Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

No ńie mogę teraz wziąć zwolnienia. Kurcze zastępuje szefa i muszę być w pracy. A ta sytuacja z szefowaniem tez mnie stresuje i koło sie zamyka. Najchętniej schowalabym sie w ciemnym kącie. Poza tym kilka dni nic mi nie da. Paro w większej dawce biorę juz z tydzień, więc ile miałabym wziąć tegomzwolnienia? Jak brałam esci to byłam 3 tyg na zwolnieniu, potem na urlopie i dalej była dupa, bo złe sie czułam. Chyba najlepiej rzucić robote :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu piszą że mają efekty uboczne. A ja nie mam nic. Czy to może oznaczać że lek nie zadziała?

to ze wszyscy TUTAJ pisza nie znaczy ze to dotyczy wszystkich biorących ten lek

 

Zgodzisz się że mało kto z piszących pisze, że nie ma żadnych efektów ubocznych.

 

Nie wiem, może mam za małą dawkę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę stwierdzić, że dziś jest całkiem nieźle.obudziłam się o 5, więc już zupełnie inaczej. Przed 6 zjadłam cos, bo mnie w żołądku aż burczalo - trochę na siłę, bo mam teraz obsesję z tym jedzeniem rano. Jestem trochę poddenerwowana, ale nie jest źle
Czyżby wreszcie jakiś przełom? Tego życzę z całego serca i trzymam kciuki, bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ńie mogę teraz wziąć zwolnienia. Kurcze zastępuje szefa i muszę być w pracy. A ta sytuacja z szefowaniem tez mnie stresuje i koło sie zamyka. Najchętniej schowalabym sie w ciemnym kącie. Poza tym kilka dni nic mi nie da. Paro w większej dawce biorę juz z tydzień, więc ile miałabym wziąć tegomzwolnienia? Jak brałam esci to byłam 3 tyg na zwolnieniu, potem na urlopie i dalej była dupa, bo złe sie czułam. Chyba najlepiej rzucić robote :(

 

A jak byś zachorowała na zapalenie płuc to też nie weźmiesz zwolnienia?

Koło 10 dni każda dawka się wkręca, chociaż ja na tych 20 mg cały czas czułem się gorzej niż bez leków. Jednak nie na tyle źle, żeby nie pracować.

Siadałem w dziwnych pozach na krześle, bo napięte mięśnie doskwierały i jakoś starałem się dociągnąć do 15-tej.

Rzucenie roboty to ostateczność, chociaż czasem dla zdrowia trzeba to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

To nie komuna, nie jesteśmy skazani na jedną pracę do emerytury. Jeśli nas wykańcza to trzeba powiedzieć STOP.

Jesteś mądrą babką, świetnie Ci idzie na studiach, to i z robotą nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

jakby się tylko tym sugerować to by znaczyło ze nie ma sensu w ogole tego leku zaczynać brać bo moze 1/10 osób go tutaj chwali, ja bym sie cieszył ze nie mam objawów ubocznych

 

 

No niby tak, ale chodzi mi po głowie myśl, że jak nie ma uboków, tzn. że nie działa :mrgreen:

 

Trza było może paro brać jak dawali hy hy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisni80

ja pisałam, że właściwie nie mam uboków. Znaczy może mam, może nie mam. Po prostu nie czuję się gorzej niż przed braniem, ani nie mam dodatkowych akcji niż przed braniem. To co było przedtem, jest i teraz. Nawet powiem, że mniej intensywnie: zawroty były i są, nudności były i są, spina była i jest, myśli głupie wszędobylskie były i są. Zatem trudno to traktować jako efekty uboczne, zwłaszcza, że nasilenie owych jest mniejsze niż przed lekiem. Jakby zrobić bilans to jest na plus. Oczywiście, że chciałabym, żeby było lepiej, ale to dopiero 11 dzień na pełnej dawce (27 od początku łykania). No ale.... niecierpliwość i we mnie zaczyna rosnąć, choć miałam nadzieję tego uniknąć ;)

 

Tojaaa

w sumie to nie dziwię się, że tak się czujesz codziennie rano. Ja miałam tylko 3 ostatnie dni napięte w pracy i od razu dało się to odczuć. Poza tym zastanawiam się, czy ci się jakiś IBS dodatkowo nie przyplątał. To codzienne siedzenie w kibelku nieźle może człowieka przetrzepać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się czujesz wśród ludzi? Czerwienisz się, pocisz, serce wali? Wśród wszystkich ludzi, czy tylko obcych?

 

 

Tylko obcych. Nie mam takich objawów o których piszesz. Tylko bardzo wysokie napięcie, jakby stres. Czyli idąc do zwykłego sklepu, czuję się pewnie jak ktoś normalny idący na egzamin np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka propos psychoterapii, czy ktoś z Was gdzieś chodzi?

Ja chodzę od września. Nieźle mi przemeblowała myślenie i dużo dowiedziałem się o sobie.

Dziś też mam wizytę, ale kusi mnie żeby powiedzieć terapeutce, że dziś ostatnia wizyta, podziękować i iść przez życie samemu podejmując decyzję. Myślę, że jestem na to gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powolutku dojrzewam.

A propos właśnie planowania: psychiatrę mam prywatnego (na razie przynajmniej), psychologa planuję na NFZ (bo to jednak dłuższa impreza i regularna, więc nie stać mnie prywatnie). Nie wiecie przypadkiem, czy potrzebny mi jakiś glejt, żeby się zapisać? To znaczy dowód ubezpieczenia to wiadomo, ale jakiś papier od psychiatry, czy cuś? Czy po prostu idzie się na żywioł? Wiem, że to nie całkiem ten temat, ale skoro już zaczęłiśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×