Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno będzie lepiej :) ja juz po 2 dniach wskoczyłem na 40mg, ponoc to najbardziej lajtowy SSRI, więc można sobie na to pozwolić. Z jednej strony senność dzisiaj sie pojawiła, ale z drugiej strony lęki społeczne sie nasiliły. Za tydzień wejdę na 60, oczekuję dobrego działania pod kątem natręctw. Zastanawia mnie, dlaczego ten lek często dobrze sie spisuje w NN, skoro o wiele słabiej podnosi poziom serotoniny niż np. paroksetyna.

Wczoraj pominalem dawkę mirtazapiny, więc pewnie stąd dzisiaj ta serotoninowa zamula. Jednak dodanie mirty do SSRI daje genialny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze śląskiego. Paro nawet w małych dawkach bardzo mnie muliło i powodowało anhedonię. Na nerwicę natręctw potrzebne by były większe dawki paro, np. 40mg, a przy takiej dawce rok temu potrafiłem spać cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mg póki co nieźle daje mi po lękach. Daje fluoksetynie 5 tygodni, nie mam cierpliwości do czekania dwóch miesięcy, aż lek się rozkręci - a do tego niepewność, czy w ogóle będzie trafiony. Jeżeli jakiś lek "jest dla mnie", widzę to już po 3-4 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek111, jeżeli u Ciebie wynikają one z depresji, to ten lek może Ci pomóc.

barsinister, nie wiem, czy wystarczy mi na tyle cierpliwości. Póki co jestem na dawce 40mg, na razie zwiększać jednak nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI to raczej wywołują pustke, stłumienie emocjonalne aniżeli je leczą. I szczerze w to wątpie zeby fluoksetyna była tu jakimkolwiek wyjątkiem.

 

na tego typu objawy powinieneś celować w antydepresanty o profilu aktywizującym typu bupropion, ew. reboksetyna. Być moze niezłym wyborem byłaby też mirtazapina.

 

zalezy jeszcze jak bardzo masz stlumione te emocje. Jesli w ogóle nie odczuwasz lęku, myśli o charakterze depresyjnym, krótko mówiąc jestes kompletnie pusty to najlepszym wyborem byłoby trzymanie się z dala od jakichkolwiek antydepresantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek, znam osobę, której fluo przywróciła emocje - dlatego, że ich brak był skutkiem depresji, ot tyle. Zresztą tak słaby SSRI jak fluoksetyna, w najmniejszym stopniu może te emocje spłycać. No i ten lek u wielu osób wywołuje działanie aktywizujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyobrażasz sobie chorowanie na depresje przy kompletnym braku emocji, nie odczuwaniu smutku, frustracji, lęku, myśli samobójczych ani niczego co pozwala według kryteriów diagnostycznych stwierdzić to zaburzenie?

 

owszem moze być tak ze silne myśli samobójcze, negatywne emocje o skrajnie duzym natezeniu doprowadzą do tymczasowego stłumienia afektu, wystapienia derealizacji itp. I tutaj antydepresanty (niekoniecznie SSRI) faktycznie mogłyby pomóc. Inaczej jest gdy odczuwa się tylko i wyłącznie pustke i nie da się jej połączyć z zadnym z wymienionych wczesniej stanów emocjonalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Was objawiala sie depresja jeżeli ją mieliście ale ja nie moglem powiedziec o zadnej obojętności emocjonalnej w depresji, wszystkie negatywne emocje były ogromnie nasilone

 

-- 18 mar 2014, 22:44 --

 

ewentualna anhedonia po SSRI nawet silna jest o wiele lepsza dla mnie niz emocje ze stanu depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×