Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

396 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      241
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, jak mnie czytasz to pewnie zauwazyles jak działa. Nic nie działa. Nic lepiej,żadnej radości ani chęci życia. Po piątkowej jeździe w pracy zdecydowałam ze idę na cito do doktorki. We wtorek

 

elmopl79, wszystko zalicżylam :D szescioodzinny plan zrealizowany. Staram sie na sile wbrew sobie zmuszać zeby coś robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Tojkaaa :yeah: jesli masz stresująca prace to poświęcaj wiecej czsu na relaks, basen..ja preferuje jogę i spacery...czekam kiedy w końcu bede mogla dzialać na działce:-) uwielbiam grzebac w ziemi:-)

 

-- 09 mar 2014, 20:46 --

 

Czy ma ktos jakiś kontakt z Novą, jestem ciekawa co u niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79, myślisz ze działają? Co z tego, ze ja sie zmuszam. Ja chce normalnie żyć i uśmiechać sie i działać z chęcią a nie z rozsadku

 

Eliora. Fajnie mieć dzialeczke i grilla rozpalić :D wpraszam sie na grilla

Nie ma problemu, zapraszam:-) sezon grillowy zazwyczaj rozpoczynamy 1. maja, ale jak pogoda dopisze to wcześniej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa,

O dziwo jakoś się nie stresuje, dziś ogólnie po kiepskim poranku cały dzień był bardzo spokojny. Wiem, że trudno jest się nie denerwować. Nie możesz się skupiać nad tym, że w piatek tak było. Skąd wiesz, że teraz znów tak będzie? Nie jesteśmy wszystkowiedzący i nie możemy wszystkiego zaplanować. My nerwicowcy chcielibyśmy być perfekcyjni i wszystko miec pod kontrolą niestety tak się nie da. Każdego dnia może nasz trafić szlag albo też może zdarzyć się coś cudownego. Jeżeli w to uwierzymy i przestaniemy "planować" oraz "przewidywać" jaki będzie dzień kolejny to będzie nam o wiele łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś byłam taka że musiłam mieć wysprzątane na glanc, w pracy pevrkcyjna, a jak coś poszło nie tak to frustracja niesamowita...a teraz...mam gdzies to ze mam bałagan , że czegos nie zrobiłam-bo nie dałam rady lub po prostu sie nie chciał, jak ktos cos ode mnie chce, co jest ponad moje sily lub chęci,czs...staram sie byc asertywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim! Dziś miałam pobudke 4.30, ale potem jeszcze trochę polezalam a może nawet i przysnelam. Zdenerwowanie było nawet niezbyt duże, ale na wszelki wypadek wzięłam od razu stojak. Uczucie dziwne, bo z jednej strony chce iść do pracy, bo może ludzie i jakieś zajęcie pomoze mi trochę odciągnąć myśli od pierdol a z drugiej strony z chęcią powiedziałabym w domu jeszcze. Cóż, kto mówił, że będzie lekko?

 

elmopl79,

Brałam kiedyś, przy poprzednich atakach nerwicy czyli 3 poprzednie razy - 2 razy asentre i raz axyven czyli wenle. Wszystkie te leki mi za każdym razem pomagały.

 

Trzymajcie za mnie kciuki dzis!

Miłego dnia :)

 

-- Pn mar 10, 2014 8:57 am --

 

Pisałam z tel i mi słownik od razu wszystko poprawia. Tam gdzie "stojak" powinien być afobam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez

A no tak,przecież pisalas mi o tych lekach.Chyba na esci tracę pamięć:)

 

Dobrze,ze wzielas sobie ten"stojak",ha,ha,ha...:)

Będzie dobrze,myślę,ze praca pozwoli chociaz na chwile zapomniec o lekach,leczeniu i analiziwaniu swojego samopoczucia.

Trzymam mocno kciuki:)Gradrec z pewnością tez:)

 

A tak w ogóle,ma ktoś kontakt z Gradrec'em,co u Niego,czemu sue nie odzywa,jak sie czuje?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cżesc. U mnie rownia pochyla. W nocy budzilam sie kilka razy z nerwem, rano sra.a i telepawka. Moje samopoczucia wraca do okresu listopadowo grudniowego, czyli apogeum kurwicy. O Jezuniu pomóż.....

 

Lunatic, tak, kończę studia teraz i nawet mam stypendium za wyniki. Bo jak pisała Inez jesteśmy perfekcyjni instaram sie udowodnić, ze jestem coś warta

 

 

Inez masz racje, nie ma co wyprzedzać myśli i na zapas martwić sie. Ale nie umiem byc inna.

Ogólnie u mnie dupa mimo ładnego dnia fatalnie siemczujesz.esci z pewnością nie działa jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w pracy. Stres jakiś tam jest, ale do wytrzymania. Mam nadzieję, że tak będzie dalej i z każdym dniem coraz lepiej... :)

 

-- Pn mar 10, 2014 9:24 am --

 

Tojaaa, umiesz inaczej tylko nie jesteś w stanie sobie tego wyjaśnić. Czego się boisz? Co może się stać najgorszego?

 

Tak czy siak, dobrze, że we wtorek idziesz do lekarza. Ewidentnie esci ci nie służy. Trzymaj się :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim ;) pomimo pięknej pogody poniedziałek zawsze dla mnie pozostanie depresyjnym dniem, zwłaszcza jeżeli weekend tak szybko mija. U mnie wszystko dobrze, kolejny dzień na całej tabletce, zaczynam normalnie wszędzie wychodzić, spotykać się z ludźmi, pomału, pomału do przodu, a wierzę, że będzie tylko lepej. Życze wam aby esci tak samo zadziało u was. Nie zrażajcie się początkowymi tygodniami i skutkami ubocznymi, jak to minie to będzie na prawdę dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz90,

Ok, to się nie zrażam :). Na razie pierwszy dzień w pracy po zwolnieniu i mimo lekkiego drżenia, poddenerwowania nie jest źle. Staram się zajmowac praca i skupiać się nad zadaniami :). Mam nadzieję, że teraz już z górki - 7 dzień na dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze po długim czasie są bardzo dobre efekty, jak lek nie jest trafiony dobrze albo po prostu z nie wiadomo jakiego powodu na daną osobę słabiej działa jak powienien to czas w tym nie pomoze

 

-- 10 mar 2014, 10:06 --

 

ale to ze dziala w sposób niepełny nie oznacza ze w ogóle nie działa

 

-- 10 mar 2014, 10:12 --

 

jest jeszcze jedna rzecz, im silniejsze objawy choroby tym działanie leku jest lepsze, wyraźniejsze, bardzo zauważalne, w przypadku łagodniejszych wiele razy te leki działają jak palcebo, różnica jest kosmetyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Tojaaa nadal ma ataki paniki, ciągłe uczucie niepokoju, biegunki i natrętne myśli. Nie są to delikatne objawy, widać że kobieta bardzo się męczy. Pracuje i studiuje dzięki silnej woli, tylko to jest walka o przetrwanie, a nie normalne życie. Bardzo mi jej szkoda.

W jej przypadku lek jest nie trafiony. Na szczęście jutro ma wizytę u psychiatry i trzeba mieć nadzieję na zmianę leczenia i autentyczną poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×