Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dlatego za kazdym razem powinni na poczatek ( ten pierwszy miesiac) przepisywac obowiazkowo benzodiazepiny a tego nie robia bo sie boja ze czlowiek sie uzalezni.glupota jakich malo.

trzeba znalezc takiego lekarza ktory po zasugerowaniu alprazolamu/klonazepamu nie wydrze mordy i pomoze w tych ciezkich poczatkach na ssri przepisujac to benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wam kochani, wasze wpisy podtrzymują mnie na duchu, że tak poprostu musi być i muszę to przetrwać. maniek123321, lekarka wypisała mi afobam, kazała brać nawet dwa razy dziennie, ale jak pisałam wcześniej mam malutkie dziecko i boję się że będę spała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po alprazolamie sie nie spi, wrecz czasem pobudza :-) na poczatku moze troche usypiac ale mija.bardziej boj sie zanikow pamieci ale przy tak malych dawkach raczej nie grozi.

bierz 3 razy dziennie rano. popoludniu i wieczorem bo krotko alpra dziala, chyba ze masz cos na sen to wieczornej dawki nie musisz brac. chyba ze masz tabl. o przedluzonym dzialaniu (SR) to raz dziennie wystarczy.

z benzodiazepin to midazolam mocno usypia

 

jaka masz przepisana dawke afobamu?

dziala tak jak powinno w dawkach ok. 1mg

0.25, 0.5mg mozesz oddac dla swojego lekarzyny i poprosic o 1mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pika, maniek

Nie bierzcie afobamu bo to alprazolam a on mocno uzależnia, jeżeli wogóle brać benzo to w mojej opini albo cloranxene( clorazepat) albo

Lexotan ( bromazepam). Ale raczej cloranxen . I to tez w małych ilosciach, alprazolam "wciągnie" was nie wiadomo kiedy w uzależnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma wciagnac to i tak wciagnie.bralem pare lat z przerwami klonazepam i alprazolam i po odstawieniu jakos zyje i juz mnie nie ciagnie wiec nie przesadzaj.wiem co to za cholerstwo te benzodiazepiny ale wszystko jest dla ludzi tylko trzeba znac umiar.ja jestem akurat tym przypadkiem co sie uzaleznil ale przynajmniej normalnie na nich funkcjonowalem.

piwa tez nie moge sie napic bo zaraz mnie uzalezni ? :mrgreen:

co czlowiek to reakcja, jeden jest podatny drugi nie.

 

malo jest lekarzy chetnych do wydawania tak silnych benzodiazepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, przejrzyj moje wcześniejsze posty...

 

Lekarza zaniepokoiły zawroty głowy przy poruszaniu głową. Kazał zmniejszyć dawkę, a jeśli nie przejdzie odstawić. Dalej źle się czułam na 25mg i odstawiłam. Niestety od tego czasu pojawiły się jeszcze większe zawroty głowy. Poczucie jak naćpana... :/ to przejściowe? Oczywiście próbuję się umówic do lekarza ale na razie czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od nasilenia objawow,czy dasz rade odstawic z dnia na dzien czy stopniowo,jak nie bierzesz kilka dni to ja bym nie bral,chyba ze bedzie to bardzo nasilone

 

-- 24 mar 2014, 16:29 --

 

Chyba ze lekarz chce Ci dac jakis inny lek dzialajacy na serotonine,to wtedy odstawianie tego jest bez sensu,niepotrzebne objawy odstawienne i to samo z poczatkowymi nastepnego leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tu jest z tolerancją? czy jeśli mam wrażenie że dotychczasowa dawka przestaje działać to jest sens zwiększać? przez pół roku 50mg bardzo mi siadło ale ostatnio jest coraz gorzej, nie czuję już też aktywizacji.. nie jestem pewna czy większa dawka nie będzie już mieć innego działania które też się nie sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz powiedzial znajomej która bierze sertraline, ze 50mg to słaba dawka, wiec moze w danej chwili to jest za mało

 

zalezy na co :P przy depresji to chyba taka standardowa, przy nerwicach to pewnie słaba.

 

 

Ja mam meeeeeeeeeeeeeeeeeeeega problem.

Skończyła mi się sertra a wizyta dopiero w czwartek!!!!!!!

Sertre biorę już ładnych pare miesięcy więc czy jest szansa na to, że te dwa dni bez leków nie wpłyną jakoś ujemnie na mój organizm i terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17dzien sertraliny, z czego od 8miu dni 100mg, jedyne co na razie jest na duzy duzy plus to komunikatywność i otwartość, taka wieksza swoboda rozmowy, i mam trochę odwrotnie niż niektórzy, niemam spłyconej emocjonalności, wręcz jest jak by wieksza, tzn jak się z kims zagadam to bardzo intensywnie gestykuluje rekami,nawet nieświadomie, zmieniam tony glosu, w zaleznie od tego o czym opowiadam, częsciej sie z czegos smieje, mam ochote się smiac, mowie szybko i bardzo żywo, czuje się troszkę nakręcony ale nie jest to jakies mega mocne i nachalne uczucie, a raczej pozytywne, z sidów to czuje podbite ciśnienie co determinuje ze sobą pogorszana wydolność fizyczna, co tez wyraźnie czuje bo jestem wysoce aktywny uprawiam sporty siłowe i czuc delikatnie osłabienie ale nie jest to straszne i uwłaczające na tyle żeby przerywac leczenie, w nocy mam szczekosciski w czasie snu, bardzo glosne zgrzytanie zebami, czasami tak glosno piłuje ze niedosc ze sam siebie wybudzam to jeszcze matke która zwraca mi na to uwagę, i czasem zdarzają się przebudzenia w nocy, ale tragedii niema, ale jak widze ze tu co poniektórzy maja myśli samobójcze leza caly dzień w lozku maja sraczke i kołatanie serca to mysle sobie ze ja nawet niemam na co narzekac, ale jestem dobrej myśli, to dopiero początek, oczywiście biore pod uwagę dawki rzedu 150-200mg ale to dopiero w odległej przyszłości gdy będzie to konieczne, wiec podsumowując na tą chwile wg mnie stosunek sidów do pozytywnych efektow jak na razie trzyma się bardzo dobrze, z tym ze jeśli chce się odkryc rzeczywiste działanie serty to wg mnie trzeba się regularnie wystawiać bodźcom wywolujacym u nas dany lęk, bo jak się tak siedzi na chacie to niema tego pola popisu dla serty wiecie o czym mowie, i jak tak niektórzy siedza i czekaja na cud to wiadomo ze mowia potem ze nie działa, lipa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze sertra napewno nie powoduje zadnych zmian hormonalnych ktore moglyby wywolac krwawienie.

napewno tez bys nie krwawila w tak wczesnym stanie ciazy.

 

zapewne jest to jakas choroba jesli krwawienie nie wystepuje podczas lub w nieduzym odstepie czasowym od cyklu.

ale nie panikuj jak to wystapilo tylko jednorazowo, moze to od tabletek anty :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli z 50tki Sertraliny, wskoczę na 100, to powtórnie będę przechodzić uboki z początków brania? Lekarz twierdzi, że nie... Ale wolę zapytać ludzi, którzy to biorą/brali. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertra nie jest mi pisana. Okazuje się, że najgorsze objawy zawrotów głowy mam teraz przez lek przeciwalergiczny Telfexo - jest dla mnie za silny. Jedyne co nie jest z nim powiązane to ucisk w klatce piersiowej i ciężki oddech. Od tygodnia nie biorę Sertry. Teraz odstawiam wszelkie leki i zobaczymy czy się uspokoi. Psychiatra zalecił Pramolan na moje nerwicowe stany bo kiedyś mi pomagał, ale dopiero zacznę brać jak mi się ciało uspokoi po tej mieszance prochów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×