Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam jeszcze pytania o paro.

Pisaliscie ze pierwsze objawy dzialania (pozytywne) bede mogla zaobserwowac po kilku tygodniach. Ale czy te kilka tygodni mam liczyc z rozbiegowka, czyli wlacznie z tymi poczatkowymi dawkami czy od momentu kiedy zaczne brac docelowa dawke? ( to samo pytanie odnosnie skutkow ubocznych - czy biorac te mniejsze dawki moze juz zaczac sie cos dziac, czy dopiero od 20 mg).

I pytanie, moze glupie... o fizjoterapie. Ma problemy z kregoslupem szyjnym i musze chodzic na prady tensa - czy moge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę odpowiedzieć z własnego doświadczenia.

Zacząłem brać paro w dawce 10 mg i tak brałem przez tydzień. Nie poczułem nic, ani pozytywnego, ani negatywnego.

Po tygodniu brałem już 20 mg. Wtedy poczułem objawy uboczne, t.j. większy lęk, niepokój, nosiło mnie, natężenie natręctw myślowych, czułem się jak naćpany. Po ok. 3 dniach przeszło. Jednak żadnej poprawy nie poczułem na tej dawce.

Po miesiącu od początku brania paro miałem wizytę u lekarki. Poleciła zwiększyć dawkę do 30 mg. Po zwiększeniu dawki nie wystąpiły żadne skutki uboczne, a po ok. 10 dniach na tej dawce (czyli ok. 40 dni na leku) miałem niewielkie pierwsze pozytywne efekty, t.j. rozluźnienie i uspokojenie.

Na kolejnej wizycie, t.j. 2 m-ce od początku kuracji lekarka poleciła mi zwiększenie dawki do 40 mg. I znów po ok. 10 dniach jeszcze większa poprawa. Od tego czasu z każdym tygodniem czuję się lepiej. Nie mam już żadnych lęków i natręctw. Jednak dopiero na dawce 40 mg jest ta zauważalna poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy biorę xetanor 50mg rano a na wieczor lekarz dał mi prefaxine 37,5mg czy to bezpieczne???brał już ktoś kiedyś taką kombinację , boję sie że dostane zespół serotoninowy

 

-- 23 mar 2014, 14:03 --

 

dokładnie chodzi o to ze bede schodził z paro i na zakladke lekarz dał mi prefaxine i paro bede zmniejszal a prefaxine powiekszal ależ sie boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale czy ktoś z was brał taki miks boje sie jakichs dziwnych reakcji organizmu

 

-- 23 mar 2014, 16:46 --

 

pomoże mi ktoś???czy to nie za dużo seratoniny nie wystąpi zespół serotoninowy??

 

-- 23 mar 2014, 20:08 --

 

nikt mi nie może pomóc??? kurcze stoje i sie modlę nad tą tabletką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek_177, 37,5 wenlafaksyny to dosyc malo wiec ja np bym bral smialo, jak schodzilem z fluo to tez od razu 'wsiadlem' na wenle, ale fluo nie zmniejszalem tylko przestalem brac i w sumie to sie fajnie wtedy czulem, no i ZA tez przemawia to, ze doktorek chyba sie z pizdy nie urwal i wie co robi oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek się modli na tabletką ,a Ty takie tam ,ze jedno i drugie . Mi tam swego czasu też taki mix lekarz dał na wyrażną prośbę moją, ale musiałem pisać dziwne oświadczenie w karcie ,że wiem co biorę i na wlasna odpowiedzialnośc . Raz tylko taki psikus lekarski miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

a czego Ty nie brales?

 

 

aminopropyl benzofuran , 4,4 DMAR , MDAI 5,6-Methylenedioxy-2-aminoindane 6,7-dihydro-5H-cyclopenta[f][1,3]benzodioxol-6-amine,Brefedron ,,, te 4 rzeczy

ten ostatni jest szczególnie ciekawy :

4-Bromomethcathinone ( 4-BMC , Brephedrone ) jest psychoaktywną i badania chemiczne z fenyloetyloamina , amfetaminy i Katynon chemicznych klas . Działa jako serotoniny i noradrenaliny inhibitory wychwytu zwrotnego , [ 1 ] [ 2 ] , ale działa bardziej jak lek przeciwdepresyjny niż pobudzający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek się modli na tabletką ,a Ty takie tam ,ze jedno i drugie .

 

no tak bo przez jakis czas bedzie je bral rownoczesnie, schodzil z paro i wchodzil na wenle :yeah: i potrzebuje kogos kto go zapewni, ze go nie wyrwie z butow ;> takze albo zrobisz tak jak zalecil lekarz, albo poprostu przestaniesz brac paro i zaczniesz lykac lek nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze sam juz nie wiem co robic zadzwonie jutro do mojej lekarki że boje sie takiego miksa

boje sie wogole schodzic z paro bo juz kiedys schodzilem i byl super nawrot lękow , a juz paro biore kilka lat i przestaje byc efektywny jak kiedys coraz czesciej pojawiaja sie leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 4 pierwszych dniach jest OK, choć może po dawce 5 mg nie ma co spodziewać się zbyt wiele (jutro wchodzę na 10 mg i trochę mam cykora). Natrętne myśli i lęki z nimi związane pojawiają się z taką samą częstotliwością jak przed rozpoczęciem leczenia - i tu wspomagam się tekstami G. Szaffera, choć wiem, że propaguje on raczej samoleczenie, no i bez leków. Natomiast mam wrażenie, że mam większą motywację i niechęć do czekolady - sądzę, że to podświadomość, aniżeli leki, bo za wcześnie.

 

Chciałam jeszcze ponowić pytanie o fizjoterapię. Jutro mam zabiegi - prądy Tensa. Szukałam trochę w sieci i znalazłam info, że w przypadku chorób psychicznych i stanów emocjonalnych o wykonaniu zabiegu powinien zdecydować lekarz. Zanim zaczęłam brać paro, chodziłam na te prądy (nie mówiłam ortopedzie o moich problemach) i było OK, czy w związku z tym i jutro mogę iść, czy lepiej odpuścić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amandia

Ćwierć tabletki to mysia dawka bez znaczenia leczniczego.

Nie ma co analizować swojego stanu na czynniki pierwsze, a tym bardziej przejmować się co będzie, gdy dawkę się zwiększy.

Co do tych prądów to najlepiej poradzić się lekarza, bo wątpię żeby ktoś tu mógł poradzić coś mądrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki ja po prostu mam chyba silna potrzebe kontroli mojego organizmu dlatego wszystko obserwuje i zapisuje, ale rownie dobrze moge zapisywac w notesie ;)

 

Z tymi pradami nie wiadomo, nawet na recepcji w przychodni nie byli do konca pewni.

 

A mozecie podpowiedziec czy w przypadku przeziebienia moge brac takie leki jak do tej pory (czyli bez recepty jakies gripexy, tantum verde czy inne) czy czegos mam unikac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozecie podpowiedziec czy w przypadku przeziebienia moge brac takie leki jak do tej pory (czyli bez recepty jakies gripexy, tantum verde czy inne) czy czegos mam unikac?

 

Najbezpieczniej w razie przeziębienia brać zwykły paracetamol, np. Apap. Wieloskładnikowe leki, jak Gripexy odpadają. Nawet Aspiryna odpada, bo rozrzedza krew, a podobne działanie ma też paroksetyna i mogą wystąpić krwawienia. Chociaż to takie dmuchanie na zimne, ale lepiej dmuchać, niż się później zdziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×