Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

SSRI zwiększają poziom serotoniny który agonizuje te receptory - to daje przykre skutki uboczne. Pod wpływem dużej ilości serotoniny mózg zaczyna zmniejszać ilości tych receptorów. To powoduje, że serotonina z SSRI działa już na mniejszej ilości tych receptorów co powoduje zmniejszenie skutków ubocznych. Natomiast pod wpływem SSRI te receptory nie znikną całkowicie i ciągle będą agonizowane, co może spowodować że pewne skutki będą utrzymywać się cały czas brania leków. W takim przypadku korzystniejsi wydają się antagoniści, którzy nie tylko blokują te receptory od pierwszych dawek ale i powodują ich downregulację. Co ciekawe agonizm 5-HT2 przez SSRI w niektórych częściach mózgu (np. w splocie naczyniówkowm) nie powoduje downregulacji a upregulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem dużej ilości serotoniny mózg zaczyna zmniejszać ilości tych receptorów. To powoduje, że serotonina z SSRI działa już na mniejszej ilości tych receptorów co powoduje zmniejszenie skutków ubocznych.

 

Ilość receptorów wraca po pewnym czasie do stanu wyjściowego? Jeśli tak to po jakim? (oczywiście zakładamy, że substancji już w ogóle nie ma w organizmie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy pierwszy raz dołączyłam 15mg mirty do 250mg trazodonu. Efekt - 13 godzin czegoś podobnego do snu( był bardzo płytki plus nie zliczę ilości przebudzeń) , niesamowicie realne sny (tak że jak wstałam to musiałam się zastanawiać co było rzeczywistością, a co snem), duża dezorientacja i osłabienie po przebudzeniu. Myślę, czy nie zmniejszyć sobie dawki trittico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym poczytał, jeżeli znajdzie się jakiś jego artykuł po polsku ;) Korzystanie z translatora wiąże się z czytaniem zwrotów typu "Kali jeść, Kali pić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko84, ciekaw jestem Twojej opinii o ewentualnym połączeniu mirtazapiny/mianseryny z moklobemidem. Pisałeś kilka razy, że serotonina z SSRI "zalewa" receptory tak, że miansa/mirta nie są w stanie ich skutecznie blokować. Może z moklobemidem byłoby lepiej? Zwiększa serotoninę, dopaminę i noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down jeśli Cię stać to książki "podstawy psychofarmakologii" Stahl'a są dostępne po polsku i w wersji papierowej.

 

suwak moklobemid uważam za słabszy serotoninowo lek od SSRI, więc mogłoby być lepiej. Poza tym dodatkowe zwiększenie innych neuroprzekaźników może być korzystne. Moklobemid może być skuteczny u osób które nie reagują na SSRI, bo działa przez inny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tristitia, u mnie też nie jest ciekawie ale nie poddaje się. Poranki są najgorsze ale wstaję i na siłę zaczynam jakąś aktywność, boli mnie głowa i jestem osłabiony ale upatruję w tym również skutki odstawienia ssri. No i 45mg mirtazapiny działa wyraźnie "mocniej" od 45mg miansy, tak że muszę przywyknąć od nowa do tej dawki.

 

Zaobserwowałem jeszcze jedną ciekawą właściwość mianseryny/mirty w moim przypadku a mianowicie - siła moich mięśni poprawiła się, po większym wysiłku fizycznym również szybciej się regeneruje, wspominam o tym dlatego bo chroniczny silny stres skutecznie osłabia moje mięśnie i ogólną kondycje.

 

Ps. czy remirta actavisu nadaje się do dzielenia? na tab. nie ma podziałki i nie wiem czy w każdej połówce mam tyle samo substancji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was z koncentracją po mirtazapinie? Ponieważ ja po Trittico mam z tym ogromne problemy, prosty tekst czytam dwa razy dłużej,

no a po mircie odczuwam znaczną poprawę. Tylko tych skutków ubocznych rzeczywiście jest trochę, ja dziś podczas zajęć

musiałam kilka razy wychodzić z sali, bo myślałam że oszaleję od tej derealki. Mam nadzieję, że to z czasem przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 10 dniach od przejścia z 15mg mirtazapiny na 5mg mianseryny zauważam wyraźne różnice w działaniu: miansa zdecydowanie bardziej seduje a mirta pobudza. Mirta poprawia wyraźnie kondycję fizyczną, na miansie ledwo mogę biegać :D Miansa lepiej działa na natręctwa myślowe, nadmierne pobudzenie, bardziej poprawia mi na nastrój, zdystansowanie i wyluzowanie. Mirta u mnie dawała zbyt dużego kopa i pobudzenie, które u niektórych może być wybawieniem, ale raczej nie u mnie. Ja potrzebuję opanowania, biorę SSRI, które pobudza i po leku nasennym oczekuję przede wszystkim uspokojenia. Na obu lekach śpię podobnie, niestety nadal się wybudzam, ale pogodny nastrój w dzień mi to rekompensuje, wcześniej miałem zje.aną noc i dzień, teraz tylko noc (koszmary jak były tak są) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po Mirtagenie ciężkie poranki to norma? Ja kilka razy się wybudzam w trakcie nocy, a jak już przyjdzie ta ostateczna godzina, to czuję oszołomienie/odrealnienie, czasami zastanawiam się, czy to sen, czy jawa :mrgreen: Może użyję zbyt mocnych słów, aby to zobrazować, ale czuję się jakbym dostał upośledzenia umysłowego przez noc. ;) Trochę musi potrwać, zanim dojdę do siebie. Biorę Mirtagen 15mg już prawie miesiąc, dodatkowo Depralin, również od miesiąca, bo po citalu wszystko wróciło do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×