitrin to ciekawy lek, niby na padaczkę (moja lekarka powiedziała, że ona by tego tym nie leczyła), a bardzo dobry jako stabilizator nastroju i chyba z powodzeniem stosowany w przypadku zaburzeń afektywnych-dwubiegunowych.

lunatic, dziwne, że ci zastosowano na ataki paniki, bo raczej on z tym nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

lekarz to tłumaczył tym ze moje reakcje na antydepresanty wskazują na CHAD, głównie chodziło o pobudzenie/agresywność po lekach noradrenalinowych

 

-- 30 mar 2014, 16:08 --

 

nie wiem co to za podejście bo sporo osób tak reaguje na tego typu leki i to z CHADEM nie me kompletnie nic wspolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 6 miesiąc na esci zaczynam (ale ten czas leci). Niby wszystko spoko, jakąś tam motywacje do działania mam, humor nawet czasem dobry, ale mam jeszcze takie momenty, że czuje niepewność, co będzie ze mną w przyszłości itp.

 

Chyba pora powoli schodzić z esci.

Napisz dokladniej co czujesz po tych miesiącach...jestem bardzo ciekawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, esci dostałam od innego lekarza, bo moja była na urlopie i sama powiedziała żeby iść do tej pani doktor (ta sama przychodnia).

 

-- Pn mar 31, 2014 9:28 am --

 

Dzień dobry Państwu, jak tam poranek? U mnie całkiem nieźle. Spanie ok, jedzenie ok, coś mnie lekko mdli. Postanowiłam, że w piątek chyba wrócę do domu swojego (dalej jestem u rodziców). Tak trochę się tego boję, że wszystko tam wróci i kompletnie nie wiem czemu. Przecież lokalizacja nic nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, esci dostałam od innego lekarza, bo moja była na urlopie i sama powiedziała żeby iść do tej pani doktor (ta sama przychodnia).

 

-- Pn mar 31, 2014 9:28 am --

 

Dzień dobry Państwu, jak tam poranek? U mnie całkiem nieźle. Spanie ok, jedzenie ok, coś mnie lekko mdli. Postanowiłam, że w piątek chyba wrócę do domu swojego (dalej jestem u rodziców). Tak trochę się tego boję, że wszystko tam wróci i kompletnie nie wiem czemu. Przecież lokalizacja nic nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×