Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Guzik, Guzik czemu nie wrócisz to zestawu który tak świetnie na Ciebie działał wenla + abi

 

Jem abilify i seronil, tylko pół tabletki abilifa, mam zmienione leki bo strasznie tyję, mamy nadzieję z lekarzem że przy połowie tabletki waga zacznie spadać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem,że bez leków czasem jest cieżko. mnie samą leki wyprowadziły z najwiekszego obłędu, no ale co dalej? depresja została i te leki już na nią nie działają, dokładać nowe leki? czy zmieniać te co są na inne? i jeszcze kwestia tycia, NIE CHCE JUŻ WIECEJ TYĆ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatria jest takim fenomenem wśród wszystkich dziedzin medycyny, że lek na schizofrenie może pomóc np. w walce z nerwicą czy depresją. Czytałem kiedyś o tym, że pewnej dziewczynie 12,5mg perazyny branej 3 razy dziennie zniwelowało natręctwa po 2-3 tygodniach.

Abilify to drogi lek, więc sama pewnie domyślasz się, że refundowanie go jest nie na rękę dla NFZ-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi opowiadał, że po tym leku dostał mega-pobudzenia i było ono mocno przesadne, nie możność usiedzenia w miejscu (akatyzja) i łatwość wyprowadzenia z równowagi (agresja/wybuchowośc).

Więc i sam zrezygnowałem, skoro Amisulpryd (Solian) dawał mi ostro popalić, to Abilify wywaliłoby mnie z butów a co najgorsze mógłbym stracić panowanie nad sobą.

Dociekam po wielu opiniach nie tylko z tego forum, że to nie jest lek dla osób z lękiem ani żadnymi zaleciałościami nerwicowymi, to może być dobre w psychozie ze stuporem.

Jak już ktoś chce ryzykować, to warto mieć w pogotowiu jakieś benzo (xanax, lorafen, relanium itp), by się "zahamować".

Ja tam się boję tego leku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×