Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

marimorena sertralina nawet w dawce 50 mg jest bardzo silnym lekiem serotoninowym. Upraszając można powiedzieć, że serotonina stoi w pewnej kontrze do dopaminy. Zaburzenia seksualne po SSRI są tego najprostszym przykładem.

No właśnie i co mi po tym dodatkowym działaniu dopaminergicznym sertraliny skoro ten lek kastruje mnie tak samo jak paroksetyna, dodatkowo dając dużo innych skutków ubocznych. Natomiast fevarin to najlepiej tolerowany prze zemnie ssri który powoduje najmniej skutków ubocznych i jest jedynym lekiem z tej grupy po którym nie czuję się jak wykastrowany kocur a to ważne bo silne skutki uboczne w postaci zaburzeń seksualnych integrują też z innymi funkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, ale jak brałeś inne ssri z mianseryną to chyba zab.funkcji seksualnych nie występowały? a z tego co pamiętam zawsze w podpisie miałeś dużą dawkę mianseryny.

Co do fluwoksaminy to ona też wywołuje problemy w tej sferze. Na razie bierzesz małą dawkę. Przy 100mg, 150mg są one już bardziej odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, u mnie zawsze występują bardzo silne zaburzenia funkcji seksualnych po każdym ssri już od najmniejszych dawek, włącznie z wenlafaksyną a dołożenie mianseryny nie ma większego znaczenia. Teraz zauważyłem że najlepiej toleruję fevarin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4tydzień Sertra

Od dwóch dni mam problem ze snem i chorymi wyrazistymi snami po których cały dzień źle się czuję. Budzę się w nocy i czuję że mi słabo nie wiem dlaczego. Ogólnie jest byle jak, bez energii, bez motywacji, bez humoru... Mam duże poczucie odrealnienia przez co nie wychodzę z domu i jest mi bardzo ciężko.

 

CórkaNocy i MałaMi ile jesteście na Setrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

violet_hair_bo jeśli masz niedobór magnezu to prawdopodobne, że również b6. Żeby magnez przyswoił i utrzymał się w organizmie może potrzebować dużych dawek B6. Poza tym producenci często zalecają brać ok 50-100mg magnezu. Ja od prawie 2 lat biorę 600mg magnezu dziennie. Jeśli masz zdrowe nerki to nie ma szans przedawkować a ciśnienie Ci taka kombinacja świetnie obniży a zwłaszcza dużo magnezu (np. 3 x100mg dziennie), ale decyzja należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4tydzień Sertra

Od dwóch dni mam problem ze snem i chorymi wyrazistymi snami po których cały dzień źle się czuję. Budzę się w nocy i czuję że mi słabo nie wiem dlaczego. Ogólnie jest byle jak, bez energii, bez motywacji, bez humoru... Mam duże poczucie odrealnienia przez co nie wychodzę z domu i jest mi bardzo ciężko.

na co masz ją zapisaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do speców. Ponieważ od dwóch dni jestem na dawce połowę mniejszej wszystkiego co w podpisie i czuję maksymalnego wku..rwa o wszystko, nastrój w dół, no nie podoba mi się to. Kończy mi się Edronax i oczywiście zgodnie z przewidywaniami chodzę jak neptyk, nie mam szans dostać się do lekarza w najbliższym czasie i teraz pytanie: czy mogę setki sertraliny i trazodonu dodać sobie z 75mg wenlafaksyny? Nie przedobrze? Noradrenalina to moja najlepsza przyjaciółka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to jest, że pierwsze leki odstawiłam i wszystko grało, a teraz są takie jaja. Tak masakryczny dół i to po zaledwie dwóch dniach od zmniejszenia dawki o połowę. Samo zejście z prochów nie byłoby najgorsze, skutki odstawienia typu prądy, senność, rozdrażnienie byłabym w stanie znieść, ale takie samopoczucie jest irracjonalne. Najlepsze jest to, że ja doskonale wiem co przepracowałam na terapii, w głowie mam poukładane to wszystko, wiem, że tak jest, ale mózg sam steruje myślami i doprowadza do mimowolnego doła. Nawet nie chce mi się płakać, bo na chwilę obecną nie mam powodu, ale koorva łzy lecą same :!: Jakieś krzywe jazdy mi się wkręcają mimo, że w głębi wiem, że to nieprawda. Co to ma być? Sertralina to jednak zajebista kosa wśród SSRI :roll: Odstawiałam wenlafaksynę, escitalopram i wszystko było ok, a teraz?

 

W związku z powyższym co powiecie na zmianę sertraliny na fluoksetynę, której zostało mi parę opakowań? Fluo można odstawić z dnia na dzień i nic sie nie dzieje, bo długo działa, ważne żeby zagłuszyć zejście z sertry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×