Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do zjadaczy wersji XR - nie myśleliście, by brać ją rano? U mnie nie powoduje żadnej senności, a na 2-3 godz po łyknięciu fajnie wycisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym leku wszystkie objawy na początku mogą być nasilone. Ale dawanie neuroleptyku (kwetiapiny) na start w leczeniu derealizacji to leczenie od dupy strony. Leczenie DD zaczyna się od mocnych środków przeciwlękowych. Rozumiem, gdyby Twoja DD była wynikiem psychotycznych objawów, ale jeżeli jest wynikiem lęków to rozpoczynanie leczenia od środków na schizofrenię/manię jest bez sensu. Nigdy nie zrozumiem lekarzy. Pewnie któremuś z jego pacjentów kwietiapina siadła i zmniejszyła DD, to automatycznie daje ją innym. Weź poproś go o paroksetynę, a jak nie da to idziesz do innego lekarza i mówisz mu, że bierzesz 40mg paroksetyny na DD i po sprawie. Jest masa sposobów, jak wyciągnąć od lekarzy konkretny lek i zrobić w ch*ja tych konowałów. Moje leczenie DD też lekarz rozpoczął od citalopramu, ale poza skutkami ubocznymi nie czułem żadnego działania przez 2 miesiące. Dopiero paroksetyna zmniejszała poziom derealizacji. Wiem, że to straszne uczucie, szczególnie na początku, ale to zawsze mija. Mnie najbardziej pomagało bieganie - bieg od 30 minut w górę niwelował uczucie DD do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie narazie nie jest tak zle....przed 5 tyg po citaxinie byla poprawa ....teraz tez nie jest zle tylko ze mam dziwny obraz jak patrze ....taki zlewajacy....i dlatego tez pytalam czy moze sie nasilis po ketrelu. Dostalam ketrel, bo w wielu przypadkach wykazywal lepsze dzialanie na leki i dd niz ssri,,,,,teraz mnie zalamales ...ja dostalam dd wlasnie po odstawieniu paro :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostałaś DD po odstawieniu paro to wróć do niej. Ketrelu spróbuj nie brać, bo obniżenie dopaminy może dodatkowo pogorszyć Twój nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zjadaczy wersji XR - nie myśleliście, by brać ją rano? U mnie nie powoduje żadnej senności, a na 2-3 godz po łyknięciu fajnie wycisza.

 

Też się nad tym zastanawiałem. U mnie również kwetiapina nie działa już nasennie. Ale bardziej chciałem podzielić tą tabletkę (da się) i brać rano i wieczorem po 150mg. Ale jak definitywnie przestałem brać antydepy to już tego uczucia wyciszenia nie ma bo cały czas jestem wyciszony, więc zostawiłem tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, Na pewno jest napiasane ze brac tak jak zalecil lekarz. A mnie zalecil 1 tabletke, tyle tylko ze nic specalnie nie czuje, ale z jakis powodow lubie ten lek.

 

No dobra 1 tabletkę ale ile mg?

 

Ja po 200mg zasypiam na 3-5h, większe dawki różnią się u mnie tym, że zasypiam szybciej i mocniej (jak młotkiem w łeb) ale długość snu się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid na topiramacie powinieneś schudnąć. Jeśli dodatkowo zadziała u Ciebie stabilizująco i nie pogorszy Ci funkcji poznawczych to może być lek dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, po wizycie topiramat przepisany tj. dołożony. Z kwetiapiny mam absolutnie nie schodzić ze względu na jej pozytywne działanie. Chyba po raz pierwszy lekarka tak intensywnie upierała się tzn. namawiała, przekonywała żebym dalej brał jakiś lek.

Zobaczymy czy z wagą coś się ruszy. W ciągu miesiąca mam wejść na 100 mg topiramatu.

PS Brałem już kiedyś topiramat i faktycznie działał stabilizująco, ale niestety zaburzał funkcje poznawcze, dlatego odstawiłem.

 

-- 26 mar 2014, 21:33 --

 

syntex, może warto przejść na kwetiapinę o przedłużonym uwalnianiu (Symquel XR 300mg) żeby wydłużyć czas snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca do kwetiapiny biorę witaminę C i wtaminę B6, które razem w większych dawkach teoretycznie mają zmniejszać prolaktynę. I faktycznie, zmęczenia zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×