Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, ja chciałam odstawić mirtę. Pracuję 10h, dojazdy to kolejne 2 h, brałam mirtę i pyk... zgon. Mąż wkurwiony, bo mnie oprzytomnić nie może, obiadki się skończyły, bo kurna kiedy, jak wstaję o 5:30, a wracam o 19-20tej. Nawet zwierzaka ostatnio On karmi, mimo, że zawsze to był mój obowiązek. Po drugie, wieczorne obżarstwo i tycie. Tycie, które już zaczęło mnie wnerwiać.

 

Powiedziałam lekarzowi, że źle mi z tym wszystkim, że jestem nerwowa ostatnio, no i przepisał trazodon. A co, uważasz, że źle zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz przedstawiac mu najnowszych badan ani o nich opowiadac aby zgodzil sie na podwyzszenie dawki :lol:

 

mozesz smialo mu zaproponowac podwyzszenie dawki do 100mg (za pare miesiecy nawet do 150/200), nie powinien miec nic przeciwko skoro dzialanie nie jest wystarczajaco mocne.

mowisz " Panie, dawaj mnie pan tu recepte na setke bo ja nic nie czuje a musi tarzac"

:lol:

 

tak powaznie to powiedz mu ze na ciebie nic nie dziala taka dawka i zaproponuj 100mg sertry

 

-- 27 mar 2014, 10:18 --

 

tolerancja na lek nie wzrasta lecz moze sie wydawac sie ze dzialanie slabnie bo albo przyzwyczajasz sie juz do takiego stanu albo dawka za mala

 

-- 27 mar 2014, 10:19 --

 

sie sie sie sie sie

 

-- 27 mar 2014, 10:19 --

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, ja bym na Twoim miejscu brała... Wiem co czujesz, też to przerabiałam i przerabiam od dzisiaj na nowo, bo lekarz zwiększył mi dawkę z 50mg na 100 i mam powtórkę z rozrywki. Kanał. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką ciekawostką jest, że sertralinę odkryto zupełnie przez przypadek i o mały włos by do tego nie doszło. Ludzie z Pfizera pracowali nad serią pochodnych chlorprotiksenu i tiotiksenu. Jedną z wielu substancji, które otrzymali była tametralina- inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy. Wstrzymano pracę nad tym związkiem, bo coś tam w badaniach było nie tak. Po kilku latach przyszedł pewien gość i poprosił, żeby mu zsyntetyzowano pochodne tametraliny nad którymi prace wcześniej zarzucono. Te związki generalnie były inhibitorami wychwytu zwrotnego noradrenaliny albo TRI(tripple reuptake inhibitors), ale ku zdziwieniu okazało, że jeden z tych analogów jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Zsyntetyzowano stereoizomery tego związku, wybrano najlepszy (+) i nazwano go sertraliną. Było to mocno przypadkowe odkrycie bo grupa badawcza pracowała nad czymś zupełnie innym i musiała przebrnąć przez biurokrację, żeby przekonać Pfizer do rozważenia tego związku jako potencjalnego antydepresantu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark P., na poważnie )chyle czoło nad Twoją wiedzą ,masz szperacza,,, i w ciemię nie bityś ;)

 

-- 28 mar 2014, 00:16 --

 

Mam afobam a boję się że oszaleje, poza tym po benzo mogę spać, i mąż się wkurzy bo mamy małe dziecko które jeszcze nie śpi i chyba nie zamierza spać bo jest po szczepieniu. Masakra

,,,a za wie godziny trzeba wstać do roboty ,,,"zowu te kolki < jaj daj mu coś ,,,, znam to , przeżyłem ,,, a teraz mi dziadki mówią ,że male dzieci to mały problem , duże to duży problem ,,, fefefe , akiedy ja sie zacznę wyluzowywać ? Jak umrę chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz sie obudziłem ( nie że mam bezsennosc po prostu cos oglądam w tv) no i u mnie samopoczucie po 15 dniach na Moklobemidzie jest też nie za dobre. Co na razie najlepiej robi to totalny brak apetytu u mnie, az do przesady. Poza tym nie mam wcale aktywizacji a wręcz przeciwnie, niby gonitwa myślowa mniejsza ale też niewyraźnie. Zobojętnienie jakieś, podkurzenie zwłaszcza bezpośrednio po zażyciu..... no ale.... biorę jeszcze jakiś czas, muszę lekowi dać szansę, potem człowiek będzie myślał, ze się nie brało do około miesiąca. chce mu jeszcze dac troche czasu. Dodatkowo biore troche hydroxyzyny.

Jeśli mi nie pomoże ten Moclobemid to nie wiem co dalej ale....ostatnio czytałem w ramach poszukiwań innych opcji ciekawe badania nad podobno niezłym wpływem ( w kontekscie neurogenezy to było) takiego mixu: niskie dawki melatoniny plus niskie dawki buspironu.

Czyli tak 5-10 melatoniny plus 10-15 mg buspironu. Podobno w tym połączeniu to ma buspiron byc dobrym lekiem dopiero ale czy to prawda, hmmm? Jedno co można powiedzieć, ze mało inwazyjny zestaw. Więc jeśli kogoś interesuje to wrzucam taki temat wątek: buspiron plus melatonina.

Pika30

Te 14 dawek to wciąż mały okres, warto dojechac do 4-5 tygodnia, jeszcze pewnie z tydzień dwa Cie będzie bujać. Zarówno Moclo jak i sertra działają wolno.

 

-- 28 mar 2014, 03:11 --

 

oczywiście melatonina - raz na sen a buspiron 2-3 razy po 5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydaje że to akatyzja, ale nie wiem, mam już 6 godzin ciągły niepokój, lęk, uczucie napięcia, czuję jakbym nie mogła usiedzieć na miejscu, jakbym musiała się cały czas ruszać, chociaż siedzę ( nie ruszam się , mam tylko takie uczucie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SSRI mogą wystąpić takie skutki uboczne jak pobudzenie, niepokój ruchowy, przymus ruchu, akatyzja. Prawdziwa, pełna akatyzja to bardzo nieprzyjemne zjawisko i łączy się je z samobójstwami po lekach typu SSRI. Dlatego jeśli się nasili powinnaś pilnie skonsultować się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły hardcore przeżywałam przez dwa dni kiedy skończyły mi się tabletki.

wymioty, biegunka, zimne poty, dreszcze, uderzenia gorąca, zawroty głowy, prawie mdlałam, gorączka 39+, przespany prawie cały dzień i cała noc, bardzo realne i głupie sny, okropne osłabienie...

na szczęście już tabletki mam i wszystko wróciło do normy. Niezły zjazd... ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pika30

To weź sobie pomóż i dołóż sobie trochę benzodiazepiny przez tydzień, no chyba, że czujesz sie megaźle to idź do lekarza.

 

-- 28 mar 2014, 23:31 --

 

Akatyzja to pewnie nie jest, jak jest silny niepokój to się tak robi, tez tak miewałem. Ja po Moclobemidzie to żadnej akatyzji nie mam, a wręcz odwrotnie, nie chce mi się za przeproszeniem du... ruszyć przez pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×