Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Choć moim zdaniem najlepszym lekiem jest jasno określić czego się boimy i coś z tym zrobić.

Lekami można się tylko wyciszyć na chwilę albo przetrwać najgorsze okresy.

 

Zgadzam się. Najważniejsza jak sądzę jest przyczyna choć jej zdefiniowanie może nie być proste. Zdaje sobie sprawę, ze moje spojrzenie na problem zawsze będzie subiektywne i bez pomocy specjalistycznej może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to cukierki są. 50-100 mg plus 25-75 mg dipherganu plus 30-60 mg miansy plus okazjonalnie 25-50 difenhydraminy i po takim koktajlu mogę spać

 

Nie boicie się, że po kilku latach takiego "leczenia" bezsenności z mózgu zostanie Wam g..no? Ludzie, proszę, napiszcie coś, jak Wy po tych lekach funkcjonujecie? Jak funkcjonuje Wam pamięć, co z koncentracją uwagi, z refleksem, kojarzeniem faktów, itp? Chodzicie do pracy, szkoły? Jak sobie radzcie? Jesteście zdolni do większego wysiłku intelektualnego, wymagającego intensywnego myślenia i skupienia uwagi przez długi czas? Pytam o to, bo ja, kiedy brałam prochy w ogóle nie mogłam funkcjonować, nie pracowałam, a w domu też nie mogłam się niczym zająć. Zrobił się ze mnie normalny debil po prostu. Co prawda sama bezsenność okropnie upośledza, ale w moim przypadku żadne leki nie poprawiały sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boicie się, że po kilku latach takiego "leczenia" bezsenności z mózgu zostanie Wam g..no?

 

Ja tam się boję, w sumie tego, że po dłuższym czasie mózg nie będzie za bardzo chciał przejąć swojej funkcji i zostanę z tabletami do osra... śmierci ;)

 

 

Ludzie, proszę, napiszcie coś, jak Wy po tych lekach funkcjonujecie? Jak funkcjonuje Wam pamięć, co z koncentracją uwagi, z refleksem, kojarzeniem faktów, itp? Chodzicie do pracy, szkoły? Jak sobie radzcie?

 

Z funkcjonowaniem miałam największy problem dopóki utrzymywała się u mnie bezsenność, wykonywałam swoje obowiązki, bo należę do osób, które by na czterech, a robiły ale było ciężko i wszystko szło bardziej "po łebkach" nic mi się nie chciało. Jak nie miałam żadnych obowiązków to mi się nawet tv nie chciało oglądać tylko leżeć i przymknąć oczy (bo o śnie nie było wtedy mowy), po kilku miesiącach (bo u mnie bezsenność trwała "raptem" +/- 8 miesięcy chciałam popełnić samobójstwo, miałam już wszystkie plany ale na szczęście kilka tygodni jeszcze poczekałam i wtedy zaczęła działać mirtazapina. Wtedy też moje funkcjonowanie się bardzo poprawiło.

 

 

Jesteście zdolni do większego wysiłku intelektualnego, wymagającego intensywnego myślenia i skupienia uwagi przez długi czas?

właściwie to nie, tak jak pisałam wyżej wszystko aby zrobić i się położyć i przymknąć oczy. Teraz mogę powiedzieć, że jest całkiem nieźle funkcjonuje normalnie, no ale wciąż biorę leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy mieliscie takie doświadczenia i jak sobie poradziliscie ?

Mój chłopak po zarzywaniu 3 latach zazywania marihuany, amfetaminy, dopalaczy dostał jakiś dziwnych zaburzen mozgu miedzy innymi : słyszy głosy w głowie, uwarza ze kazdy zna jego mysli, ze wiedza co on robi, ze ja urodzilam dziecko, rozne omamy i urojenia.Wahania nastroju, od smiechu az po placz i zalamanie. Aktualnie jest w szpitalu, otrzymuje leki Zopridoxin czy cos takiego i depakine . Czy mu to przjedzie? Lekarz uznał,ze to nie jest schizofrenia , lecz jednak mi sie wydaje inaczej. Czy te głosy miną? Czy juz zastaną na zawsze. Jest czysty okolo 5 miesiecy . I nie chce brać. Glosy ma okolo roku. Błagam ratunku, jak mu pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpi na bezsenność, że napisałaś w tym temacie :?::twisted:

 

 

 

 

 

 

*

Psychiatria to taka dziedzina, że niedowierz się, czy ma schizofrenię, czy nie, ponieważ nie ma w tej dziedzinie ani jednego obiektywnego badania ;) W związku z braniem narkotyków pewnie nie stwierdzili mu schizofrenii, gdyby nie mówił o tym pewnie schizofrenię miałby stwierdzoną ;) Psychiatria/psychologia, to takie czysto subiektywne dziedziny, a mimo to uważają oni, że znają myśli pacjentów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to cukierki są. 50-100 mg plus 25-75 mg dipherganu plus 30-60 mg miansy plus okazjonalnie 25-50 difenhydraminy i po takim koktajlu mogę spać

 

Nie boicie się, że po kilku latach takiego "leczenia" bezsenności z mózgu zostanie Wam g..no? Ludzie, proszę, napiszcie coś, jak Wy po tych lekach funkcjonujecie? Jak funkcjonuje Wam pamięć, co z koncentracją uwagi, z refleksem, kojarzeniem faktów, itp? Chodzicie do pracy, szkoły? Jak sobie radzcie?

Czuję się wywołany do tablicy jako ze mój cytat :D Funkcjonuje normalnie, chodzę do pracy, w miarę sprawny mózg jest w niej wymagany i nie czuję się "głupszy", ba, łatwiej mi się wykonuje rzeczy które wcześniej mnie "przerażały", typu podliczenia zleceń bo dotąd ta część pracy potrafiła doprowadzać mnie do białej gorączki - teraz już tylko do letniej ;)

 

Dzisiaj zaś przykładowo spałem bardzo udanie na samej miansie, więc nie jest tak że MUSZĘ tyle szamać żeby zasnąć. Po prostu jest mi to pomocne w tygodniu, żeby reglulować sen ze wzgledu na pracę właśnie.

 

Jedyny wyraźny i odczuwalny minus jakiego nie da się ukryć to bardziej niż zwykle uciażliwe wstawanie. Trzeba się łomem od łóżka odrywać :P Ale trochę dyscypliny i nad tym też da sie względne panować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzięki za odpowiedzi. Nie biorę na razie żadnych prochów, (wczoraj właśnie minęło pięć miesięcy, jak wzięłam ostatnią tabletkę). Sypiam tak sobie, w sumie ok. sześciu godzin, ale bardzo często w nocy się budzę. Rzadko kiedy tak naprawdę uda mi się wyspać, ale i tak jest lepiej niż jak brałam prochy. Wtedy nie funkcjonowałam w ogóle, nie umiałam często nawet podać bieżącej daty, ani dnia tygodnia. To było naprawdę okropne, bo czułam jak z normalnej osoby staję się debilem. Po wszystkich lekach było tak samo beznadziejnie, a brałam różne preparaty. Mam chyba jakąś wyjątkowo "złosliwą" postać bezsenności. Teraz też nie jest zupełnie tak, jak powinno. W maju jadę z mężem do Stanów i korzystając z okazji spróbuję zrobić sobie kilka badań głowy, takich, których w Polsce nie da się zrobić na poważnie, myślę przede wszystkim o badaniu spect i rezonansie funkcjonalnym. W Polsce robiłam sobie eeg i zwykły rezonans, ale nic nie wykazały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 mg ketrelu załatwia sprawę w moim przypadku :) tez niebrałem lekow 2 x przez pol rokui spałem . Ale raz lepiej spałem raz gorzej . Do dupy ta bezsenność . Jak byłem dzieckiem było zajebiście :) spałem i się bawiłem . A teraz wegetuje i nic mi niewychodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem totalnie jak mam tolerować bezsenność i iść do pracy na następny dzień. Pracy w której mam pracować intelektualnie, do tego odbierać tysiąc telefonów i obsługiwać interesantów. Mózg mam wypruty, jak nie śpie, to nawet nie potrafie obsługiwać xero. Wiec dziś znów poleciała ćwiartka Stilnoxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja ostatnio przypadkiem trafiłam na Rozmowy w toku, gdzie tematem odcinka była właśnie bezsenność i były tam panie,

które nie śpią od 20 la

 

nie ma takiej możliwości, pewnie na chwilę zasypiają, potem się budzą i nie do końca są tego świadome

 

 

zaczarowana i anako wierze w to ,ze nastapi taki dzien kiedy będziemy spać ''normalnie''

 

oby i oby jak najszybciej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×