Skocz do zawartości
Nerwica.com

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?


d65000

Rekomendowane odpowiedzi

mnie akurat to co kościół ma do powiedzenia w sprawie seksu nie interesuje zupełnie skoro jego przedstawiciele- kler go oficjalnie uprawiać nie mogą.

W ogóle opresyjny charakter seksu w religiach monoteistycznych jest zastanawiający bo w takich politeistycnych często nawet jest bywał uświęcony ale bóg pustyni i ludów pasterskich( judaizm, islam, chrzescijaństwo) nigdy go nie lubił, a zwłaszcza w kobiecym wydaniu miał się ograniczać do prokreacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zaznaczyć że jednak single to nie prawiczki, więc zdobyć kobietę umieją - czyli owe zdolności społeczne posiadają, a i często gęsto dość dobrą samoocenę i niekoniecznie są zaburzeni. To wybór stylu życia, a nie nieporadność życiowa.

Singiel może być prawiczkiem i może być nieporadny życiowo. To, że ktoś jest prawiczkiem i jest nieporadny życiowo, nie znaczy, że marzy o związku.

 

Z kolei jak prawiczkiem ktoś jest z wyboru, zazwyczaj wiąże się to z bycia nawiedzonym przez kościół :P.

Ale bzdura :roll:

Można być prawiczkiem z wyboru i mieć nawet wrogie nastawienie do kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku jejku niektórzy chyba tu żyją z łapania za słówka :D

Singiel może być prawiczkiem i może być nieporadny życiowo.

Może może, wiadomo, choć potocznie jednak o singlu myśli się jako o wyzwolonym samotnym człowieku, który nawiązuje luźne kontakty seksualne, ale nie chce się angażować w nic na dłużej. Teoretyczna definicja tego jednak nie wyklucza, ale chyba wiadomo o co chodzi ;)

 

Ale bzdura :roll:

Można być prawiczkiem z wyboru i mieć nawet wrogie nastawienie do kościoła.

Pisałam żartobliwie stąd ta smiejąca się buźka, wiesz?

 

Aczkolwiek śmiechem żartem często tak jest. Teraz w zasadzie nie przychodzą mi do głowy inne możliwe uzasadnienia tego wyboru poza po prostu chęcią zachowania czystości dla "tej jedynej", choć nigdy, nigdzie ani nie spotkałam takiego, ani o taki nie słyszałam :P Zdecydowanie cześciej jeśli facet z własnej woli chce być prawiczkiem to albo wpływ kościoła, albo zaburzenia psychiczne wliczając w to również brak integralności z ciałem, zaburzenia rozwojowe, fobie, efekty traum itd. całą gamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek śmiechem żartem często tak jest. Teraz w zasadzie nie przychodzą mi do głowy inne możliwe uzasadnienia tego wyboru poza po prostu chęcią zachowania czystości dla "tej jedynej", choć nigdy, nigdzie ani nie spotkałam takiego, ani o taki nie słyszałam :P Zdecydowanie cześciej jeśli facet z własnej woli chce być prawiczkiem to albo wpływ kościoła, albo zaburzenia psychiczne wliczając w to również brak integralności z ciałem, zaburzenia rozwojowe, fobie, efekty traum itd. całą gamę.

Przyszła mi do głowy jedna przyczyna: aseksualność - ale nie wiem czy to nie podchodzi pod zaburzenie psychiczne, w końcu kto normalny nie odczuwa potrzeby wsadzenia/wypełnienia? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader akurat na ten temat są prowadzone dopiero szerokie badania. Sama raczej nie wiem co o tym myśleć, uważam dość ostrożnie na razie, że albo są to zaburzenia typu biologicznego, jakieś rzadkie, które są nierozpoznawane przez lekarzy, albo efekty jakiś właśnie blokad psychicznych.

 

Znam dwie osoby aseksualne, które po dłuższej znajomości przyznały się, że były wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie. To jednak rodzi pewne domysłu, ale poczekam, ąz przebadają szersza populację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark, tak podałes definicję aseksualności :D. Ale z czego się to bierze jest jeszcze niezbadane do końca ;). Wciąż nie wiadomo, czy ktoś się taki po prostu rodzi, czy są powody jakieś biologiczne czy psychiczne. Nie wiadomo skąd to się bierze, gdy brak jakiś oczywistych przesłanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×