Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

HEJ !

Po ok. 5 dniach brania Lerivonu siostra zauważyła u mnie różnice w wielkości żrenic tzn. w lewym oku jest ona nieznacznie wieksza od tej w prawym , ale jednak jest !! Wczoraj go odstawiłam z powodu przyspieszonego pulsu tzn. lekarz kazał odstawić. Zapomniałam sie o te żrenice go zapytać a nastepna wizyta dopiero za dwa tyg. . Denerwuje sie tym bo przeczytałam w necie , ze to może śwadczyć o poważnej chorobie i teraz sie zastanawiam czy to po leku czy nie. Mimo iż go odstawiłam dzisiaj różnice również dostrzegłam choć jest ona nieduza. Moze sie jeszcze całkiem nie uwolnił. Jak myślicie? Czy wy też tak macie po mianserynie? Może ja jednak niepotrzebnie panikuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cierpie na depresje od jakiegos czasu, ale dopiero odkad probowalam popelnic samobojstwo i znalazlam sie w szpitalu, zaczealam sie leczyc.

Lekarz zapisala mi lek lerivon ktory zaczelam brac 2 dni temu. Generalnie po tym leku spie non stop, musialam wziac wolne od pracy bo jak przebudze sie na 2 godziny dziennie to cud. Tak jest non stop. Wszystko tzn otoczenie, dzwieki, swiatlo odbieram w zupelnie inny sposob. Czesto nie dociera do mnie co ludzie mowia. Niekiedy mam wrazenie ze jestem gdzies indziej. I wogle patrzy mi sie jakos inaczej.

I sama juz nie wiem czy jest to normalne czy moze jest on dla mnie za silny.

Jest to moj pierwszy jakikolwiek lek antydepresyjny wiec jestem troche zaniepokojona. Ponadto bola mnie stawy (lekarka mowila ze to normalne) i jestem strasznie rozdrazniona. Placze z byle jakiego powodu, kilka chwil temu na przyklad gdyz moj partner zadawal mi za duzo pytan i poczulam sie strasznie zagubiona.

Prosze napiszcie czy braliscie ten lek, a jesli nawet nie, to czy uwazacie to za normalne. Ile taki stan moze trwac?

Pozdr

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore ten lek i czuje sie bardzo dobrze, ale ja biore 15 mg na noc. Ty zapewne bierzesz ok 60 mg, wiec mozliwe ze dawka Ci nie pasuje albo w ogole ten lek. Jesli czujesz sie zle to musisz porozmawiac ze swoim lekarzem!!:)Pozdrawiam: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam ten lek kilka lat temu.

Najpierw tydzień pól tabletki bodajże, potem przez tydzień cala, po czterech tygodniach zaczęłam brać 2 tabletki.

(A może najpierw 1/4, aż doszłam do 1? No w każdym razie przez 4 tygodnie dochodziłam do dawki docelowej).

 

Przez pierwsze jakieś 3 tygodnie miałam dołka większego niz normalnie.

Płakałam strasznie i miałam wszystkiego dosyć.

Potem sie polepszyło.

 

Ale przytyło mi sie parę kilo niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ja biore z rana 1 tabletke = 10mg a potem wieczorem druga, i tak przez pierwsze dni potem zwiekszam stopniowo az do 5 dziennie.

 

ale powiedzcie mi czy to normalne tak spac caly czas i nie wiedziec co sie dzieje. czuc wszystko tak zupelnie inaczej.

 

i plakac i bac sie normalnych rzeczy.

 

ja nigdy nie bralam zadnych lekow antydepresy wiec sama nie wiem.

 

mam wrazenie momentami ze jestem gdzies indziej, nie moge sie skupic, nie wiem co robie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja po lerivonie czuje sie nie najlepiej. caly czas spie, nie wiem co sie dzieje dookola, kiepsko kontaktuje, i placzliwa jestem. nie moge sie na niczym skupic.

serce mnie tez pobolewa.

a poza tym to boje sie ze przytyje. nie chce mi sie wierzyc ze mozna przytyc tak z powietrza, a ja wcale wiele wiecej nie jem niz zwykle. eh.

mieliscie podobnie?

problem u mnie jest w tym ze ja w anglii mieszkam i nie jest latwo mi isc do lekarza.

leki przepisala mi moja lekarka z polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy prawda jest taka, ze to co sie teraz z Toba dzieje moze byc wynikiem choroby-samej depresji-a nie dzialania mianseryny, ogolnie mianseryna ma dzialanie silnie przeciwdepresyjne i uspokajace, ale jak juz mowielam ja to biore na sen-15 mg i po jakims czasie zasypiam nawet nie wiedzac kiedy, takze to moze tez byc od leków, ale jak bym jeszcze poczekala i zobaczyla co sie bedzie dziac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

u mnie troche zmian! mianowicie nie jestem juz taka ospala po lerivonie, nawet w nocy zdarzylo mi sie obudzic kilka razy. jednak dzisiaj ranek spedzilam w toalecie:/

 

a poza tym te rozdraznienie. plakalam dzisiaj 45 min bo zapomnialam wziac biletu miesiecznego z domu:/

eh. dziwne to.

poza tym te probelmy z pamiecia - czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deprexolet to mianserina (Lerivon) Ja biorę na lęki i dobre spanko. Przez jakiś czas nie brałam Lerivonu (1 miesiąc) nie miałam żadnych efektów odstawiennych może jedynie maleńki ból głowy w pierwszy dzień i to wszystko. Bardzo lubię ten lek ale ma 2 efekty nie chciane tzn wzmaga apetyt i na twarzy robią mi się od czasu do czasu bolące krosty. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wsparcie, jakie mi daliscie.

czuje sie juz lepiej, nie mam juz zadnych widocznych skutkow ubocznych moze poza tyciem:/

poza tym to samopoczucie mam lepsze, mysle o podejmowaniu czynnosci, ktore wczesniej sprawialy mi strach i bol.

wiec lek dziala, jednak martwi mnie te przybieranie na wadze.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka dawke tej mianseryny teraz bierzesz kabaretka??Bo jestem ciekawa, ze masz takie fajne efekty:):)Ja biore obecnie 15 mg, ale mam zaostrzenie objawów i zastanawiam sie czy nie zwiekszyc sobie dawki>>lekarz pozwolil mi do 30 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celineczka ja biore generalnie lacznie 40 mg.

2 tabletki po 10 mg rano oraz 2 tabletki po 10 mg wieczorem.

I musze powiedziec ze naprawde sie lepiej czuje, nie placze, nawet sie smieje, nie martwi mnie to co wczesniej sprawialo ataki leku i paniki. Nawet mysle ze wszystko bedzie ok.

 

Na poczatku pamietam jak przez pierwsze dni bralam 1 tabl z rana, i bylam nie do zycia, spalam po tyle godzin i chodzilam jak nacpana. nie wyobrazalam sobie jak mozna brac az 4-5 dziennie. jednak teraz widze jak organizm szybko sie przystosowuje.

jedyna rzecza ktora mnie najbardziej martwi jest to feralne tycie. a naprawde jem malo, ba nawet mniej, gdyz robie sobie taka mala "diete". eh.

 

lerivon swietnie dziala, jednak moja lekarka powiedziala mi ze mam go brac tylko 5 tyg bo to lek starej generacji i ma wiele skutkow ubocznych. wiec tzn ze za ok tydzien bede go zmieniac na zoloft. myslicie ze bedzie ok?

 

jeszcze raz wielkie dzieki za wsparcie, gdyby nie wy bylabym napewno bardziej przerazona.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki graza.

moj problem jest jednak taki, ze mieszkam w anglii, a tu lekarze gerenalnie powiedzieli mi ze leki mi nie pomoga, i jedyna pomoc jaka od nich dostalam jest ulotka. banda idiotow.

lekarz psychiatra z polski przepisal mi zoloft, wahala sie pomiedzy nim, a seroxatem. jednak dostane zoloft, po ktorym slyszalam nie ma tego tycie. wiec mam nadzieje ze bedzie lepiej.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem 75 kilo po 3 miesiacach ważyłem już 90 kg, pozniej 98 i skonczyło sie na 106 Kilogramach- wyglądałem jak "napuchniety", "nalany". Plusy - spałem jak zabity, cudownie wyspany, szczęśliwy, radosny - przespana noc dawała mi ogromną siłę na cały dzień. Stałem się powolny, nigdzie się nie spieszyłem, ale byłem produktywny w pracy.

Niniejszy opis dotyczy moich subiektywnych doznań - nie mogą one być odnośnikiem dla innych -ten lek pomaga ale też " szkodzi" - tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej o tym leku .kiedy przynosi skutki już bo przy pierwszym użyciu taj tabletki 30mg moja mama osłabła i pogotowie ja zabrało lekarz powiedział ze niby organizm tak zareagował bierze ten lek od 4/5 dni i kręciło się jej bardzo w głowie teraz już mniej.DAWKA: 1/2 rano 1 cała na wieczór. I jest przymulona nic jej się nie chce po porostu masakra mało mówi normalnie niechęć do wszystkiego . Powinna je zmienić czy tak zawsze jest na początku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za duza dawke bierze ale najlpiej skonsultowac sie z lekarzem , nie powinna sie zle czuc po tym leku bo jest to dosc słaby lek, wiec lepiej udać sie do lekarza. A kto zalecil stosowanie tego leku? psychiatra?

I czy bierze ten lek na depresje czy na klopoty ze spaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na depresje tzn. W głowie sie jej juz tak bardzo nie kręci ustępuje to coraz słabiej mówi że dzisiaj już obiad zrobiła i postawiła pranie. ale jest taka trochę przymulona i się martwi. Lekarz psychiatra raczej nie dopiero będzia miała 1 wizytę bodajże w lipcu 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama na pewno potrzebuje dużo ciepła i wsparcia duchowego od dzieci i męża. Wydaje mi się że to normalne pytanie gdy się ma depresję. Nie martw się, tylko często się do niej uśmiechaj i pokazuj że ją kochasz, może jej się udzieli. Ja też biorę ten lek ale na noc, kiedyś brałam również rano ale miałam straszny apetyt na słodkie. Może twojej mamie też wystarczy tylko na noc wtedy nie będzie taka otępiała w dzień. Nie namawiam Cię aby mama nie stosowała się do zaleceń lekarza ale lekarze nie czują niestety tego co my i moim zdaniem trzeba mieć na nich małą poprawkę

pozdrawiam i życzę mamie zdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×