Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

elmopl79,

było spłycenie i były problemy zeby sie za cokolwiek zabrac, akurat takie spłycenie teraz mi było potrzebne bo mnie inny lek doprowadzil do przeciwnej skrajnosci, wiec to moze byc zarówno plus leku jak i minus,wole zdecydowanie spłycenie niz to drugie, ale ogolnie wiem ze są leki ktore moga dzialac lepiej, tzn tlumic nadmierne emocje z zachowaniem energii, motywacji i dobrego samopoczucia, jakbym o tym nie wiedzial to pewnie bym siedzial na paro non stop i niczego innego nie probowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie ma leku idealnego. Dostaniemy taki, który da kopa do działania, to z kolei lęki nas zjedzą. Z dwojga złego wolę lenistwo i brak motywacji, z którymi mogę próbować walczyć samodzielnie.

 

takie cipke kluchy ze mnie i to mnie wkurza.

Też by mnie to wkurzało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie ma leku idealnego. Dostaniemy taki, który da kopa do działania, to z kolei lęki nas zjedzą. Z dwojga złego wolę lenistwo i brak motywacji, z którymi mogę próbować walczyć samodzielnie.

Często się tak zdarza, jedyne co mozna próbować to leku ktory dziala teoretycznie tylko nieznacznie pobudzająco, ale głównie serotoninowo, jedyne co przychodzi mi do głowy to fluoksetyna, sertralina i wenlafaksyna. Podanie osobie ze stanami lękowymi typowego antydepresantu silnie aktywizującego przeważnie źle się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha,ha,ha...oczywiscie nie cipke,tylko cieple....nawet tego nie zauwazylam....

 

Lunatic

A tym lekiem o którym piszesz,to jest sertralina?

Tylko nie wiadomo jak dany lek zadziala na inna osobę.Tez bym chciala mieć motywacje,energie,dobre samopoczucie,a do tego nie mieć lęków....hmm....jakie to by bylo piękne:)

 

-- 16 mar 2014, 14:10 --

 

Fluoksetyna tez jest na nerwice lękowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z fluo bym nie ryzykował. Z moimi lękami i bezsennością to ten lek by ze mną pojechał jak ze szmatą.

Za to wenlę chętnie bym spróbował, może przy nawrocie choroby. Odpukać w niemalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna tez jest na nerwice lękowa?

moze byc dobra, w badaniach na 5 tys. pacjentow zadzialala na ataki paniki lepiej niz paro, dziwny rezultat ale tak wyszło z badan,

przypuszczam, ze paro jest tak polecana na ataki paniki bo po pierwsze dziala zdecydowanie szybciej od fluo a po drugie jest mniejsze ryzyko ze na poczatku nasili lęki, a fluo moze początkowo dać w kość, bo zaczyna działać teoretycznie dopiero po min. miesiącu często dając w tym czasie silne pobudzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też najgorsza jest ta całodniowa spina i to, że się w ogóle nie mogę uspokoić.
U mnie z kolei, gdy to tylko całodniowa spina, to uważam dzień za wyjątkowo udany. Widać każdy ma inaczej

Ja dziś wreszcie pierwszy dzień na 10mg. Na razie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

No wlasnie ja chcialam przejść na wenle na samym początku,jak źle sie czulam na esci,ale moja p.dr.sie nie zgodzila.

Ten dr na dziennym zaproponowal paro,bo juz kiedys na tym leku bylam i wiem czego moge sie spodziewac.Nie chce dawac czegos innego,bo do końca nie wiadomo jak na cos innego zadziala mój organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

ja akurat na wenle sie za bardzo nie pcham bo ogolnie jest chyba bardziej szkodliwa dla organizmu niz SSRI patrząc na efekty uboczne jakie moze wywołać,a skoro to samo moge osiągnąć lżejszym lekiem jeżeli chodzi o skutki uboczne to wole zacząć od tego lżejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zważywszy na to ze nic nie wskazuje zebym mógł odstawić te leki w najbliższym czasie albo np. po zakonczeniu jakims 6-miesięcznej terapii, bo jakby tak było to bez obaw móglbym sobie łykać przez te pół roku taką np. wenle czy jeszcze coś mocniejszego nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

No w sumie masz racje....ale zobacz,mnie Np.paro nie sponiewieralo tak jak esci na samym początku,choć paro to silniejszy lek od esci.Na paro nie mialam ani natrętnych myśli,ani wzmizonych ataków lęku.Mialam silne oslabienue i senność i walące serce,tyle ze skutków ubocznych.A na esci to chyba wszystko co możliwe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

chodzi mi o ogólną szkodliwość danego leku na podstawie zgłaszanych objawów, wenla wydaje sie miec wiekszą od SSRI, ogólnie, ale to nie znaczy ze u kogos większe uboki nie mogą być np. po tianeptynie, która uwazana jest za lek najłagodniejszy pod tym względem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja wam powiem, że na każdym z dotychczas przeze mnie branych leków miałam takie same skutki uboczne czyli wzmożone lęki, nerwowość, jadłowstręt, problemy ze spaniem i nie ważne czy to była sertralina czy wenlafaksyna. Myślę, że na esci mam też to samo tylko już nie pamiętam do końca jak było poprzednimi razami.

Czemu mówicie, że esci jest lekiem kosmetycznym? Już któryś raz słyszę to określenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja wam powiem, że na każdym z dotychczas przeze mnie branych leków miałam takie same skutki uboczne czyli wzmożone lęki, nerwowość, jadłowstręt, problemy ze spaniem i nie ważne czy to była sertralina czy wenlafaksyna. Myślę, że na esci mam też to samo tylko już nie pamiętam do końca jak było poprzednimi razami.

Dlatego ze te skutki co piszesz są spowodowane przez wzrost serotoniny wiec będą wspolne dla wszystkich SSRI i kazdego innego który podnosi serotonine

 

-- 16 mar 2014, 15:04 --

 

a jaki jest mechanizm pozostałych tych poważniejszych to nie wiem, czy to tez wplyw na serotonine czy jakaś indywidualna reakcja na konkretną juz substancje...

 

-- 16 mar 2014, 15:09 --

 

Dark, wiesz moze jaka jest przyczyna tych bardziej poważnych skutkó ubocznych po SSRI i podobnych lekach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez

Esci kosmetyczne.....mnie tak powiedziala i tym leku p.dr.ze jest kosmetyczne,pod względem dzialania i pod względem wprowadzania,ze nie ma pi nim żadnych skutków ubocznych....po czym tak mnie sponiewieralo na samym początku,ze nie wiedzialam jak sie nazywam.....taka wlasnie kosmetyka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze ze esci jest lekiem kosmetycznym, ponieważ po trzech miesiącach brania esci poczułam działanie tego leku na tyle ze mogłam w miarę normalnie funkcjonować, ale najważniejsze, ze nie miałam lęków co mi najbardziej przeszkadzało w życiu.

Muszę przyznac ze dla mnie esci pomogło nawet niepokój jaki czasami się pojawia nie jest w stanie bym mogła stwierdzić ze esci nie działa.

Za kilka dni będzie pół roku jak biorę i mam nadzieję ze następne pół roku będzie decydujące, chyba za bardzo nie przechwaliłam leku bo naprawdę się wkurzę jesli się okaże ze za kilka dni cos mnie łapnie gorszego niz tylko niepokój.

 

-- 16 mar 2014, 15:32 --

 

Esci tez mnie sponiewierało w pierwszych dwóch tygodniach, ale wytrzymałam i było warto bo teraz wiem ze żyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Moze i tak bylo.Ale ja po paro wiedzialam co mnie czeka.I o to chodzi,ze niewkrecalam sobie bardzo skutkiw ubocznych.....dopiero jak one siw pojawily,to wtedy sie dzialo.....oj dzialo sie!!!

Jak sobie to przypomne,to aż wlos sie jezy na glowie...Teraz w życiu bym sie nie gidzila na takiecuerpiwnie i od razu zmienila lekarza/lek.

 

-- 16 mar 2014, 16:06 --

 

Oooo matko.....Gradrec.....witaj!!!!

Co u Cuebie,jak samopoczucie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark, wiesz moze jaka jest przyczyna tych bardziej poważnych skutkó ubocznych po SSRI i podobnych lekach?

 

Od strony farmakologicznej to ogólne, niebotyczne zwiększenie puli serotoniny w szczelinach synaptycznych + pośrednie agonizowanie rec. serotoninowych- np. 5-HT2c, co może nasilać lęk, nerwowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Gdzie byles jak Cie nie bylo?

A, tu i owdzie :P

 

-- 16 mar 2014, 16:14 --

 

elmopl79, W porzadku raczej :)

 

A jak tam u was, Escitalopramy?

 

-- 16 mar 2014, 16:15 --

 

Dark Passenger, Wolalem Twoj wczesniejszy avatar. Senator Palpatine do Ciebie nie pasuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×