Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. To i ja się dopiszę. Brałam przez pół roku asertin 50mg i było ok ale nagle odbiło mi, że może wcale nie działa bo nic mi się nie chciało tylko bym leżała i słabość masakryczna. Lekarz zapisał depralin. Miał mi dać kopa troszku. brałam po pół tabletki przez miesiąc ale czułam się fatalnie pełna somatyzacja. Najbardziej dokuczał mi płytki oddech. Bałam się, że za chwilę przestanę oddychać. Lekarz kazał wrócić do asertinu. No to depralin w kosz i powrót. Co zauważyłam: lekkie zawroty i silne bóle głowy, ziewanie to jakaś masakra i takie ogólne rozbicie no i jeszcze wzrok nie taki. Czy tak się objawiają skutki odstawienne? Mam nadzieję że asertin szybko się znów wkręci na niego dobrze reaguję i nawet jak go nagle odstawiłam to nie dawał takich objawów. Najbardziej boję się zawrotów. Kiedyś to przechodziłam i to była masakra a ja muszę funkcjonować. Postanowiłam że dam radę , że to minie i żadna nerwica -franca jedna nie będzie mi tu psuć dnia :D Czasem jednak.....ech sami wiecie... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tojaaa, tak myślałem, że o natręctwach nie powiedziałaś. Mały plus dla Ciebie, że przyznałaś nam się tutaj. Wystarczyło powiedzieć pani doktor: mam męczące natrętne myśli, ale nie chcę mówić o szczegółach.

Paroksetyna na nie pomaga, ale pomaga też niewielki dodatek chlorprothixenu. To w moim przypadku. Dzięki temu nie budzę się rano z głową pełną czarnych myśli. I to pomaga już od pierwszej tabletki. Ale koniec o tym.

Niech Ci paroksetyna służy, tak jak posłużyła mi. Co prawda dla mnie 20 mg było dużo za mało. Jakąś poprawę miałem na 30 mg, a naprawdę dobrze czułem się dopiero na 40 mg. Ale ja duży chłop jestem i mój mózg dużo waży :)

Dzięki za buziaka, trochę mnie nim udobruchałaś :) Miłego, słonecznego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Już drugi wieczór wczoraj miałam tak, że jak się położyłam, miałam wrażenie, że drżą wszystkie moje mięśnie, głównie w nogach. Tak leciutko, ale drżą... Też skutek uboczny esci, które biorę dziś 5 dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz90, właśnie myślałam, że ok jest, bo zdenerwowanie poranne byto zdecydowanie mniejsze. Nadal się do końca nie uspokoilam i czuję się taka oszołomiona...

 

-- Śr mar 12, 2014 10:10 am --

 

Hej. Już drugi wieczór wczoraj miałam tak, że jak się położyłam, miałam wrażenie, że drżą wszystkie moje mięśnie, głównie w nogach. Tak leciutko, ale drżą... Też skutek uboczny esci, które biorę dziś 5 dzień?

Skutki uboczne mogą się pojawiać do 2 tyg. stosowania esci. Każdy z nas może mieć różne skutki, więc nic się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, no tak bywa na początku, ja długo miałam tak, że chodziłam do pracy na siłę i byleby przetrwać do końca - to był mój plan, ciężko mi się wtedy było skupić na pracy bo cały czas zwracałam uwagę na swoje objawy i zastanawiałam się czy to skutki uboczne czy coś innego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz90, czyli na razie mimo lepszego samopoczucia rano muszę lykac ten afobam. Na szczęście dawka 0,25 mi wystarcza. Wiesz, to chyba dlatego, bo ja tak bardzo bym chciała już powrócić do normalności, tak zaraz i od razu. Tak czy inaczej poprawa i tak jest tylko żebym się nie zalamala dzisiejszym porankiem...

 

-- Śr mar 12, 2014 10:23 am --

 

A teraz to O.25 mg mi tak przywalilo, że zwinelabym się w kłębek i poszła spać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xyz,nie dam rady sie sciagnac z lozka,taki ze mnie len patentowany.

dzieci jesc chcą,a ja jeszcze gnije..hehe

no ale czas wstać i dzien zacząć.

narazie czuje sie dobrze,chociaz jak wstaje,czy to rano czy to w nocy,jest mi slabo!

nie wiem dlaczego,ale jestem slaba...mija troche czasu zanim soe rozchodze :)

aaaa i dzis przyjemność mala tylko dla mnie-ide pogrzac kosci na solare ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

zamiast wstrząsać lekarzem nie lepiej zmienić na lepszego?

 

takich dał mi dobry Bóg i nie ma na tym świecie dla mnie lepszych . A czego oni mi nie dadzą to sam sobuie skombinuję .25 lat latam po przychodniach psychiatrycznych i prawie stało sie to moją sztuką przetrwania :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82, ja wręcz przeciwnie, odkąd zażywam leki jak muszę wstać do pracy to długo się zwlekam z łóżka, ale jak mam wolne to budzę się wcześniej, nie mogę spać i szybko wstaje. Przed lekami mogłam spać do 12 bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki lęk przed pierwszą tabletką jest bardzo częsty. Wątpliwości, czy brać leki, czy nie również. Człowiek z nerwicą boi się wszystkiego co nowe, nawet jeśli może mu to pomóc. Lepiej mu tkwić w tym, co dobrze zna.

Bierzesz tabletki i już masz ból tego, że leczysz się psychiatrycznie, sami się szufladkujemy, że jesteśmy zaburzeni psychicznie i to boli. Bo przecież tak niedawno byliśmy zdrowi i normalni.

A może to wcale nie nerwica? Zawsze lepiej być chorym na coś innego, byle nie na głowę.

Lisa_ pierwszą podstawową sprawą w przezwyciężeniu nerwicy jest jej akceptacja. Trzeba przyznać się przed sobą, ok mam to cholerstwo, więc biorę się za leczenie. Im szybciej, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, cholera, ja to wszystko wiem, ale nie umiem tego przełożyć na siebie... Jest ta myśl, że od razu poszłam do psychiatry, zamiast poszukać u innych lekarzy... Nie zrobiłam żadnych badań poza morfologią i tsh kiedyś tam. Jestem w tym wszystkim totalnie zielona... Chyba mogę się tak czuć pogubiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj najadłam się na zapas i na wszelki wypadek. Dziś zjadłam porządne śniadanie (też na wszelki wypadek) i godzinę temu wskoczyłam na 7,5mg. Planuję (ach, te plany, plany ;)) pozostać na tej dawce 4 dni (bo tak mi wychodzi najlepiej z dzielenia tabletek) i przejść na 10mg kończąc te cyrki w wprowadzaniem leku. Trzymam za siebie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda

Kompletnie żadnej różnicy, tylko opakowanie brzydsze :)

 

Lisa_

Ja też nie robiłem wielkich badań. Morfologia, EKG i tyle. Objawy nerwicy są tak charakterystyczne, że łatwo się ją diagnozuje.

Najłatwiejszy test to wzięcie jakiegoś benzo, np. Afobamu. Jeśli po nim objawy somatyczne znikają, to niestety to nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam, z jakiego cholera powodu, dziewczyna, która zawsze była wesoła, uśmiechnięta, pełna życia, która mówiła o sobie, że patrzy na świat przez różowe okulary... Nagle ma nerwicę...? Z jakiego kija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisa_

A czemu ja, facet w sile wieku, szczęśliwy mąż i ojciec. Mam pracę i dom. Brak kryzysów, więc czemu JA?

Nerwica nie wybiera.

Dopiero jak cofniesz się na psychoterapii do wczesnych lat, co nieco zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Ja nadaje z oddzialu.....zeby Wam poprawic humor:)

Dzisiaj jajek nie bylo.Za to kobiety robimy salatki:)

Czyli czesc gastryczna.....

Mnie sie uda,bo akurat przeprowadzali ze mna wywiad po raz któryś tam....wiec salatki nie robilam:)

 

Lunatic

Miales racje odnośnie osób na dziennym....Dzisiaj mialam porównanie,bo ze szpitala wyszla grupka ludzi na spacer....no i moi towarzysze również...tak sie przygladalam i masz racje,ci z oddzialu dziennego wygladalo gorzej niż ci ze szpitala....:)

 

-- 12 mar 2014, 12:50 --

 

Inez

A Ty masz rozdzielona ta tabletkw,czy bierzesz cala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, całą, a co?

 

Hehe, to masz ciekawe doświadczenie ;).

 

Ja nie wiem o co dziś ze mną chodziło, rano na prawdę się lepiej czułam, ale chyba za szybko chciałam odstawić afobam i się wystraszyłam... Boję się tego uzależnienia i to może dlatego. Teraz ogólnie czuje się lepiej niż wczoraj tylko taka spieta znów. Wczoraj tego nie było tylko mdłości... Boże i bądź tu mądry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×