Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, ja nie dzielilam seronilu, braam od razu 20 mg ale chyba co niektórzy mówia o odsypywaniu kuleczek z kapsułek :mhm: ?

Biorę seronil 20 mg w kapsułkach, lek jest w postaci proszku nie kuleczek tak więc jak ktoś chce się "bawić" to można tak dzielić. Nie polecam wciągania nosem, jedna z najbardziej szczypiących substancji jakie miałem nieprzyjemność jak idiota wciągać, plus oczywiście zero działania bo lek jest zdaje się przystosowany wybitnie do podawania doustnego.

 

Ja biorę 60mg i zero zamuły :P

Żeby sobie wyjaśnić ostatecznie sprawę miejskich legend, zapytałem o tą kwestię moją psych na ostatniej wizycie. Potwierdziła mi, że generalnie stosuje się 3 dawkowania fluo, do leczenia trzech typów zaburzeń. 20 mg na depresję, 40 mg na lęki, 60 mg na bulimię. Tak więc nie wiem czy szamanie 60 mg będzie miało większe działanie przeciwlękowe, tak samo jak nie będzie chyba miało większego działania antydepresyjnego. Fakt faktem działanie "anty-zamulające" może być silniejsze na takiej dawce, ale czy szybciej/skuteczniej poradzisz sobie z lękami trzachając takie ilości fluo - nie byłbym pewien. Aczkolwiek jak zawsze, zaznaczę - nie jestem specjalistą, o takich sprawach najlepiej jakby Dark się wypowiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa, mam nerwicę lękową, syndrom DDA. Przez prawie cały 2013 rok brałam faxolet er, który bardzo mi pomógl, dostałam energetyczny strzał, lęki minęły ale wchodziłam w niego po escitalopramie więc nie odczułam za bardzo skutków ubocznych. We wrześniu 2013z racji dobrego stanu postanowiłam odstawić co przez parę tygodni okazało się być niezłym odwykiem. Wytrzymałam bez leków do zeszłego tygodnia, wróciła hipochondria , lęki itd. Od trzech dni jestem na seronilu 2 dni 5 mg. dziś 10. Suchość w ustach i gardle to nic, najgorsze są nasilone lęki, niepokój i nadmierne pobudzenie, trzęsą mi się ręce. Czy to minie? Czy odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pacan lekarz

deader,

A to niby czemu na wiekszej dawce mialoby byc mniejsze zamulenie?

Bo zdaje się że ta jedna z właściwości leku - działanie aktywizujące - faktycznie wzrasta wraz z ilością przyjmowanego naraz leku. Widzę to po sobie, jak czasem zamiast 20 łyknę 40 mg - w takie dni, mimo że nie odczuwam "jeszcze bardziej" działania antydepresyjnego, to odczuwam mniejszą senność, szybciej się rozbudzam, mniej marudzę w pracy.

 

BTW - ten "pacan" to miało być odnośnie mojego lekarza? :D Bo jakby co to on mi tylko potwierdził to co znane: http://leki.urpl.gov.pl/files/Fluxemed_20mg.pdf

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

To Ty masz sennosc po fluo?

Nie po fluo, po mianserynie, hydroksyzynie i prometazynie które stosuję razem nasennie... Żeby uśpić takiego niedźwiedzia jak ja potrzeba potężnej "bomby" po której co prawda dość łatwo się zasypia ale wstawanie to /cenzura własna/ koszmar :D a i w ciągu dnia miewam epizody "ożeszkurva muszę się zdrzemnąć"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

no a wcześniej co? czules tak jakbys nic nie brał?

Nie jestem do końca pewien co mam odpowiedzieć, przez te pierwsze tygodnie to regularnie zalewałem pałę, piłem po pół litra dziennie żeby nie myśleć o pewnych rzeczach. Po pewnym czasie mi przeszło i sądzę że to za sprawą leku. Do dziś (a biorę już od około roku) prawie nie tykam alkoholu, bo nie czuję potrzeby. A nawet jak czuję potrzebę to nie czuję ochoty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pobudzenie to można różnie rozumieć, bo może być pobudzenie w rodzaju silnej nerwowości, wewnętrznego roztrzęsienia, nadmiernej emocjonalności a moze byc tez pobudzenie w sensie aktywizacji, czyli ogolnie przypływ energii, na mnie pobudzająco w sensie energii zadzialala sertralina a fluo powinna teoretycznie dzialac podobnie, z kolei typowe antydepresanty aktywizujące bez wpływu na serotonine dawały u mnie te dwa rodzaje pobudzenia jednocześnie, ten pierwszy rodzaj jak trwa za długo i jest mocno nasilony jest nie do zniesienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pobudzenie to można różnie rozumieć, bo może być pobudzenie w rodzaju silnej nerwowości, wewnętrznego roztrzęsienia, nadmiernej emocjonalności a moze byc tez pobudzenie w sensie aktywizacji, czyli ogolnie przypływ energii, na mnie pobudzająco w sensie energii zadzialala sertralina a fluo powinna teoretycznie dzialac podobnie, z kolei typowe antydepresanty aktywizujące bez wpływu na serotonine dawały u mnie te dwa rodzaje pobudzenia jednocześnie, ten pierwszy rodzaj jak trwa za długo i jest mocno nasilony jest nie do zniesienia

Ja rozumiem "pobudzenie" właśnie jako przypływ energii, rozpiździel od środka. Silna nerwowość to silna nerwowość, nadmierna emocjonalność to nadmierna emocjonalność... No ale to już dywagacje językowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, tak, mam cykliczne epizody depresjii mimo brania leków srednio co 7-8 miesiący, tez kiedys brałam bioxetin, lata temu dlatego jak mi sie pogorszyło od razu do doktor zwiekszyła seronil i zobaczymy co w cwartek wymyślimy, teraz mam non stop hustawki nastroju od mega lęku po zobojetnienie totalne i olew na wszystko po płacz i rozdraznienie i to męczące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×