Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Po przykrym doswiadczeniu z fluo bede mial przestroge do konca zycia co do antydepresantow. Brak apetytu mdlosci chudniecie bezsennosc leki gdy po 2 tyg doszlo do tego ze deprecha sie poglebila i pragnelem przespac caly dzien i kombinowalem co tu robic zeby jak najszybciej czas przeminol postanowilem ze nie bede katowal sie miesiac czekajac na pozytywne efekty nie majac pewnosci czy lek wogole zadziala. Juz po jednej tabletce kolega zauwazyl jak gadalem z nim ze mam jakis zjazd. Rok temi po citalu nie mialem takich jazd ale tez mnie troche zawiodl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki opis leku:

 

"Prozac jest stworzonym w 1987 roku lekiem antydepresyjnym. W przeciwieństwie do wcześniejszych leków, odkrywanych często przypadkowo, ma mało skutków ubocznych. . Zawarta w nim substancja czynna – fluoksetyna – podnosi stężenie serotoniny w mózgu. Korzystało z niego (zapewne do momentu napisania książki) ponad 40 milionów ludzi. Pomaga m.in. na lekkie i średnio ciężkie zaburzenia depresyjne, takie jak:

 

 

dystymia (przewlekłe wyczerpania, znużenie),

spowolnienie myślenia,

choroba dwubiegunowa (następujące po sobie okresy rozpaczy i euforii),

niezdolność odczuwania przyjemności (anhedonia)

natręctwa,

związki toksyczne (uzależnienie od osób),

nadmierna wrażliwość na krytykę i stratę, nadmierna potrzeba aprobaty, lęk przed upokorzeniem,

stany lękowe,

niska samoocenę,

nieśmiałość.

 

 

Rezultatem przyjmowania prozacu jest stan określany jako hipertymia - osoba w tym stanie szybko myśli, jest pełna entuzjazmu i wiary we własne możliwości, stanowcza, energiczna i pewna siebie. Nie upiera się przy beznadziejnych sprawach, lecz je porzuca. Ma zmniejszoną wrażliwość, nie doświadcza stanów melancholii. Hipertymia nie jest stanem nienaturalnym, u niektórych ludzi występuje samoistnie. Nie jest też - jak silniejsza od niej mania - stanem szkodliwym (w manii następuje upośledzenie krytycznego myślenia i nierealistyczne poczucie siły). "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z utesknieniem czekam na ta hiperytmie

 

-- 27 mar 2014, 12:28 --

 

W zasadzie to czuje troche tego juz po drugiej dawce,mimo uczucia lekkiego oszolomienia i oslabienia jest wyrazna poprawa koncentracji i szybkosci myslenia,placebo czy tak szybki efekt podniesienia dopaminy i noradrenaliny?jezeli lek bedzie rozwijal dzialanie w tym kierunku to chyba ukatrupie lekarza ze dwa laua katowal mnie paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Pewnie są osoby które jedzą seronil długo, ja od tygodnia jestem na dawce 40mg i jest nawet znośnie, ale jeszcze nie jest dobrze (normalnie). Czy jest szansa, że będzie lepiej na tej dawce, że lek się rozkręci? Jak długo czekaliście na efekty? Ja mam problem z mocą, nastrój stabilny, czekam na aktywizację...

Seronil, dawka 20 mg od roku, pierwsze wyraźne efekty - dwa miesiące od przyjęcia pierwszej dawki.

 

Co do problemu z "mocą" to jeśli nastrój masz stabilny to powinnaś zacząć pracować nad sposobami na "zaktywowanie się" bo fluoksetyna to nie amfetamina, nie wyrwie cię z kapci do zapierdzielu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Uk specyfik o nazwie 5 HTP

L-5-Hydroxy Tryptophan 50 mg.

Zdaje sie ze ta substancja wywoluje wieksze stezenie serotoninki w mozgu. jest dosc drogi ale bez recepty. Sprzedaje sie go jako supplement diety. Nie wiem czy jest dostepny w Pl. Jestem ciekaw czym rozni sie ten suplement od zwyklych antydepresantow. Watpie zeby byly jakie kolwiek skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Uk specyfik o nazwie 5 HTP

L-5-Hydroxy Tryptophan 50 mg.

Zdaje sie ze ta substancja wywoluje wieksze stezenie serotoninki w mozgu. jest dosc drogi ale bez recepty. Sprzedaje sie go jako supplement diety. Nie wiem czy jest dostepny w Pl. Jestem ciekaw czym rozni sie ten suplement od zwyklych antydepresantow. Watpie zeby byly jakie kolwiek skutki uboczne.

 

tu jest jeden z wątków odnośnie tego specyfiku: aminokwas-5-htp-t47369.html?hilit=aminokwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Pewnie są osoby które jedzą seronil długo, ja od tygodnia jestem na dawce 40mg i jest nawet znośnie, ale jeszcze nie jest dobrze (normalnie). Czy jest szansa, że będzie lepiej na tej dawce, że lek się rozkręci? Jak długo czekaliście na efekty? Ja mam problem z mocą, nastrój stabilny, czekam na aktywizację...

Seronil, dawka 20 mg od roku, pierwsze wyraźne efekty - dwa miesiące od przyjęcia pierwszej dawki.

 

Co do problemu z "mocą" to jeśli nastrój masz stabilny to powinnaś zacząć pracować nad sposobami na "zaktywowanie się" bo fluoksetyna to nie amfetamina, nie wyrwie cię z kapci do zapierdzielu...

 

deader u mnie poziom "mocy" spadł drastycznie po zmniejszeniu dawki abilify, i tu nie chodzi o motywację bo ja mam motywację bym bardzo wiele rzeczy chciała zrobić ale nie mogę bo mam niemoc, mam betonowy umysł :/ tu nie chodzi o "zapierdziel" ale normalne funkcjonowanie, a nie ocieranie się o heroizm przy wykonywaniu codziennych czynności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, jak sie czujesz na fluo ?

Hmm... Krótko, zwięźle: "dobrze".

 

tu nie chodzi o "zapierdziel" ale normalne funkcjonowanie, a nie ocieranie się o heroizm przy wykonywaniu codziennych czynności!

//chwila zastanowienia//

 

W sumienie rozpatrywałem pod tym kątem... Tego rodzaju "codziennościowa motywacja" to chyba właśnie mniej-więcej po dwóch, trzech miesiącach mi się "odnowiła".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przechodzenia z jednego SSRI na drugi. Niedawno z sertraliny na wenlę przeszedłem w jeden dzień, nagła odstawka 150mg sertry i od razu załadowałem w siebie 150mg wenli, nie szarpnęło mną ani trochę, bardzo bezbolesna zmiana. Teraz problem jest nieco większy - przejście ze słabej fluo na mocną paro. Jak powinienem to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno, masz rację. Przejście z jednego SSRI na drugi powinno być bezbolesne, u mnie przejście z SSRI na SNRI takie właśnie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, poczekaj jeszcze trochę. Fluo długo się rozkręca. Może też w wyższych dawkach Cię kopnie. Jeżeli nie, dołóż coś typu mirta, miansa, czy polecona przeze mnie amitryptylina. Wszystkie te leki można łączyć z fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×