Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Pretoria, tak, szczególnie na początku, często miałam uczucie jakbym się miała zaraz porzygać, ale to z czasem przechodzi

 

-- 09 mar 2014, 13:53 --

 

Pretoria, przeczytałam wyżej jakie miałaś skutki po lekach - wierz mi, to nie są najgorsze skutki, co ci po rozszerzonych źrenicach? ja tak miałam cały czas na velafaxie, parę osób myślało, że biorę amfetaminę, pocenie się czy senność, nudności to normalne u niektórych, też tak mialam a mimo tego biorę wytrwale leki, bo chcę mieć mniejsze lęki, mimo że na lekach nieraz fatalnie funkcjonuję, ale lęki mam mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, Widze że przeszłaś na sertralinę. Jak Twoje wrazenia? Jestem prawie 2 lata na 75 mg wenli i podobnie jak u Ciebie, bardzo mnie usypia i rozleniwia, dlatego coraz częściej myślę o zmianie na sertralnię. Zaznaczam, ze wenla to mój drugi lek, wcześniej przez lata łykałam fluoksetynę, było rewelacyjnie ale w końcu przestała działać. Czy wchodzenie na sertrę było cięzkie, czy od razu zmieniłaś wenlę na sertę czy stopniowo, jakie miałaś skutki uboczne, jesli w ogóle.? Uff, dużo pytań, ale pracuję i boję się, że przy zmianie będę miała problemy z normalnym funkcjonowaniem w pracy, a L4 na razie nie bardzo chciałbym brać.

Pretoria, jeśli chodzi o skutki uboczne na wenli, to miałam masakryczne, przez ok miesiąc silne mdłości, wzrost lęku, pobudzenie, dreszcze i całkowity jadłowstręt( praktycznie tylko piłam). Ledwie wytrzymałam i właściwie głównie dzięki tranksene( clonazepam), które miałam zalecone przez lekarza. Zatem zdecydowanie nie uważam,że wenla to lek w który łatwo się wchodzi, wręcz przeciwnie, w każdym razie w moim przypadku. Polecam zatem osłonowo jakieś benzo( góra przez miesiąc, wtedy na bank się nie uzależnisz), a potem powinno już być w miarę ok. I daj wenli trochę czasu, u mnie zadziałałą w pełni po ok 4 miesiącach dopiero, wcześniej było raz lepiej raz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elissa, u mnie na sertralinie odrobinę lepiej - tzn. lęki mniejsze, ale zmęczenie, senność, przewlekłe zmęczenie, masakra, teraz siedzę i mnie całe ciało od rana kolejny dzień boli, ale za to lęków prawie nie mam, tylko zdycham ze zmęczenia, miewam myśli samobójcze, bo przez mój stan mam dosyć takiego życia, ale jakoś się czołgam z dnia na dzień

z wenli zeszłam w 4 dni, lekkie objawy odstawienne miałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowa, ale już trochę prochów brałam :)

Najpierw 1,5 roku brałam Mozarin 10mg, potem Elicee 20mg a dzisiaj zaczęłam przygodę z velafaxem. Niepokoję się trochę, bo nigdy nie miałam aż takich skutków ubocznych. Od rana mdli mnie niesamowicie, myślałam ,że zwrócę. Poza tym jest mi cholernie zimno, tak jakbym się przeziębiła, nie mam na nic siły itd.Chyba tylko hydroxyzyna sprawia ,że nie rzygam jak kot. Poprzednio na mozarinie miałam napady gorąca, rozszerzone źrenice, zawroty głowy i lekkie mdłości ale nie aż takie jak teraz :why: Kiedy to minie ? Z tego co czytałam raczej nikt nie miał po tym leków większych problemów, poza tym to 3 generacja myślałam ,że będzie lepiej.

I pytanie końcowe, czy faktycznie na tym leku się chudnie ?

 

Wenla była moim pierwszym antydepresantem i jadłam ją długo. Na początku miałam źrenice jak naćpana, cała się trzęsłam, ledwo chodziłam, na zmianę było mi zimno i gorąco, non stop miałam wrażenie że zaraz zwymiotuję, lęki okropne. Nie pamiętam po jakim czasie minęło, ale minęło, i było super. To normalne na początku brania leków, teraz np. jem seronil i znowu przeżywam koszmar, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, zacisnąć zęby i jakoś przeżyć pierwsze tygodnie!

Nie schudłam na wenli, podczas leczenia przytyłam ponad 20kg, tyle że w sumie pewności nie mam od czego bo jadłam też neuroleptyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, wielkie dzięki za odpowiedz. A czy wejście na sertralinę było cięzkie, miałas skutki uboczne i czy szybko zaczęła działać przeciwlękowo? Mam głęboką nadzieję,że w koncu uda Ci się trafić na taki lek który podziała dwufazowo, może to tylko kwestia czasu, bo na pewno jeszcze nie próbowałaś wszystkiego. Ja np na wenli jestem ospała i lekko depresyjna, ale na fluoksetynie było idealnie, dużo energii, super nastrój i brak lęków, prawie 8 lat łykałam i gdyby nie zmęczenie materiału( organizm przestał reagowac na lek) myślałabym ze znalazłam złote runo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chciałem się dowiedzieć , czy ktoś z Was stosuje wenlafaksynę na nerwicę lękową z lękiem napadowym oraz fobię społeczną? Aktualnie jestem na paroksetynie od właściwie 6 lat, ale ona strasznie mnie zamula, a poza tym po tak długim czasie mój organizm zaczął już się przyzwyczajać do dawki i potrzeba tego leku więcej. Aktualnie jestem na dawce 70mg i strasznie zamula jak większość SSRI.

Szukam leku który nie tylko pomoże na wymienione wcześniej problemy , ale też zaktywizuje mnie. Naczyń w kuchni nie umyłem od 5 dni...

 

Napiszcie proszę czy ktoś miał na SSRI podobnie jak ja i czy Wenlafaksyna pomogła na lęki i fobię społeczną. Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia z SNRI?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To mój pierwszy post na forum, mimo że zaglądam tu od 3 lat :) na początku roku zarejestrowałem się, a dziś w końcu zebrałem się żeby coś od siebie napisać :)

CórkaNocy,Jestem prawie 2 lata na 75 mg wenli i podobnie jak u Ciebie, bardzo mnie usypia i rozleniwia, dlatego coraz częściej myślę o zmianie na sertralnię.

Ja jechałem na weneli w dawce 225mg i do tego 60mg minaseryny. Też czułem się ciągle zmęczony, mogłem cały dzień spać. Wstanie o 6 do pracy i później działanie w niej, było czymś wyjątkowo trudnym. Pomagałem sobie kawą, energetykami ale nic nie pomagało. Od 1,5 miecha zjadam 150mg weneli, 150mg wellbutrinu i 10mg minaseryny, i uważam to za bardzo dobry zestaw (na chwilę obecną ;p). Mam na nim dużo energii, chce mi się chcieć i walczyć o swoje życie. Czuję się znaczenie lepiej niż na 225mg weneli, na tamtej dawce czułem jak wszystko w środku się trzęsie, a nastrój był średni z tendencją do nagłych spadków i histerii.

 

CórkaNocy czy próbowałaś doksepinę na lęki? Ja od niej zaczynałem, brałem 75-100mg/d + 40-60mg citabax'u. Na lęki wśród ludzi i te uogólnione działało całkiem miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight mirtazapina/mianseryna, amitryptylina, doxepina, trazodon, cyproheptadyna (stosowana czasami off-label na potliwość polekową), atypowe neuroleptyki jak olanzapina, risperidon. Z czystych antycholinergików off-label na potliwość stosowana jest np. oxybutynina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze się to sprawdza, gdy lek oprócz tego, że jest antagonistą 5-HT2 i antycholinergikiem ma ogólnie "brudny" profil farmakologiczny. Weź taką klomipraminę- po niej ludzie pocą się jak świnia(wpływ na 5-HT i NE). Po przejściu się po schodach byłem zlany jakbym przed chwilą brał prysznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni jem velafax, minęły wszystkie skutki uboczne, ale pojawiło się coś nowego co mnie niepokoi. Wszystkie potrawy które jem odczuwam jak gorzkie (za wyjątkiem słodyczy i picia). Czy to możliwe ,że to od leku czy czegoś zupełnie innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób odstawiających wenlę co miały generyki z białymi kuleczkami/granulkami w żelatynowych kapsułkach- jaka była strategia odstawiania/odsypywania kuleczek? I czy braliscie pod uwage, że przecięcie kapsułki "niszczy" przedłużone uwalnianie?

 

 

Przecięcie kapsułki nie niszczy powolnego uwalniania. Białe kuleczki są tak skonstruowane, że to właśnie one powoli uwalniają wenlafaksynę, a ich konstrukcję oddajesz z kałem.

 

-- 12 mar 2014, 19:09 --

 

Od 5 dni jem velafax, minęły wszystkie skutki uboczne, ale pojawiło się coś nowego co mnie niepokoi. Wszystkie potrawy które jem odczuwam jak gorzkie (za wyjątkiem słodyczy i picia). Czy to możliwe ,że to od leku czy czegoś zupełnie innego ?

 

 

W ulotce jest napisane , że wenla najczęściej zmniejsza łaknienie, więc masz odpowiedź. :) Jedzenie przestaje smakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×