Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Anna P.,

a 75mg tez dzialalo silniej niz fluo?

 

 

Zdecydowanie nie ale ja brałam najpierw 60mg fluo a potem aż 80mg. Przy 75mg wenli nic nie czułam. Przy 150 zaczęły się nocne poty i wkurw. Przy 300mg zaczęło się poprawiać, zniknęły poty, duża aktywizacja, zdarza mi się gwałtowniej (niż na fluo) zareagować w jakiejś sytuacji ale całkowicie nad tym panuję, humor dopisuje, zmniejszył się apetyt. Na minus - kiepski sen ale liczę że to przejdzie.

Na każdej z dawek zdarzały mi się mdłości i zawroty głowy ale to podobno standard

 

Bierzesz jednorazowo 300mg, czy w podzielonych dawkach?

 

Ja jestem na 225mg i 100mg Amitryptyliny i wyobraź sobie , że szału nie ma. Jestem na twarzy zmęczony życiem i w środku tak samo. Myślę o zwiększeniu dawki do 300mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna P.,

a 75mg tez dzialalo silniej niz fluo?

 

 

Zdecydowanie nie ale ja brałam najpierw 60mg fluo a potem aż 80mg. Przy 75mg wenli nic nie czułam. Przy 150 zaczęły się nocne poty i wkurw. Przy 300mg zaczęło się poprawiać, zniknęły poty, duża aktywizacja, zdarza mi się gwałtowniej (niż na fluo) zareagować w jakiejś sytuacji ale całkowicie nad tym panuję, humor dopisuje, zmniejszył się apetyt. Na minus - kiepski sen ale liczę że to przejdzie.

Na każdej z dawek zdarzały mi się mdłości i zawroty głowy ale to podobno standard

 

Bierzesz jednorazowo 300mg, czy w podzielonych dawkach?

 

Ja jestem na 225mg i 100mg Amitryptyliny i wyobraź sobie , że szału nie ma. Jestem na twarzy zmęczony życiem i w środku tak samo. Myślę o zwiększeniu dawki do 300mg.

 

 

Jednorazowo 300mg - rano.

Nic się nie zmieniło? Ani troszeczkę? Może musisz jeszcze trochę poczekać i lek się rozkręci. Ja już miałam zrezygnować bo początki były koszmarne. Flou nie miała tak kiepskiego startu.

Z psychotropami jest ciężko i nigdy nie wiesz jak zareagujesz na dany lek. Większości może pasować a Tobie jednemu nie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Bądź dobrej myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freitag20, 37, 5 nie jest to dawka terapeutyczna, w sumie jakbys wcale nie bral, skoro brales 1.5 miesiaca wez dawke 75 mg po konsultacji z lekarzem, dopiero od tej dawki zaczyna sie dzialanie głownie lecznicze. 37, 5 przepisuje sie przy zejsciu z leku. Jezeli chcesz zmienic to zmieniaj dawke w weekend, czyli wez rano w weekend i dopiero na noc w niedziele. Czy jakos na odwrot jak pisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna P., a czemu lekarz zmienił Ci fluo na wenle ?? podobno fluo najlepsze na bulimie ??

 

 

Ja znowu słyszałam, że wenla jest mocniejsza. Lekarka powiedziała mi, że możemy spróbować czegoś innego skoro flou nie pomagała mi w wystarczającym stopniu. Dopiero rozkręca się działanie wenli ale jestem zachwycona redukcją apetytu. Jem tyle żeby zaspokoić głód, nie myślę obsesyjnie o jedzeniu, nie miałam ani jednego ataku obżarstwa. Nawet jak zjem coś bardziej kalorycznego to nie rusza mnie to. Nadchodzi wiosna, rozbieramy się a ja nie myślę o głodzeniu się żeby schudnąć do lata - tak miałam wcześniej

 

Chciałam jeszcze zauważyć, że na wenli jestem o wiele milsza dla ludzi - zauważalna róznica. Mniej mnie drażnią a wcześniej różnie z tym bywało. Potrafiłam się wnerwić bo ktoś dosiadł się do mnie do windy, usiadł obok mnie w autobusie, zagadał na ulicy czy też najzwyklej uśmiechnął. Takie zachowania, nie wiedzieć czemu, mnie drażniły a teraz nawet sama się uśmiechnę do mijającego przechodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freitag20, 37, 5 nie jest to dawka terapeutyczna, w sumie jakbys wcale nie bral, skoro brales 1.5 miesiaca wez dawke 75 mg po konsultacji z lekarzem, dopiero od tej dawki zaczyna sie dzialanie głownie lecznicze. 37, 5 przepisuje sie przy zejsciu z leku. Jezeli chcesz zmienic to zmieniaj dawke w weekend, czyli wez rano w weekend i dopiero na noc w niedziele. Czy jakos na odwrot jak pisales.

 

Ja dopiero zacząłem brać wenlę. Dzisiaj rano wziąłem pierwszą tabletkę 37,5. Taką dawkę przepisał mi lekarz na początek. Dostałem na miesiąc lek. Moja siostra cały okres leczenia leciała na 37,5 i czuła się świetnie :) z tym że po odstawieniu niestety wszystko wracało.

 

Rano po wzięciu tabletki zacząłem się cały telepać z nerwów, ale wrzuciłem 0,25 xanaxu i jakoś przeszło, potem już cały dzień czułem się w miarę ok, trochę podenerwowany, przymulony i lekko uspokojony jednocześnie. No i lekkie nudności. Póki co to mega śpiący jestem no i lęk też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowy bazar część druga :D to ja jak zwykle dołożę swoje trzy grosze: sprzedam 3 opakowania zamiennika Stoperanu - Sralutan CR (wersja o przedłużonym uwalnianiu), 120zł za jedno opakowanie (10 tabletek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra cały okres leczenia leciała na 37,5 i czuła się świetnie :)

 

efekt placebo jest po prostu świetny :brawo:

 

 

boogyman, w Polsce zakazany jest taki obrót leków, w dodatku chcesz sprzedać lek, który kosztuje 5zł w aptece :brawo:

 

 

Marian_Paździoch, nie ma sralutanu, jest za to slarunan to tak nawiasem mówiąc, więc żart się nie udał ;)

 

littentree, to samo taka sprzedaż w Polsce jest zakazana :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freitag20, po 1) wraca bo to nie jest dawka terapeutyczna, po 2) bierze sie minimum 3 lata w zaleznosci od tego po co sie zaczelo brac, przy 1 epizodzie depresji sie bierze 3 lata minimum 75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj drugi dzień na wenli, myślałem ze mi rozniesie głowe, taki ból. Do tego problemy z wypróżnianiem, nudności. Jak się położyłem na chwilę na drzemkę, to otworzenie oka po niej było takim wielkim wysiłkiem, że zastanawiałem się jak ja wstanę z łóżka. Po prostu jeden wielki kloc bez życia. Wieczorem lekki atak paniki, czułem jak mi płynie w żyłach po całym ciele ten strach. Ale ogólnie jest jakaś taka wyjebka, troszkę mniejsza spina, tylko ten stan zombie przeszkadza. Rano też kiepsko z lękami, wręcz fatalnie. A jutro do pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freitag20, ciesz się, że w ogóle usnąłeś, ten lek to typowy pobudzacz i większość ludzi, ma raczej problemy z zaśnięciem. Wielki kloc bez życia też byłam ale przeszło jak przestałam ją brać. Za to z lękami to osobiście miałam tak ja Ty, przez cały czas brania wenli lęk nie ustępował i po zakończeniu jej brania również, jest tylko z mniejszym nasileniem. Więc jak długo się to będzie utrzymywać, to proponuje zmienić lek, bo możesz się męczyć jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mi lekarz wmawiał, że te wszystkie objawy, to na pewno nie od tego leku ;) i niestety do pewnego momentu wierzyłam, później sama rozpoczęłam proces odstawiania tego świństwa na własną rękę, i dopiero odżyłam, ale też skutki stosowania w pewnym już mniejszym stopniu ale odczuwam do dzisiaj :-|

 

 

Na Esci miałem to samo, zmęczony ciągle. Jak przestałem brać, to energii od cholery.

 

na esci też tak miałam, dodatkowo od niego zaczęła się moja bezsenność. Po za tym miałam taką negatywną neutralizację emocji, tzn odczuwałam wszystkie negatywne ze zdwojoną siłą, za to te pozytywne prawie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie odczuliście zmianę na lepsze, biorąc wenlafaksynę?

Dr powiedziała mi, że po tygodniu powinnam być co najmniej bardziej obojętna, a dzisiaj znów mam dołek...

jedyny plus: prawie nie wystąpiły efekty uboczne, bo dreszcze, brak apetytu, ziewanie i rozszerzone źrenice to nic w porównaniu z tym, na co przygotowywała mnie pani dr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po m-cu powinny wszystkie objawy ustapic, albo 90%. Jak nie ustepuja mozna sprobowac innego leku, i jak po innym nie pomaga, to albo zwiekszyc dawke albo inny lek, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×