Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru ;) Wszystko wszystkim, ale marzę o powrocie do normalności. Do takiego stanu sprzed lipca, kiedy wszystko było w porządku ;) Uda się, na pewno ;) Tylko chyba trochę przede mną. Myślę pozytywnie, nie mam z tym aż takiego problemu ;) Dobijają mnie objawy somatyczne, ale spoko, mam nadzieję, że leki pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś ma podobne objawy nerwicy lub czy to wogóle są objawy nerwicy ponieważ większość objawów tj. duszności, lęki, irracjonalne myśli, derealizacja i depersonalizacja, ciągłe zamartwianie się stanem zdrowia i strach przed zwariowaniem występuje. Najbardziej irytują mnie problemy ze wzrokiem (tomograf nic nie wykrył, okulista też, neurolog stwierdził że jestem zdrowy) które objawiają się tak że gdy np. czytam książkę to widzę kątem oka jak światło miga na zasadzie szybkie zmiany ciemniej - jaśniej mimo że światło w rzeczywistości nie miga bo inne osoby tego nie widzą (prosiłem o baczną obserwacje źródła światła ). Kolejnym problemem optycznym jest to że gdy np patrzę się na podłogę to czasami wydaję się ona jakaś wypukła, przybliżona i nienaturalna albo gdy czytam książke to literki wydają się drgać/falować/pływać jakby przesuwały się o milimetr w różne strony. Podobnie jest z księżycem gdy wychodzę z domu wieczorem i patrzę na księżyc to nie mogę się na nim skupić a on drga... Nie należe do osób zamartwiających się ciągle i słabych psychicznie ale ostatnio pod wpływem nerwicy to się zmieniło i tak jak kiedyś nigdy bym nie poszedł do lekarza z własnej woli tak teraz szukam pomocy u różnych. Dodam że leczyłem depresje i nerwice lekiem SSRI który pogorszył sprawę a teraz biorę SSRE i wydaję się troche lepiej ale nie jestem zwolennikiem tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priest to samo mam z ze wzrokiem sadze ze to sa objawy newicy . ja mam nerwice lekowa ziewam co 5min i spie max po 3-4h dziennie to jest bardzo dla mnie meczace wieczorem wmawiam sobie ze serce mi ledwo co bije i gleboko oddycham i nie spie prawie wcale . przyjmuje leki hydroksyzyne 10mg 3 tabletki na dzien i sertagen 50mg 1 na dobe ale powiem szczerze ze nic mi nie pomagaja ! mam dopiero 17 lat najgorsze sa dusznosci ,kolotanie serca i zawroty glowy :( ale to normalne jest to ze spie po 3-4h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam 29 lat. Od ponad 3 miesięcy mam problemy z jelitami-tak mi się wydaję. Czuje w brzuchu takie gniecenie,uwieranie,czasami pieczenie. Brzuch raczej mnie nie boli. Objawy zazwyczaj pojawiają sie po przebudzeniu jak zaczynam o tym myslec. Nie chudnę,nie goraczkuje. Mam wykonany test z apteki na krew utajona(ujemny). Dwa razy morfologia z on -ok. Badanie krwi pod kątem Helicobacter-ujemny.Usg jamy brzuszek nic nie wykazalo. Stolec oddaje raz do dwóch razy dziennie,raczej z problemami. Zazwyczaj jest twardy i bobkowaty,czasami postrzepiony,nie brudzi papieru. Czesto mam uczucie,że mam dużo gazów w jelicie ale nie mogę ich sie "pozbyc". Uprawiam dużo sportu i czesto podczas gry w kosza objawy ustępują albo są slabsze. Co ciekawe po większej ilości spozytego alkoholu objawy ustępują. Pije siemie lniane,zażywam tribux na prace jeli,raz jest gorzej,raz lepiej. Zaznaczę ze od kilku lat chorowalem na nerwice ktora glownie dotykala mojego serca i czesto wlasnie przy uprawianiu sportu zaczynalem panikować ze ciezko mi sie oddycha itp i dolegliwosci te ustąpiły wlasnie od momentu kiedy zaczął mi tak dokuczać brzuch. Ucisk i dyskomfort występują praktycznie bez przerwy od 3 miesięcy z różnym nasileniem. Dolegliwosci nie wpływają na mój sen.Mam tez biały a wcześniej był biały z żółtym nalot na języku,bylem z tym u lekarze pierwszego kontaktu myśląc że to grzybica ale nic takiego nie stwierdził. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że to znowu nerwica? Ona lubi nas zaskakiwać. Nie dotyczy ona zawsze serca czy oddychania. Może w Twoim przypadku teraz brzuch Cię boli. Ja miałam np ciągłe nudności... wytrzymać się nie dało - i to była nerwica. Masz jakieś leki p/lękowe, uspokajające? Zacznij się leczyć i zobacz czy nie da to poprawy. 3mam kciuki za Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capone85, mam tak samo jak Ty, uczucie gazów, gniecenie jakby w mostku przez chwilę po jedzeniu i tez nie mogę się tego pozbyć (beknąć), aż po chwili jakby worek z powietrzem otworzyć, do tego też biały język ale są dni kiedy mam normalny. Wykonałem usg jamy brzusznej i nic, gastroskopia wykryty helicobacter ale to było w czerwcu 2013 (wyleczony antybiotykami), dodatkowo refluks (też brałem leki). Nie męczą mnie żadne zgagi, nie cofa mi się pokarm tylko i wyłącznie biały język i to ciśnienie które opisujesz. Ostatnio byłem znów u lekarza grzybica to nie jest, leki na żołądek (controloc) nie pomaga. Widać musi to być na tle nerwowym (złe funkcjonowanie układu pokarmowego). Kiedyś chodząc na akupunkturę co sesję lekarz sprawdzał mój język (nalot) twierdząc, że jeszcze układ pokarmowy nie tak pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie też, że problemy z układem nerwowym może powodować zespół jelita drażliwego (tak zwana nerwica żołądka i jelit). Ja to mam. Czasem boli mnie brzuch, często mam biegunki, gazy, nie moge sobie beknąć (pije wtedy pepsi :D) czuje taki balon w żołądku, wcześniej ciągle miałam nudności...

 

Trzeba to zaakceptować. TO TYLKO NERWICA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chciałbym opisać swój przypadek i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie wypowiedzieć się w jakiś sposób na jego temat.

 

Wszystko zaczęło się od przyspieszonego rytmu serca - gdy miałem dużo wolnego czasu, nie wiedząc dlaczego, zacząłem się przysłuchiwać biciu swojego serca. "Wyczaiłem", że rytm jest szybki i zacząłem sobie mierzyć puls - nakręcało mnie to, miałem puls w okolicach 100, czasami i 120. Powodowało to u mnie nerwy, że coś jest nie tak - doszły uderzenia gorąca, zimne poty i niepokój, że jestem chory. W nocy, leżąc na lewym boku, wsłuchiwałem się w bicie serca, co mnie nakręcało i powodowało, że puls przyspieszał a serce biło mocno - czułem je w klatce piersiowej.

 

Postanowiłem pójść do lekarza, zrobiłem EKG i USG - na EKG się zestresowałem, więc puls był ponad 100, ale rytm był dobry, USG też dobre. Supokoiło mnie to, więc wszystkie "złe" objawy minęły na jakieś 2 tygodnie.

 

Później doszły nowe - uczucie ciężkiej głowy, co powoduje u mnie senność, wypieki na twarzy. Najgorsze jest to uczucie ciężkiej głowy - jak się tego pozbyć? Ciągle o tym myślę i to mnie niepokoi...

 

Jestem osobą pewną siebie, nie mam problemu z poznawaniem nowych ludzi, chodzeniem w miejsca publiczne, odnoszę sukcesy zawodowe, więc prywatnie wszystko w porządku.

 

Gdyby tylko minęło to uczucie... Które nie towarzyszy mi cały czas, raz jest, raz nie...

 

-- 21 mar 2014, 14:31 --

 

Hej.

 

Poradziłeś sobie z tym uciskiem z tyłu głowy?

 

Jeśli tak, to jak? Stalker88,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NiedobrzeMi ale żeby od ponad 3 miesięcy codziennie takie jazdy??Mnie ogólnie nie boli tak brzuch jak standardowo boli na "sraczke" czy zatrucie,to takie ciągłe gniecenie,przelewanie,czasem coś zakuje,do tego czasem tak od mostka po gardło jakby jakaś przeszkoda nie wiem jak to opisać,takie ściskanie.Po 3 piwkach mija :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie sądziłem, że będę szukał porad w Internecie ale od ostatniego 1.5 tygodnia mam dosyć dziwne objawy, więc postanowiłem zapytać i tutaj. Wszystko zaczęło się od tego jak byłem u jednego z moich Klientów zagranicą - od tamtego czasu nie do końca widzę wszystko tak jak trzeba, mógłbym to określić stanem takiego lekkiego otępienia alkoholowego, gdzie po wypiciu paru piw czujemy, że błędnik nieco "nie nadąża" za ruchem głowy i obraz po przekręceniu jej jakby się stabilizuje. Jest to takie uczucie jakbym był w realnym śnie, ciężko mi to określić. Do tego doszły problemy z wyjście z domu, bo robi mi się słabo i muszę gdzieś usiąść. Oczywiście wpadam w panikę, bo nie mam pojęcia co się ze mną do końca dzieje. Byłem u neurologa, tam wszystkie badanie przeszedłem prawidłowo, dostałem skierowanie na EEG, na którym wyszło że mam bardzo słabe fale delta i chyba gamma - chodziło o wyeliminowanie epilepsji. Lekarz stwierdził, że tak wygląda depresja (co jest dziwne, bo objawia się to głównie tym problemem ze wzrokiem oraz osłabieniem i lekką depersonalizacją). Mam generalnie wszystko poukładane, dawno tak wszystko się nie działo po mojej myśli jak teraz. Jutro odbieram badanie krwi z różnych rzeczy i będę szukał co to może być. Neurolog stwierdziła, że przez moją długoletnią pracę przed komputerem, jest to najprawdopodobniej coś z górnym odcinkiem kręgosłupa, zaleciła mi ćwiczenia na ten odcinek codziennie (które wykonuje), jednak nie widzę żadnej poprawy. Szukam co to może być, ale nie mam zielonego pojęcia - wiem, że zaczęło mi dużo bardziej "strzelać" w górnym odcinku kręgosłupa, mam takie uczucie jakby ktoś przyłożył mi coś z tyłu głowy - czasami tej objaw mam na czole, bądź skroniach. Jedyne miejsce gdzie nie odczuwam tych objawów to łóżko, gdy leżę na plecach. Nie wiem czy to może być nerwica, depresja czy ucisk na jakąś żyłę przez krąg i dlatego chciałbym rozwiać tego typu wątpliwości tutaj.

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciało mi mięknie strasznie i wysycha skóra zaczyna "wisieć" mięśnie i ścięgna coraz słabsze i "luźne" kolana biodra strzelają i bolą , jelita i żołądek dziennie ból wzdęcie pomimo biegunki niemogę się wypróżnić bo mnie zaciska od kręgosłupa taki prąd i silny skurcz odbytu dziennie kilka h poswiecam na wyproznienia , oczy coraz gorzej widze słabe oczy suche zimne słabe powieki wypadające rzęsy i włosy pikają i drętwieją , dyskomfort całego ciała ,bardzo płytki oddech lęk i coraz silniejsza depersonalizacja ,skurcz szyi coraz gorszy wyraz twarzy który na siłe zmieniam jak wychodze z domu jak wracam aż mnie boli twarz , coraz gorsze czucie konczyn zimne i sine palce to postepuje wszystko nie umiem tego zatrzymać każdy lekarz ma to w dupie ... od 10 lat przyjmuję anafranil ktory jako jedyny mi spasowal po innych lekach koszmar czasami benzodiazepiny , kiedys słonce i opalanie mi pomagało a teraz juz nic kompletnie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w kinie i film mnie wciagnal bo mi sie podobal. ale gdy wyszedlem mialem wrazenie ze jestem jeszcze jakby tam. nie moglrm sie zupelbie na niczym skupic jak bym byl jeszcze w tym kinie. jak jechalem potem busem do domu to jakby ten czas byl jako 1sekunda..

 

 

I dzis jest okropnie.. ten stan nadal mi sie trzyma.. jest nie do opisania.. nawet atak panikii mam.. no masakra...mial tak ktos z was?

 

Nie wiem jak to opisać. Mam taki ciagly atak panikii z tego powodu.. nie wiem co sie ze mna dzieje ale jest naprawde fatalnie.

 

Jak cos robie to ciagle nie wiem co sie dzieje. Jak gdzies chodze to ciagle mam tak jakbym sie "przycinal" i odplywal.. Masakra.. Nawet nie potrafie teraz myslec o czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NiedobrzeMi tez masz biegunki i jest ci nie dobrze???

ja mialam juz mase badan..usg j brzusznej mialamz 4razy...i sie na kolono wybieram bo mam jazdy ze moze jakis guz na jelicie,,,,

a kiedys juz mialam akcje z jeliatmi...((:

 

-- 03 kwi 2014, 09:17 --

 

a macie swedzenia ciala???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy tez czujecie bicie swojego serca na całym ciele ? Moje serce nie bije szybko bo w spoczynku mam 60 - 70 ale ja je czuje , nieraz potrzebuje 1 - 2 godziny zeby sie wyciszyc przed snem , a nieraz potrzebuje sie nazrec afobamu albo imovane zeby isc spac ale wiadomo ze nie mozna tego jesc caly czas . Bylem u kardiologa ktory stwierdzil ze wszystko ok ale ja dalej mysle ze cos z moim sercem nie tak . Oczywiscie dodatkowo trzesa mi sie rece , mam stany lekowe , jestem ogolnie znerwicowany od urodzenia .

 

Zly jestem bo nie potrafie sie wyspac z tego powodu , praca zmianowa dodatkowo mi nie sprzyja i zastanawiam sie zeby sie nie zwolnic i poszukac czegos do pracy tylko w dzien a w nocy spac .

 

 

 

Wy tez macie takie jazdy sercowe ? Jak to u was wyglada bo mnie to interesuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patryk_22, ja czasem gdy nie moge własnie usnąc mam takie przyspieszone bicie serca. Kiedyś, gdy miałam poważne jazdy z gową, to biło mi tak non stop, nie wiem, aż cud, ze nie dostałam zawału.

 

A znerwicowana też jestem chyba od urodzenia, przynajmniej od kiedy pamiętam ;).

 

A na pracy zmianowej w życiu nie dałabym rady, ogólnie nie potrafię raczej spać w dzień (jestem zbyt pobudozna/znerwicowana), w nocy daję radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mięknie wam ciało skóra ścięgna chrząstki wychodzą włosy?? oczy też miękną i robią sięczerwone a źrennice są nierowno w tęczówkach coraz wyżej nie na środku , zmienia się twarz gwizd w uszach , bóle jelit i stawów żołądka wymioty biegunki lub skurcze nie niemoc wydalania .....ciągły lęk dyskomfort całego ciała wszystko drażni i boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciągle męczą objawy układu pokarmowego. Taki dziwny ścisk żołądka jakby z głodu, próbuję bekać na siłę ale nie mam czym, przeszkoda w gardle, kaszel na siłę by odbeknąć wziąć oddech...

Już sam nie wiem czy to ciągle stres czy może coś innego. Miałem robioną gastroskopię i wyszła przepuklina rozworu przełykowego ale gastrolog powiedział i dodatkowo internista powiedzieli, że nic z tym ie robimy żyjemy normalnie i jest ok. Jak stwierdzili to może tej przepukliny nie mam bo leżąc na gastroskopii i wpuszczając powietrze każdemu może wyjść a żeby mieć pewność to trzeba zrobić prześwietlenie z kontrastem...

Eh już sam nie wiem czy znów zaczynać bieganie po lekarzach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×