Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ellwe, te przeciwciala mozna zrobic na nfz ale endokrynolog moze na to dac skierowanie bo lekarz rodzinny niestety nie a prywatnie to zalezy w jakim laboratorium u mnie np 1 kosztuje 25 zl czyli za 2 zaplacilam 50 zl ale sa takie przychodnie gdzie 1 kosztuje 50 zl trzeba szukac gdzie taniej...a jesli chodzi o wyglad tarczycy to w tej chorobie ona sie zmniejsza i ma wyglad takiej gabki to jest tak jakbys miala z czasem z tej tarczycy takie sito z dziurami tak ona wyglada na usg tak jak sa dziury w serze tez to mozna tak porownac ja mam pelno takich przeswitow na obu platach jak to zobaczylam na usg to bylam w szoku ;) guzki sie czasem tez zdarzaja ale rzadziej natomiast co do wezlow owszem moga byc powiekszone szczegolnie w rzucie tej choroby nawet Cie moze szyja bolec po bokach lub w srodku objawow jest bardzo duzo...a co do innych chorob autoimmunologicznych moga byc ale wcale nie musza ;) wazne ze z hashi mozna zyc :) choc czasem daje popalic ale da sie ja opanowac :) ja mam hashi juz ponad 5 lat.

 

-- 14 mar 2014, 22:14 --

 

Ellwe, zespol przewleklego zmeczenia wydaje mi sie ze cos takiego jest tylko pewnie stawiaja to lekarze na samym koncu jak juz wyczerpia wszelkie mozliwosci diagnostyczne a ja sie zastanawiam nad ta cala fibromialgia co myslicie jest cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellwe, ja wierze, bo mi sie wydaje, ze wlasnie to tez mam :)

 

-- 14 mar 2014, 22:24 --

 

a teraz leze juz 2h na lozku, pojadlam, popilam, teraz ptasie mleczko zaczelam wsuwac - i od razu chce sie zyc :)))) ja to naprawde musze sobie zrobic z miesiac wolnego, i nie bede z lozka wstawac, jedzenie na wyciagniecie reki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahhahahah :Pemka34, aja wlasnie tak az pomyslalam - ze no, tyle lekow, a na koncu aerobik i sie sprawdzil :D i tak pomysallam, ze w sumie dobry jednak taki wysilek fizyczny :)

A seronil tez bralam, wlasnie 2 miesiace tylko, pewnie za krotko - bo w ogole nie pomogl i odstawilam juz bo terapeuta kazal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ellwe, fajny byłby taki naturalny patent - ruch, endorfiny, zdrowie fizyczne i psychiczne :-)

Niestety, tak proste to nie było. A mi się marzy jedna chociaż tabletka alproxu żeby na chwilę zapomnieć i strachu. Niestety na stanie nic, null, zero. Muszę walczyć sama.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrenal Fatigue to chbya tez taka jakby jednostka chorobowa, i tam zakladaja, ze wlasnie od stresu, adrenaliny itd, mozna miec takie objawy - zmeczenia, wycienczenia, oslabienia, bolow roznych, zawrotow glowy itd. I ze to jest wplyw tych hormonow wydzielanych podczas stresu - na cialo.

Tam w sumie oporocz zmiany trybu zycia, duzo poswiecili miejsca na odpowiednia diete, - ze ona pomaga na to. Ale tego juz nie przeczytalam, bo zmeczona za bardzo bylam :D

 

-- 14 mar 2014, 23:32 --

 

emka34, ja mam Alprox, choc tez juz tylko kilka tabletek a musze 2 miesiace wytrzymac, do powrotu do kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emka34, ja wzielam rano benzo. Pol dnia bylo ok, teraz dupa. Wzielam 5 nie 10 mg i to wczesnie wiec postanowilam wypic piwko. Pije drugie i nawet mi sie spac nie chce a leki od popoludnia jak byly tak sa. Schizuje sie z dnia na dzien coraz bardziej. Ktoregos dnia w pracy sie powaznie wkurza, bo co chwile jak nie specjalista od jakis problemow zdrowotnych to albo psycholog albo psychiatra. A godziny pracy mam takie ze ciezko mi znalezc jakas optymalna godzine :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja mam w ogole ostatnio problem z czytaniem, a kiedys pochlanialam jedna ksiazke tygodniowo srednio:/

 

Fakt z ta adrenalina i napieciem to moze byc prawda. Ja przynajmniej wiem, ze bole miesni mam w wiekszosci od tego. Ale nie wiem jak z innymi objawami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i kiedys to dzialalo jak w zegarku, bo jak taki jaskiniowiec zobaczyl niedzwiedzia, wydzielala sie adrenalina, uciekal, to troche sie rozladowal i po stresie potem. A w dziesiejszych czasach to nie dosc, ze caly czas praktycznie jestemsy w stresie (i to glownie nie przez zewnetrzne czynniki, tylko przez nasze skrzywione myslenie ciagle), wiec caly czas napiecia, stresy, adrenalina - i konca nie widac. To sie nie ma co dziwic, ze organizm wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, ja sobie alprox wydzielalam, bo dostawałam 30 tabletek na 2 miesiące, wychodziło po pol tabletki dziennie (jeśli w wyższej dawce) albo po jednej co drugi dzień jeśli w niższej. Potem brałam coraz rzadziej, ograniczalam się stopniowo żeby się nie uzależnić aż przestał być potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja biore tylkow razie koniecznosci. Czyli - atak paniki (ale to juz dawno nie mialam, a jak mialam to jzu tez nie bralam czesto, bo doszlam do wniosku ze i tak sam przechodzi). Wiec teraz biore np. przed samolotem, albo przed wystapieniem w pracy albo jak nie moge spac i sie robi 3-4 w nocy. Ale ja to biore naprawde mini-dawki. Mam 0,5mg to biore 1/4 :) Wiec w sumie mi takie opkowaie starcza zazwyczaj na rok.

 

-- 14 mar 2014, 23:48 --

 

Ellwe, ja wlasnie staram sie czytac wieczorami. Dzisiaj akurat nie - jak widac:) , ale ostatnio staram sie wylaczac kompa wczesniej, i tak relaksowac czytajac. Wtedy sie szybko zamulam i wieksza sazansa na zasniecie. A i ksiazki przy okazji mozna poczytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellwe, bierzesz Cloraxen, tak? Akurat tego nie znam. Doraźnie miałam alprox albo signopam. I też jak wzięłam za wcześnie to za szybko przestawały działać, tyle że kiedyś na wieczór czułam się jak młoda bogini, a teraz lęki trzymają całą dobę :-(

A z czytaniem u mnie tak samo- zawsze lubiłam czytać, książki polykalam, gazety też, a teraz do przeczytania kupa książek regularnie kupowanych, a ja albo śpie albo w necie albo mam wszystkiego dość i mi się nie chce. To nie jest normalne.

 

-- 14 mar 2014, 23:51 --

 

A teraz chyba juz czas na moje spanie, bo M. coś marudzi.

 

-- 14 mar 2014, 23:52 --

 

A teraz chyba juz czas na moje spanie, bo M. coś marudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emka34, wlasnie mam tak samo. Jakby kompulsywnie kupuje ksiazki, gazety i rozne inne np. elementy do robienia bizuterii a pozniej to lezy odlogiem az mi sie chwilowo poprawi i wraca z powrotem w kat. Tak biore Cloranxen, ale za tydzien ide do lekarki po jakis antydepresant, ktory tez lagodzi stany lekowe bo nie wyrobie a od benzo nie chce sie uzaleznic.

 

nerwa, ja kilka dni temu przeczytalam kilka stron i musialam odlozyc ksiazke bo mi sie normalnie dwoilo w oczach:/ Ropraszam sie po kilku mninutach jakbym miala ADHD jaskies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim o tej jakże wczesnej porze. Oczywiście nie spie bo durne myśli na bani, ale tym razem nie o mnie a o bobaska... Wmowilam sobie ze odchodzą mi wody i ze jak tego nie w kontroluje to dzidzia umrze i w oogóle masakra, wiec czekam tak do godz. 6 , ogarne się i pojade na izbę zobaczyć czy wszystko SI :( juz wole mieć nasrane we łbie o moich chorobach, a nie, żeby to cholerstwo przenosić na malucha :(

 

Tez bym chciała mieć sile poczytać książki, ale ostatnio o 17 mój organizm domaga się snu:( grunt ze ssiły na czytanie forum są;)

 

Mam nadzieje, ze spicie dobrze wiec do przeczytania pozniej :papa: ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! :)

No ja sobie nie daje rady z tym oslabieniem ciaglym :( Taka czuje slabosc w rekach glownie i ramionach , chociaz ogolnie w calym ciele.

I jak mysle racjonalnie - to wychodzi mi, ze to od psychiki, bo:

- przechodzi czasem wieczorami i nagle mam na wszystko duzo sily i energii

- jak cos trzeba ciezkiego zrobic to jestem w stanie, realnie mam tą siłe (tylko tak bardziej subiektywnie nie mam)

- juz mialam tak nie raz, trwalo pare dni i zawsze mijalo

Ale z drugiej strony to jest tak realnie odczuwalne, nawet jak leze i nic nie robie, ze po prostu zaczynam mysle,z e to pewnie jakas choroba, zaczynam sie bac jeszcze bardziej i takie błędne koło. Boje sie, ze jestem coraz slabsza i slabsza az w koncu strace przytomnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie :papa::papa:

 

nerw uwierz ze tez bylam nieraz taka slaba...ze wstalam cos chwile porobilam i sie kladlam..i mowilam nie juz koniec jakas choroba mnie poklada(((:a wieczorem powerrrr....a rano zwloki(((:why??

 

a macie tez tak ze idziecie do lek z danym problem on wam mowi jest ok;)wy euforia...i mega radosc w ten dzien....a next day wstajecie i dol....od nowa...a moze on sie pomylil...bo to nie mozliwe..i lek strach ....miewacie tak?????bo ja czesto...

 

dzis usg jamy brzusznej;)))

 

a znacie jakis fajny z ciasta francuskiego???mam gotowe cos na szybko??

milego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, no ja zawsze jak pojde i wychodze z gabinetu, to czuje sie jak nowo-narodzona :) A potem znowu to samo... :)

 

Co do jedzniea to ja sie obudzilam o 6 rano i na maksa mnie ssalo w zoladku! oczywiscie juz panika, ze pewnie niski poziom cukru czy czegos i mam hiperglikermie. No i zjadlam 2 orzechy (wloskie) i dalej poszlam spac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagle ejstem glodna, bo moj R sie odchudza, i jak tu u niego jestem to lipa straszna xD , wczoraj mi powiedzial ze jestes WSTRETNA :(! bo o 23 jadlam xD

 

-- 15 mar 2014, 11:08 --

 

kurde jak mnie kolana bola :((( mozliwe ze mam spieprzone kolana w wieku 23 lat :(( Ciagle strelaja, przeskauja i bola, spie nawet z podkurczonymi nogami, a to napewno zle :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×