Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

O coaxilu mam dobre zdanie, ale reakcja na każdy lek to sprawa indywidualna, więc jeśli Ci nie podchodzi to nie ma co go brać na siłę. Hydroksyzyna jest wg. mnie dobrym lekiem o pewnym działaniu uspokajającym, więc raczej mógłbyś ją spróbować i zobaczyć czy Cię uspokoi. Na pewno nie uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castor, leczenia przyczynowego nie ma i długo nie będzie, wszystko co wiemy na temat chorób psychicznych to tak naprawdę domysły i teorie-hipotezy, wciąż nie ma biologicznego "testu" którym dało by się zdiagnozować depresję, diagnoza opiera się przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem i zgłaszanych przez niego dolegliwościach, nawet gdy uda nam się wykazać jakąś biologiczną zmianę czy nieprawidłowość "powiązaną" z depresją (poprzez np. zaawansowane obrazowanie mózgu itp.) i tak nie mamy pewności czy te "zmiany" są przyczyną czy może efektem depresji.

 

Wydaje mi się że masz za duże dawki tego solianu, poza tym przyjmowanie tego leku długoterminowo nie jest zbyt korzystne (chyba że masz jakieś objawy wytwórcze) . Moim zdaniem mniejsze zło to leki przeciwdepresyjne, boisz się skutków ubocznych ssri? poczytaj, solian też nie jest ich pozbawiony.

 

Może spróbuj innych leków, z Twoich postów wynika że "nerwy" i lęk mogą powodować u Cb te objawy somatyczne które opisujesz. Możesz spróbować np. tej tianeptyny (skoro boisz sie ssri) wzmacniając działanie przeciwlękowe np. buspironem lub mirtazapiną, do tego jakie leki na Cb działają najlepiej musisz dojść metodą prób i błędów, innej drogi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę dawkę 600 solianu, ponieważ najlepiej się na niej czuję, już próbowałem zmniejszać na 500 to tylko powodowało to u mnie chyba fobię społeczną. Teraz wolałbym odstawić ten nieszczęsny coaxil i zostać na samym solianie, bo chyba najlepiej sie na nim czułem. A spróbowałem coaxilu dla tego, że lekarz powiedział że to pomoże na te lecenie oczu do góry i ogólnie słabo było u mnie z koncentracją, nie mogłem sie skupić na czytaniu książki i faktycznie lepiej było po tym leku. A ten ból kręgosłupa to może być spowodowany tymi nerwami ? Bo lekarz mnie wysyła do neurologa, reumatologa i ortopedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie ma biologicznego "testu" którym dało by się zdiagnozować depresję, diagnoza opiera się przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem i zgłaszanych przez niego dolegliwościach

http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/badanie-krwi-powie-czy-masz-schizofrenie,397430.html

http://www.wprost.pl/ar/435894/Przelom-w-leczeniu-schizofrenii-Badanie-krwi-pozwoli-postawic-diagnoze/

http://fakty.interia.pl/nauka/news-przelom-w-leczeniu-schizofrenii-badanie-krwi-pozwoli-postawi,nId,1104723

 

Deprecha też jest już wykrywalna we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, ale co z tego ? w czym mi to ma pomóc? ;) Wykrycie depresji nie jest problemem, gorzej z leczeniem.

 

-- 19 mar 2014, 16:30 --

 

To co wykryją we krwi do depresja czy jej efekty ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castor nie do Ciebie, te linki które podał odnoszą się do schizofrenii a nie depresji. Pewien typ depresji (depresja melancholijna i ta związana z nadaktywnością osi HPA) da się "zmierzyć" badaniem które nazywa się 'test hamowania deksametazonem". W badaniu wychodzi brak hamowania wydzielania kortyzolu przez deksametazon podany wieczorem (kortyzol bada się rano). U zdrowych z funkcjonującym negatywnym sprzężeniem zwrotnym podanie deksametazonu (czyli syntetycznego glikokortykoidu) powoduje zahamowanie wydzielania naturalnego kortyzolu. U chorych na ten typ depresji ten mechanizm jest wadliwy, tzn. wysoki kortyzol nie potrafi odciąć jego dalszego uwalniania. Jest to chyba związane ze swoistą "zawleczką" znajdującą się w hipokampie, która z powodu nadmiernego chronicznego stresu zaczyna nawalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castor nie do Ciebie, te linki które podał odnoszą się do schizofrenii a nie depresji. Pewien typ depresji (depresja melancholijna i ta związana z nadaktywnością osi HPA) da się "zmierzyć" badaniem które nazywa się 'test hamowania deksametazonem". W badaniu wychodzi brak hamowania wydzielania kortyzolu przez deksametazon podany wieczorem (kortyzol bada się rano). U zdrowych z funkcjonującym negatywnym sprzężeniem zwrotnym podanie deksametazonu (czyli syntetycznego glikokortykoidu) powoduje zahamowanie wydzielania naturalnego kortyzolu. U chorych na ten typ depresji ten mechanizm jest wadliwy, tzn. wysoki kortyzol nie potrafi odciąć jego dalszego uwalniania. Jest to chyba związane ze swoistą "zawleczką" znajdującą się w hipokampie, która z powodu nadmiernego chronicznego stresu zaczyna nawalać.

Depresji też to dotyczy.

Nie mogę znaleźć materiału, ale było w normalnym wydaniu faktów TVN. Ten poprzedni link dot. tylko schizofrenii, ale badania krwi dot. białek, które są wydzielane przy depresji i był ten temat w faktach obok schizofrenii. Znajdę dam znać. Póki co: Google -> depresja badania krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bóle kręgosłupa to jestem przekonany że mają one związek ze stanem psychicznym. Wiem to ze swojego doświadczenia, bo miałem ogromne bóle kręgosł. i w zależności od brania różnych leków psychiatrycznych bóle te się zmniejszały. Mi osobiście głównie pomogła na te dolegliwości wenlafaksyna, jednak nie do końca. Całkowicie wyleczyłem bóle kr. chodzeniem na basen a dokładnie chodziłem raz w tygodniu przez 7-8 tygodni i jak ręką odjął. Tylko że trzeba popływać (najlepiej żabką) a nie się tylko wymoczyć ;) kondycja sama przyjdzie z czasem. Mineło już kilka miesięcy i bóle nie powróciły, więc polecam ten sposób. Dodam że w moim przypadku bardzo nasilały bóle kręgosłupa leki takie jak solian czy abilify (ten wręcz spowodował ból karku i głowy na stałe na kilka lat :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown neuroleptyki takie jak solian czy abilify mogą nasilać ból karku i kręgosłupa przez zwiększanie napięcia mięśni, dlatego te bóle równie dobrze u użytkownika castor może powodować właśnie solian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale wcześniej brałem solian prawie rok i nigdy taki ból nie wystąpił, można powiedzieć, że na solianie czułem poprawe od wzięcia pierwszej tabletki. Najpierw pojawiło sie mrowienie w stopach, a potem po dwóch tygodniach doszedł ból kręgosłupa, to wszystko gdy odstawiłem coaxil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

castor, bo ten lek zaczyna działać szybko do pierwszych dawek dopóki nie nastąpią zmiany receptorowe (mowa o działaniu przeciwdepresyjnym) Ty chyba bierzesz z tego co pamiętam dawki przeciwpsychotyczne a tu ryzyko objawów niepożądanych bardzo rośnie, stąd m.in może występować u Ciebie jakieś napięcie i bóle kręgosłupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown neuroleptyki takie jak solian czy abilify mogą nasilać ból karku i kręgosłupa przez zwiększanie napięcia mięśni, dlatego te bóle równie dobrze u użytkownika castor może powodować właśnie solian.

 

U mnie zaś pierwsza tabletka amisulprydu nasiliła rozdrażnienie i spowodowała mega zmęczenia. Aż dziw bierze, że po tygodniu łykania ami prolaktynę miałem wywaloną w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaś pierwsza tabletka amisulprydu nasiliła rozdrażnienie i spowodowała mega zmęczenia.

mialem tak samo ,,,juz po drugim dniu zrezygnowałem z takiego leczenia . Zebym do jednego Krzyża jakim jest choroba dokladał sobie drugi , co to to nie ,,, senkju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×