Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie jestem w okresie fascynacji trójką seriali - House of Cards, True detective i lubie także pooglądać The Walking Dead. Ten ostatni już bardziej z sentymentu, bo ostatnio mniej zombie więcej przegadanych odcinków co nie pasuje do stylistyki według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dobry odcinek TWD. Zginęła gówniara, której szczególnie nie lubiłem. Jednak zachowanie tego wielkiego chłopa i jego siwej koleżanki było po prostu irracjonalne. Traktowali te dziewczynki jako równoprawne członkinie grupy, baba dała dziecku niedźwiedziówę ważącą kilka kg do zabicia jelenia, w sytuacji, gdzie śmierć głodowa tuż tuż, a ta nie dość, że miała 10 lat, a ja miałem kłopot kiedyś na strzelnicy utrzymać jakiegoś glocka, to jeszcze strzelała raz, dawno temu i na ćwiczeniach. Tę małą sadystkę powinni zabić w momencie, gdy zorientowali się, że zabiła koleżankę. Co to w ogóle miało być z tym zombie na torach? Za bratanie się z zombie powinna być kara śmierci przez zjedzenie przez zombie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dobry odcinek TWD. Zginęła gówniara, której szczególnie nie lubiłem. Jednak zachowanie tego wielkiego chłopa i jego siwej koleżanki było po prostu irracjonalne. Traktowali te dziewczynki jako równoprawne członkinie grupy, baba dała dziecku niedźwiedziówę ważącą kilka kg do zabicia jelenia, w sytuacji, gdzie śmierć głodowa tuż tuż, a ta nie dość, że miała 10 lat, a ja miałem kłopot kiedyś na strzelnicy utrzymać jakiegoś glocka, to jeszcze strzelała raz, dawno temu i na ćwiczeniach. Tę małą sadystkę powinni zabić w momencie, gdy zorientowali się, że zabiła koleżankę. Co to w ogóle miało być z tym zombie na torach? Za bratanie się z zombie powinna być kara śmierci przez zjedzenie przez zombie. :D

No bo właśnie o to chodzi, by na tym etapie historii pokazać, że dzieci nie są już traktowane jak dzieci. Choć bohaterom i widzom, może być smutno i żal, to niestety zombiastyczna rzeczywistość pozostaje brutalna - nie ma już jakichkolwiek dzieci. Próbowano to utwierdzić m.in. dzięki historii tego synka Johna oraz jak dzieci jeszcze w więzieniu odbywały trening z użyciem broni. Mimo to nadal czasem się pokazuje ile jeszcze niewinności w nich siedzi i siwa babka o tym głośno mówiła na temat tej zamordowanej, że ją to zabije. Powinni zabić na miejscu tamtą drugą, albo nie powinni, to po prostu ludzkie emocje mieszają w głowie no i robią z serialu należyty i w miarę wiarygodny dramat. A co z tym zombie na torach? Mała po prostu miała schizofrenie ("słyszę jak do mnie mówią") czy inne takie fajne sprawy, omamy itp i uważała zombie za rozumne - niemartwe - istoty, którym trzeba pomóc, bratać się z nimi, imprezować i jeść myszki. Dziewczyna już parę odcinków wstecz przejawiała dziwne zachowania, sugerujące że coś nie tak dzieje się jej we łbie.

No ;d

 

Miła niespodzianka dla mnie, jest pierwszy odcinek Continuum sezonu trzeciego. Jak miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tego, bo zawsze twierdziłem że z moją wadą wzroku jakość filmów nie jest dla mnie istotnym czynnikiem i stawiałem na ilość a nie jakość, filmy zasysając w postaci ripów z DVD. Nastąpił jednak przełom - jako prezent na poprawę dupnego nastroju kilkanaście dni temu kupiłem sobie pierwszego "Aliena" na BlueRay. Jakość obrazu wgniotła mnie w fotel. No i stało się - od tamtego dnia "zachorowałem" na BlueRay'e... Skutkiem czego przez ostatni tydzień z hakiem naściągałem sporo z moich "ulubienych" klasyków, zapewniając sobie wizualną filmową orgię. Tak więc ostatnie dni przyniosły kilka seansów, dzięki którym odkryłem pewne filmy "na nowo". "Zaliczyłem":

 

- Alien (1979)

- Aliens (1986)

- Blade Runner (1982)

- Silence of the lambs (1991)

- Se7en (1995)

- Zodiac (2007)

 

Na dzisiaj zaś w planach "The Thing" Carpentera, czuję że będzie odlot, nie mogę się doczekać zobaczenia tych wszystkich flaków w HD :105:

 

Jedyny minus tego zachwytu filmami w HD - chyba będę musiał zainwestować w kolejny HDD :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia, ja raz łyknąłem SFU, ale nie sądzę żebym jeszcze kiedyś się na ten serial porwał. Do dziś pamietam że pod koniec oglądania przyszła mi do głowy najkrótsza recenzja: w tym serialu ludzie tylko płaczą i drą się na siebie :D Serio, nie pamietam drugiego serialu w którym bym oglądał tyle kłótni :D

 

Pamiętam za to że serial miał jedno z najlepszych zakończeń jakie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×