Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, a wzrok


bvb25

Rekomendowane odpowiedzi

Macie czasem tkaie obawy, ze tracicie wzrok? tzn. niby pod wzgledem ostrosci jest wszystko ok, ale jakos tak caly czas mam wrazenie, jakbym miala jakies deficyty wzrokowe. Nie wiem jak to wytlumaczyc :) (oprocz oczywiscie mętów wszechobecnych), jakos tak się boje, ze coraz gorzej bedzie, az strace wzrok :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bvb

Wiesz ja też swoje życie zmieniłam miałam straszną nerwówkę w domu teraz mam spokój to jednak ważne w leczeniu nerwicy lecz nie zawsze się da wszystko przeskoczyć. Współczuje ci śmierć bliskich osób jest straszna. Wiesz ja na początku też się wszystkiego bałam a zawroty głowy i to widzenie mnie dobijały ale w końcu postanowiłam się sprzeciwić i stwierdziłam że albo dojde bo tego sklepu albo walne na chodnik miałam to już gdzieś i tak się zaczęło spróbuj może i tobie się uda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 na rezonans.
To co to był za rezonans, że aż 1200zł trzeba było płacić? W Lublinie rezonans głowy kosztuje około 600zł i to z kontrastem...

 

No tak, ale każdy odcinek kręgosłupa to ok. 400zł, jak się chce wszystkie 3 to wychodzi 1200.

 

angie jak tam poszukiwania specjalisty? A przy okazji masz problem z ciężkimi nogami w czasie chodzenia może? Z uczuciem gorąca i jakby opuchnięcia albo zdrętwienia w stylu mniejszego odczuwania np. dotyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evvelinka, specjalistę juz znalazlam. Teraz czekam na wyniki u niego z boleriozy i chorob odkleszczowych...i zobaczymy czeka mnie dluga anyybiotykoterapia. Nie takich objawów nie mam ale oczywiscie objawy to kwestia indywidualna każdy ma inne.

nerwa, a mialas kleszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 na rezonans.
To co to był za rezonans, że aż 1200zł trzeba było płacić? W Lublinie rezonans głowy kosztuje około 600zł i to z kontrastem...

 

No tak, ale każdy odcinek kręgosłupa to ok. 400zł, jak się chce wszystkie 3 to wychodzi 1200.

 

angie jak tam poszukiwania specjalisty? A przy okazji masz problem z ciężkimi nogami w czasie chodzenia może? Z uczuciem gorąca i jakby opuchnięcia albo zdrętwienia w stylu mniejszego odczuwania np. dotyku?

 

Ja miałem rezonans głowy, takie mamy ceny, dodam, że jak na fundusz to musiałbym czekać ponad 7 miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie pamiętam żebym kiedykolwiek miała kleszcza. Wszyscy twierdzą, że to czuć i widać. Mi się nigdy nie zdarzyło, a i tak mam teraz fazę na tę przeklętą boreliozę zwłaszcza jak mój pies od 2 dni ma objawy choroby odkleszczowej i widziałam jak jej się nogi plątały przy chodzeniu przed rozpoczęciem leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to samo, w ogole ani kleszcza, ani ugryzenia, ani spuchniecia zadnego nie zaobserwowalam...

Ale juz mi sie kilka rzeczy zgadza:

- ze wzrokiem problemy (chcoiaz nie mam podwojnego widzenia)

- oslabienie cykliczne co miesiac

- ta nadwrazliwosc na alko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwsze i ostatnie też mam, ale żeby co miesiąc było gorzej to nie wiem.. może musiałabym większą uwagę na to zwracać. Czytałam za to ostatnio o różnych akcjach z nogami typu ciężkość, drętwienie - zwłaszcza jednostronne, a u mnie zwykle tak jest, mrowienia, że wiele osób z boreliozą to ma. No i w ogóle ja mam sporo objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boleriozie kazdy jak i w nerwicy ma inne objawy ja nie zauwazylam żeby u mnie miesiąc bylo gorzej a miesiąc lepiej...ani żadnej nadwrażliwości na alkohol ani takich innych objawów...

jeśli macie jakieś wątpliwości to warto to sprawdzić tym western blotem zwykly test elisa jest do dupy mi wyszedl ujemny. Jeśli macie takie różne objawy a gama objawów w boleriozie jak i w nerwicy jest szeroka to warto to sprawdzić. Po za tym borelioza moze powodować nerwice i lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak niezle, ze ten elisa wyszedl Ci ujemny. W ogole z tego co pamietam, to generalnie te rozne testy to czasem malo miarodajne.. duzy procent bledu jest :-/

A z tego co teraz patzylam, w ELISA, jak testuja na HIV i jak np. 10,000 na 1 milion ludzi jest zarazonych, to u 10 zarazonych, ten test pokaze, ze nie są zarazeni (co i tak jest w miare ok), ale za to u aż prawie 1000 osób ktore są zdrowe - on pokaże, że są zarażone. Ehhhh i jak tu wierzyc tym testom :)

 

-- 21 mar 2014, 20:13 --

 

a z tym miesiac gorzej miesiac lepiej - to nie jest tak,z e caly miesiac :) Czytalam, ze te bakterie maja tak, ze jakos co 3-4 tygodnie, nastepuje parodniowe pogorszenie, ktore potem przechodzi - czyli pojawia sie tak cyklicznie, na pare dni.

 

Wlasnie kurde, najgorsze, ze bolerioza jest jedna z glownych chorob (z SM i innymi) ktore najczescie wkrecaja sobie nerwicowcy - bo duzo objawow pasuje zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że trzeba western blot.. sporo czytałam o tych badaniach i że elisa jest nieskuteczna, western blot też podobno może wyjść ujemny, a mimo to można mieć boreliozę. Dziś cały dzień mnie chwieje przy chodzeniu.. a większość czasu jestem w domu, nie denerwuję się.. :/ Najgorzej było jak szłam po markecie z wózkiem i musiałam trochę napiąć mięśnie jednej nogi żeby móc skręcić, bo jakoś dziwnie skręcał w druga stronę.. myślałam, że zaraz mi się nogi zaplączą i upadnę.

 

Tak.. borelioza i sm to czołówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×