Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

khaleesi, I co z tego?

 

Leki stosuje się:

1) we wskazaniach przewidzianych w procesie autoryzacji rynkowej przez organy legislacyjne(dla walproinianów to będzie padaczka i ChAD)

2) pozarejestracyjnie w innych schorzeniach niż przewidziane powyżej

 

Sytuacja nr. 2 nie jest ani nielegalna, ani nie jest błędem w sztuce lekarskiej. Lekarz Ci może depakine zapisać nawet na nieświeży oddech, pryszcze albo przeziębienie jeśli z jakiegoś powodu uzna, że ten lek przyniesie u danej osoby w tym schorzeniu jakieś korzyści. Oczywiście to przerysowany przykład, bo użytek pozarejestracyjny nie może naruszać odgórnych wytycznych i względów bezpieczeństwa. Może bliższy naszemu podwórku przykład to SSRI. W żadnej z ulotek nie znajdziesz info, że te leki są zarejestrowane do leczenia przedwczesnego wytrysku czy wyjątkowo bolesnych bólach miesiączkowych, a z powodzeniem się je stosuje w tych stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas walproiowy jeszcze świetnie zapobiega atakom migreny, w ogóle chyba wszelkie leki przeciwpadaczkowe tak działają, od 3 lat biorę różne stabilizatory i ani razu nie miałam napadu migreny, a kiedyś doskwierały mi one bardzo często i były bardzo silne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid - coraz śmielej mogę powiedzieć że Olanzapina dla mnie jest wybawieniem od wszelkich napadów manii oraz natręctw.,...jednak waga idzie nieubłaganie w górę.....plus ten apetyt nie do opanowania, myślę ze mam + 5 kg przez 3 tygodnie. Mam nadzieję że restrykcyjna dieta pomoże zahamować to zjawisko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranx88, no niestety tycie to problem na neuroleptykach. Mozesz spróbować zmienić na kwetiapine, jeśli neuroleptyki dobrze cię stabilizuja. Co prawda ja w ogóle nie mogę na kwetiapinie schudnąć, ale przynajmniej nie powoduje wilczego apetytu. Wtedy łatwiej trzymać się diety i przynajmniej utrzymać wagę w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwas walproiowy jeszcze świetnie zapobiega atakom migreny, w ogóle chyba wszelkie leki przeciwpadaczkowe tak działają, od 3 lat biorę różne stabilizatory i ani razu nie miałam napadu migreny, a kiedyś doskwierały mi one bardzo często i były bardzo silne

 

coma na Lamotryginie, tez z migrena masz spokoj? ja mam okropne migreny i biore ciagle Divascan ale juz tyle tych prochow lykam ostatnio, ze teraz doktorka mi Tomapax wprowadza, zeby przy okazji Divascan zastapic czyli dwa w jednym stabilizator i przeciwmigrenowiec ale cos nie moge na niego wskoczyc.... no meczy mnie strasznie, chociaz ogolnie to nie jestem taka wrazliwa na uboki normalnie ale szukam jakiegos wyjscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, a ja nie powiedziałam, że na mnie działa ;) po pierwsze nie biorę już jak wcześniej napisałam, tylko pod względem migreny na mnie działało, jeżeli chodzi o stabilizację to depakine mnie po prostu nie stabilizowało

 

khaleesi, a jaką dawkę bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid Czytałem że kwetiapina również blokuje receptory histaminowe, tylko nie wiem czy tak samo jak olanzapina czy słabiej, a jeżeli słabiej to już wolę brać olanzapinę ponieważ bardzo zależy mi na tym powiedzmy przeciwhistaminowym działaniu. Można powiedzieć że olanzapina spowodowała u mnie remisje wszelkich rodzajów uczuleń, wysięków pokrzywek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×