Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziwaszy przy 1. wizycie u nowego lekarza nie dostałem, ajk się spodziewałem, zolpidemu czy zopiklonu, a własnie mianserynę. Początkowo było ciekawie (1 tab. przed snam, nie pamiętam już ile to było mg)- sen przychodził szybko, choć z przebudzeniami. Niestety po ok 6 miesiącach Lerivon pokazał swoje drugie oblicze- coraz słabsze działanie, poranne zamulenie i dodatkowe 15kg wagi. Psychiatra zamienił mi to na Valdoxan 25mg - ale o tym specyfiku już się wypowiedziałem w wątku mu poświęconym. Generalnie - nie polecam, no chyba że ktoś pije rano 3 kawy, nie cierpi na uporczywą bezsenność i ma wywalone na to czy przytyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powracam do starej dobrej miansy, która 4 lata temu uratowała mi życie. Teraz wystarczy, żeby było tak, jak teraz jest. Wreszcie zacząłem zajmować się muzyką, nie mam spiny i aż się wierzyć nie chce, żeby to miało trwać dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że to 5 mg mianseryny ma u Ciebie jakieś działanie? Może po prostu powinieneś odstawić całkiem leki typu mirtazapina/mianseryna a zostać na samej sertralinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim

Moje leczenie prochami zaczęłam 4 miesiące temu. Depresja, stany odrealnienia, nerwica lękowa, napady paniki i początki agorafobii. Lekiem wyjściowym który ma mi pomóc jest parogen 30 mg na noc. Nie czuję się po nim jakoś specjalnie, lęki nadal są. Wydaje mi się, że biorę za małą dawkę. Ale wracając do tematu.. Żeby dobrze spać biorę mianserynę(deprexolet) 15 mg. Tylko jest problem, po deprexolecie mam okropnie wzdęcia, co zjem to jestem jak balonik :evil: Do tego mam spuchniętą twarz, nogi i ręce. Przytyłam! nie mieszczę się już w żadne spodnie, bluzki są za ciasne :why: Nie jestem gruba, ale zawsze byłam chudziną i to mi odpowiadało, a teraz..jestem przy kości. Ogólnie uważam, że to dobry lek, bo nie ścina z nóg, i nie jest się zombiakiem. Jednak chcę go zamienić na coś innego po czym równie dobrze będę spała, ale co nie powoduje tycia. Macie jakieś doświadczenia z dobrymi lekami na sen? Co polecacie? Od razu powiem, że leczę się u dobrego lekarza który kontroluję całą sytuację, i pewnie sam mi coś przepisze, jednak chciałabym się zorientować w temacie i w razie czego szepnąć słówko mojemu lekarzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MorganJane, Ja kiedyś na mirtazapinie nie zauważyłem tego efektu "puchnięcia" a na mianserynie było to wyraźnie widoczne (brałem 7 miesięcy) może nie tak utyłem jak bardziej stałem taki ubity, napompowany, cięższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten efekt puchniecia jest tez u mnie od jakiegos czasu. Wczesniej jak bralam 10 mg przez dluzszy czas, nie bylo tego ale od 2 tygodni jestem na wiekszej dawce i jest tragicznie :roll:

Nie ma to nic wspolnego z jedzeniem, bo biore Wenle od paru miesiecy a po Wenli nie mam kompletnie apetytu i jem bardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, 01icon_lol2.gif tyle, że ja się poważnie pytam.

 

moze to zalezy od dawki... u mnie na 30 mg to puchniecie zaczelo sie pojawiac. Ale juz z dawki zlazlam, tak ze powinno wrocic wszystko do normy, bo na 10 mg bylo wszystko cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, działa! Po ok. 2 h od zażycia pojawia się przyjemne naćpanie i od razu zasypiam. W nocy nadal się wybudzam, ale na 15mg mirtazapiny również miałem ten problem. Z minusów to na pewno gorsza kondycja niż na mircie, ale za to w dzień nie czuję za dużego pobudzenia i mam lepszy nastrój, mnie natrętnych myśli i większy dystans, luz :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesie, nożykiem :mrgreen: Poza tym niedawno zrobiłem sobie kilka badań i wychodzi na to, że mam tężyczkę, więc warto od czasu do czasu zrobić sobie jakiś "przegląd", np. hormony tarcycy (nie samo TSH). U siebie wykryłem niedobór wit. D (ale to większość Polaków ma zimą ze względu na brak słońca) i bardzo niski PTH. Tak więc być może jestem bliżej poznania przyczyny moich problemów ze snem i nastrojem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, to przekrój na pół i jeśli jedna część jest większa to dokrój z niej kawałek, tak, żeby ilość była mniej więcej taka sama :D A co, chcesz brać 15mg? Bo jeśli chciałabyś 20mg to będzie łatwiej zażywać dwie "10tki" ;) No i małe dawki miansy wg. mnie mają sens tylko jako dodatek na spanie do innego leku, ale Ty chyba bierzesz sertę, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×