Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SmutnaTęcza

Reiben, ja praktycznie nie czytam żadnych książek poza tymi na studia, a nawet i tych mi się nie chce (wystarczy zobaczyć, co mam na profilu na lubimyczytać.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snow18, dla mnie do tej pory najlepszy był "Wielki Marsz"

Tej akurat nie czytałem. Mnie najbardziej powaliły "Misery", "To" oraz "Ręka mistrza". Czytałem też ostatnio kontynuację kultowego "Lśnienie" czyli "Doktor sen" ale to zupełnie inny klimat i te jego pomysły jakoś mi się tam w kupę nie składają. Książka dobra momentami ale jako całość najwyżej "obleci".

Ręka Mistrza faktycznie dobra, też mi się sposobała, szybko ją przeczytałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, ja praktycznie nie czytam żadnych książek poza tymi na studia, a nawet i tych mi się nie chce (wystarczy zobaczyć, co mam na profilu na lubimyczytać.pl).

Właśnie tak patrzę i dodam sobie Mnicha, Imię Róży i Draculą na swoją listę sooooooooon :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem, nie pamiętam loginu nawet swojego, serio :lol: ale nic nie stracisz mam tam przeczytane to co napisałem i kilkanaście dodanych do przeczytania :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Ja byłam uzależniona w podstawówce. W gimnazjum nastąpiła radykalna zmiana - prawie nic nie wypożyczałam, w liceum podobnie, ale tutaj jeśli już coś wypożyczyłam, to miałam jakieś "lęki" przed oddaniem i zawsze kończyło się karą. :lol: A obecnie wypożyczam masowo, bo muszę, zmuszam się do czytania - jestem zapisana do kilku bibliotek, ale co ciekawe, od tych 3 lat jeszcze nigdy nie miałam kary. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mało czytam, nie mam zbytnio czasu a jak mam to wolę internet. Ale miałem takie okresy że czytałem minimum jedną książkę w tygodniu. A w bibliotece to nie byłem od 9 lat( uniwersyteckiej) bo publicznej to jeszcze dłużej, sam jestem taką biblioteką tylko nawet nie pobieram kar bo mnóstwo osób pożyczyło ode mnie książki i nie oddało. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem od książek uzależniony.

 

ja też , od 10 lat :mrgreen:

Ja nie wiem od ilu, lat ale sporo.

 

-- 30 mar 2014, 15:15 --

 

Ja ostatnio mało czytam, nie mam zbytnio czasu a jak mam to wolę internet. Ale miałem takie okresy że czytałem minimum jedną książkę w tygodniu. A w bibliotece to nie byłem od 9 lat( uniwersyteckiej) bo publicznej to jeszcze dłużej, sam jestem taką biblioteką tylko nawet nie pobieram kar bo mnóstwo osób pożyczyło ode mnie książki i nie oddało. :twisted:

Ja lubię i internet,ale więcej poświęcam na czytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła Nawyku- najlepsza książka o nawykach jaką czytałem, o dziwo napisana przez dziennikarza, a nie przez psychologa. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie jest to żaden poradnik, który ma za zadanie odmienić życie czytelnika. Jest to po prostu rozebranie tematu nawyków na czynniki pierwsze. Dużo opisów różnych eksperymentów, analiza działania nawyków w różnych firmach ( np Starbucks), szpitalach czy nawet w polityce. Do tego ciekawy opis człowieka, który stracił pamięć przez wypadek, ale mimo tego, że nie pamiętał co mówił kilka sekund temu, potrafił wyjść na spacer i z powrotem wrócić do domu :shock: . Każdy rozdział opisuje różne ciekawe rzeczy o nawykach i jest poparty wieloma przykładami. Masa ogromnej, niezwykle przydatnej wiedzy. Na końcu książki jest tylko z kilka stron, które wyjaśniają, jak można wiedzę zawartą w książce przełożyć na praktykę. Nareszcie naprawdę dobra pozycja, a nie kolejny gówniany poradnik NLP w stylu " 7 nawyków, które zmienią twoje życie w 30 dni !"

Ja,Klaudiusz- historia starożytnego Rzymu, która powinna przypaść do gustu każdemu pasjonatowi historii i nie tylko :D Sieć intryg, manipulacji, wyraziste postaci, wciągająca akcja. Jest wszystko, co powinna mieć dobra książka.

 

Teraz biorę się za " Książę" Nicollo Machiavelliego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w depresji pomagaly ksiazki Katarzyny Michalak-przenosilam sie w inny swiat a w ogole bodzcem do przebudzenia i pierwszych krokow by zmienic swoje polozenie, zycie, wybudzenie z marazmu byla ksiazka Grocholi, na bazie ktorej powstal film. Kurcze, no wypadl mi tytul a nie chce mis ie szperac w necie : " Ja wam pokaze" czy moze byla jeszcze przed nia inna z tej serii. To co mnie ujelo to klimaty-kupila jakas chalupke pod lasem na wsi, miala pieski, ogrodek, sasiadke, ale ta wolnosc. To spojrzenie na zycie z innej perspektywy. Zapragnelam takiej wolnosci, przebudzialm sie,ze moge decydowac o swoim zyciu.Inne ksiazki jej autorstwa rowniez. Podanie o MIlosc jest fajne.

Natomiast Michalak wprowadza w swiat marzen kazdej chyba dziewczyny/kobiety :) Mnie wciagnela :smile:

Inne pozycje to cala seria Gregg'a Braden'a (Czas fraktalny, Kod Boga itp)

No Tolle oczywiscie Nowa Ziemia, Potega Terazniejszosci

Alexander Lowen-autor metody uwalniaja z ciala traum poprzez wprowadzanie w stan wibracji. Tez pare jego pozycji polknelam.

Marc Levy-Wszystko czego nie zdazylismy powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Adieu", pierwszą cześć "Przypadków księdza Grosera". Ta książka ma już 11 lat, ale problemy polskiego duchowieństwa w niej zawarte są dalej aktualne. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co księżom w duszy gra, to jest to dobra pozycja dla niego. Tym bardziej, że mało jest polskich powieści o tej tematyce. Moja ocena: 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×