Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

krista, każdy inaczej reaguje. Ja zawroty miałam, ale już przeszły. Miałam też takie uczucie jakbym była "za szybą", ale to też przeszlo. Problem mam rano, bo tylko otwieram oczy i od razu się denerwuje, ręce mi się trzęsą itd., a dziś to jeszcze mdłości do tego...

 

Może u ciebie coś z dawką trzeba zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, dodaj też natręctwa myślowe, bo pisałaś, że je ciągle masz.

I że nie miałaś ani jednego spokojnego dnia

Zresztą sama wiesz najlepiej. Nie wybielaj rzeczywistości.

O której masz wizytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, lekarz nie takie rzeczy słyszał, a to jest bardzo ważna sprawa w diagnostyce. Nie wygłupiaj się. Powiesz i poczujesz ulgę, że to z siebie wyrzuciłaś, tym bardziej że nie masz psychoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę esci od soboty. Sobota, niedziela - 5 mg, wczoraj i dziś 10 mg.

Ogólnie nie wiem, czy jest dobrze, czy źle... Czuję się jak na małym haju, chyba mam lekko powiększone źrenice, bo mi się dziwnie patrzy. Ale mam różne inne odpały. Wczoraj nagle zaczęło mi walić serce jak głupie. A dziś niedawno brakowało mi tchu i miałam wrażenie, że się zaraz uduszę a teraz strasznie drżą mi palce u rąk... Ktoś tak miał? Pomocy, bo przez to nastrajam się tylko gorzej i boję się i w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisa_, masz coś doraźnego żeby się poratować? skutki uboczne, musisz przetrwać

Tojaaa, i ja się dołącze do dyskusji :P masz powiedzieć wszystko inaczej dalej sie będziesz męczyć, a każde z nas będzie trzymać dziś kciuki o 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz90, dostałam Hydroxyzinum w syropie, ale moja panika przed nowymi lekami sprawia, że jeszcze go nawet nie tknęłam, bo się boję, że mnie uspokoi tak, że po prostu zetnie z nóg. Mam ochotę wywalić esci i żyć dalej po swojemu. Nie wiem nawet, czy ta wizyta u psychiatry mi była potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisa_

Hydroksyzyna to delikatny lek, na pewno nie zetnie Cię z nóg, tylko wyciszy.

No jeśli dajesz sobie radę bez leków, to może i wizyta u psychiatry była niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisa_, po coś poszłaś do psychiatry, podejrzewam, że nie byłaś zadowolona z lęków, chciałaś coś zmienić. tylko teraz musisz poczekać, przetrwać, a później zobaczysz, że warto było. Też miałam chwilę załamania na początku, ale teraz jestem prawie zdrową osobą - o to w tym chodzi prawda? Pomyśl, że każdy z nas przechodził przez to samo, niektórzy dłużej, inni krócej, ale wszyscy dają sobie jakoś radę. I nie bój się tych leków, chociaż w syropie to strasznie słabe działanie uspokajające ma. Spróbuj na noc, wtedy się przekonasz czy szybko "ścina z nóg"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za rady. Dokładnie, poszłam do psychiatry, bo miałam dość tego, że męczyły mnie objawy somatyczne. Napady lęku były stosunkowo rzadkie, ale ciągle chodziłam przymulona i 'kręciło' mi się w głowie. Piszę o tym w swoim wątku w powitaniach ;)

Tylko wiecie, chyba się spodziewałam fajerwerków. Że wezmę tabletkę i będzie pięknie. A tymczasem jestem roztrojona wewnętrznie jak stare radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisa_, musisz się zastanowić czy faktycznie chcesz coś zmieniać czy może poradzisz sobie bez leków. Twoja decyzja. ja napady lęków miałam często, zataczały błędne koło, nie dawałam sobie już rady. Ale kiedyś, parę lat temu jak miewałam rzadko napady pokonałam chorobę bez leków, niestety jak widać wróciła ze zdwojoną siła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisa_, ja biorę esci od zeszłego pon. Też na początku czułam się jak na haju. Teraz męczy mnie niepokój i od czasu do czasu mdłości, ale z każdym dniem jest lepiej. Ja też się wspomagam czymś doraźnym. Hydroksyzyna jest super, delikatna, nie uzależnia. Smialo się poratuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za rady. Dokładnie, poszłam do psychiatry, bo miałam dość tego, że męczyły mnie objawy somatyczne. Napady lęku były stosunkowo rzadkie, ale ciągle chodziłam przymulona i 'kręciło' mi się w głowie. Piszę o tym w swoim wątku w powitaniach ;)

Tylko wiecie, chyba się spodziewałam fajerwerków. Że wezmę tabletkę i będzie pięknie. A tymczasem jestem roztrojona wewnętrznie jak stare radio.

lekarze powinni mówic ze te leki dzialaja po 2 tygodniach mniej wiecej a nie zeby pacjent myslal ze po 1 tabletce ma sie poczuc juz normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wsparcie. Cieszę sie, ze jestem tu wsród Was. Moj mąż codziennie pyta co u moich przyjaciół z forum :mrgreen: nie wiem czy jednak odważne sie powiedzieć wszystko doktorce. Mam nadzieje.

Lisa, nie przejmuj sie. Moja mama dostała kilka dni temu wenle na nerwice. Wzięła w sobotę i cała noc w szpitalu. Kołatanie serca, nadciśnienie. Dopiero po 2 dniach doszła do siebie. Stwierdziła, ze nigdy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×