Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

88 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      14
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie odnosnie odstawiania...czy to normalne ze przy dawce 7,5 mg Abilify ma sie problemy ze snem? budze sie w nocy co chwile, przewracam sie z boku na bok...wczesniej czegos takiego nie mialam (przy dawce 15mg)...jestem razem z lekarzem w trybie odstawiania tego leku i nie wiem czy sa jeszcze podobne objawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arypiprazol(Abilify) należy do wykazu C- Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne leku(uszkadzające płód) lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie neurolpetyki i leki przeciwpadaczkowe nie powinny być zażywane w ciąży w związku z ryzykiem związanym z uszkodzeniem płodu. To oddziaływanie ma być najsilniejsze w pierwszym i drugim trymestrze. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym lekarzem, który adekwatnie do diagnozy zaproponuje najmniej ryzykowną formę terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Przyznaję bez bicia, że nie przejrzałem wszystkich wątków na temat Abilify :uklon: . Mam tylko nadzieję, że ktoś mi pomoże bez odsyłania gdziekolwiek. Jakie mam dolegliwości opisałem w powitaniu. Dziś byłem u nowej pani psychiatry i poprosiłem aby dała mi lek na podniesienie nastroju i właśnie przepisała mi Abilify. Czytając zamieszczone tu posty, jakoś mi się nie wydaje, by mi ten lek pomógł na doły. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrooms, w dużych dawkach może Ci nastrój obniżyć, bo tym lekiem często tłumi się stany maniakalne, ale w mniejszych może aktywizować, tak jak napisał Kelabx3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrooms, lamitrin to normotymik. Nie ma na celu podniesienia nastroju. Ma go stabilizować, gdy jest zbyt wysoki i zbyt niski, ale bez sensu brać go w depresjach jednobiegunowych - wtedy czasami bardziej może zaszkodzić niż pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Przyznaję bez bicia, że nie przejrzałem wszystkich wątków na temat Abilify :uklon: . Mam tylko nadzieję, że ktoś mi pomoże bez odsyłania gdziekolwiek. Jakie mam dolegliwości opisałem w powitaniu. Dziś byłem u nowej pani psychiatry i poprosiłem aby dała mi lek na podniesienie nastroju i właśnie przepisała mi Abilify. Czytając zamieszczone tu posty, jakoś mi się nie wydaje, by mi ten lek pomógł na doły. Co o tym sądzicie ?

 

Abilify przywrócił mnie do życia, czułam się na nim rewelacyjnie! A jadłam wiele leków rispolepty, ketrele, clopixol, fluanxol, no i wenle. Dopiero na kombinacji wenla plus abilify mój stan się poprawił na tyle że mogłam normalnie funkcjonować! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale ja chciałam tylko schudnac i jakbym juz schudła to brałabym leki z powrotem :roll:

Powiedziała,że bedziemy coś zmieniac za 2 miesiace

 

Ale odstawienie leków nie jest rozwiązaniem. Ćwiczysz? Ja utyłam na abilify i wenli ponad 10kg, wcześniej na wenli i fluanxolu też 10, więc łącznie utyłam ponad 20kg na lekach :/ ale na razie nie ma szans aby odstawić, mam zmniejszoną dawkę abilify, ćwiczę i stosuję dietę, i waga spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×