Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)


Gość aga 76

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Czytam wasze posty juz dośc długo. Mam podobny problem z nerwicą,a w szczególnosci z oddychaniem. To jest taka dusznosc gardłowa, jak sie bardzo zdenerwuje, albo przy wysiłku(ale nie zawsze). Wtedy wszystko podchodzi mi do gardła, taki ucisk w gardle, oczywiscie przypisuje sobie wiele różnych chorób etc, etc. Nie byłam diagnozowana jeszcze przez kardiologa, wizyte mam dopiero 29 kwietnia, jednakże w mojej rodzinie były przypadki nerwicy serca bardzo denerwuje mnie ta dusznosc. Prosze napiszcie ,wy tkórzy macie nerwice i taka sama dusznośc. I czy dusznosc w nerwicy moze wystepowac przy wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , przy wysilku dusznosc to wielka bzdura moj psychiatra powiedzial mi ze nawet jak dostane dusznosci to zebym zakladala dres i poszla biegac badz cwiczyc.. , mam nerwice serca i juz sama nie wiem czy to nerwica lekowa czy serca powoduje te duchoty ale z pewnoscia od tego sie nie umrze to nas nigdy nie udusi i to sie liczy najbardziej. Wydaje mi sie ze kardiolog tez nie za bardzo ci pomoze ale idz niech wykluczy dla twojego spokoju wszystkiew chorobska.

Ta gula w gardle to jak najbardziej nerwica i te dusznosci takze , ja mam oprocz ucisku szyji tej guli ogolnie trudnosci z oddychaniem i to nie tyko jak sie zdenerwuje bo normlanie nawet jak mam spokojne dni takze no chyba ze to dziala podswiadomie. Przydalaby ci sie nauka oddychania taka terapia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze pomozcie mi.

od stycznia 2008 mam zdjagnozowana nerwice lekowa, dostalam SEROXAT i przez pierwszy m-c pomagal ale od jakichs 2 tygodni jest za mna zle.

wszystko powrocilo

dusznosc, wewnetrzne drzenie calego ciala, zawroty glowy(jakbym miala sie przewrucic lub zemdlec), gietkie kolana i sztywnosc karku.

znowu boje sie isc do sklepu, po syna do przedszkola czy jechac gdzies samochodem lub autobusem.

czy to moze DEROXAT juz nie dzial, czy moze pogoda a moze poprostu mam za malo witamin?

poradzcie mi cos bo zaczynam wariowac.

WIELKIE DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

Ostatnio odstwailam coaxil,zazywalam go 2 tygodnie,ale głowa mnie okropnie bolala codziennie wiec go odstawilam i jest ok,ale z nerwica niestety nie jest :-(

 

Chodzi o to,ze bardzo zle mi sie oddycha,wrecz okropnie,czy to normalne,ze jezeli tak łapie to powietrze i gleboko non stop oddycham boli mnie klatka piersiowa-tzn mostek?? Bo juz odrazu mysle ze z sercem cos jest nie tak :-( Napiszcie czy to normalne bo dzis w nocy bede sama i zebym sie nie nakrecala

 

Dzieki kochani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest a raczej wiedzialam bo juz tego stanu nie mam .

Napisze ci jak ja sobie z takim stanem radzilam; po 1 gdy kladlam sie spac, mialam wlaczony tv, oczywiscie ogladalam go na siedzaca w lozku, po 2 np. czytalam ksiazke, po 3 rozmawialam ze soba tzn. ze swoimi lekami, staralam sie je oswoic ( tak jak robi sie to z dzikim zwierzem ), moze to smieszne , lecz mi to pomoglo, po 3 wizualizacja, a wiec wyobrazalam sobie jak klade sie do lozka i spokojnie zasypiam, wyobrazalam sobie jak uspokajam sie , cala, poczawszy od stop po czubek glowy, czyli potega podswiadomosci.

Warto sprobowac :smile:

Pozdrawiam i zycze duzo spokoju pogody ducha i wiary, ze to sie skonczy, bo ja juz nie mam lekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problemy z oddychaniem czasem mam wrazenie jakby pluca sie napelnialy jakbym juz tam miejsca nie miala oddycham przez reklamowke-to pomaga

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:12 pm ]

ja tez mam problemy z oddychaniem.Czasem mam wrazenie jakby pluco napelnialo mi sie i nie bylo w nim juz miejsca wtedy oddycham przez reklamowke to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego papierowego worka dodam ze do tej torebki należy wydychać i wdychać powietrze .torebke zwijamy rekoma przy ustach szczelnie trzymamy i powolne oddechy ,nabieramy powietrza z tej torebki -wdech - i powoli spowrotem wydech.- do torebki... tak kilka razy.....naprawde pomaga i uspokaja. bardzo skuteczne!!! kolega bibi ma racje,skutkuje!! polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy mozecie mi poradzic co powinnam jeszcze sprawdzic??Gdzie dociekac bo nie wiem na prawde. :cry:

Wiem,mam nerwice i daje ona rózne objawy,ale ten moj ciezki oddech na prawde powaznie mnie niepokoi.

Wiem,powtarzam sie,ale czy Wy macie tak codziennie,ze macie wrazenie,ze sie udusicie-pwenie nie bo juz ktos mi powiedzial,ze dziwne jest to,ze ciagle tak zle mi sie oddycha,od 2,5 roku.Robilam rtg,bronchoskopie,spirometrie i tarczyce,wszystkie badania mam bardzo dobre.

Jaka jeszcze moze byc przyczyna,procz alergii bo nie mam kataru,oczu czerwonych ani nic z tych rzeczy

Czy powinnam cos jeszcze zbadac??

Boje sie,ze sie udusze :-( dzis sasiadka,ktora pracuje w szpitalu opowiadala mi,ze u niej na odziale kobieta sie udusila i ze nie zyczy nikomu takiej smierci,ze jak robili sekcje zwłok okazalo sie ,ze miala płuca wielkosci piesci tak jej sie skurczyły.Normalnie az mi sie słabo zrobilo jak to mowila,odrazu zaczelam sie bac bo skoro badania mam ok,a w nerwicy nie powinno mi sie codziennie oddychac zle,to co jest grane.No co??Powiedzcie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Ja też mam tekie problemy z oddychaniem, no może nie codziennie. A poza tym takie dziwne bicie serca, które czuc w gardle, dławienia i takie tam inne cuda wianki.

 

Wiesz co nerwicówka wiele razy tu czytałam, że te duhcoty nas nie uduszą jeśli mają oczywiście pochodzenie nerwicowe, to tylko takie nasze złudzenie. A co do sasiadki to dopytałaś się dlaczego ta kobieta sie udusiła (może miała astmę).

A ztymi dusznościami ja też już różnie myślę i wszędzie szukam pomocy i nic... Oczywiscie przypisuje sobie szereg różnych chorób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuzia

 

Ona sama nie wie czemu.

W piatek jade do lekarza sprawdzic kregoslup,czy aby jakis kreg mi tam nie ucoska,strasznie mnie meczy to łapczywe łapanie powietrza.

 

Najbardziej martwi mnie to,ze kilka osob juz powiedzialao mi ze to nie moze byc tak,ze mam tak codziennie wiec juz nie wiem co o tym myslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej martwi mnie to,ze kilka osob juz powiedzialao mi ze to nie moze byc tak,ze mam tak codziennie wiec juz nie wiem co o tym myslec

 

 

mi sie wydaje ze powinnas podejsc do swojego psychiatry i poprosic o zmiane leku skoro po tamtym bolala cie strasznie glowa. problem z oddychaniem jest nasza czesta przypadloscia- ja tez mialam tak ze myslalam ze sie udusze, ale juz mi to przeszlo. sama widzisz ze zrobilas mnostwo badan i wszystkie wskazuja na to ze fizycznie jestes zdrowa i nie ma podstaw zeby myslec ze problem z oddechem jest spowodowany jakas choroba. nie uwazasz ze pogorszylo Ci sie z nerwicą? moze zyjesz w duzym stresie i napięciu z ktorym nie mozesz sobie poradzic i organizm tak reaguje...widze ze skupiasz sie wylacznie na objawach somatycznych a moze warto by bylo popracowac nad psychika!! idz do lekarza i popros o leki, a jak poczujesz po nich poprawe proponuje udac sie do psychologa lub na psychoterapie. az mnie sciska jak soboie pomysle ze sie tak meczysz :( pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabcia81

 

No meczy mnie to okropnie.Ale procz coaxilu boje sie zazyc jakiegos leku bo boje sie tego co tam pisze w ulotce.

 

Teraz dodatkowo u mnie w krakowie jest na tapecie sepsa i czytalam o objawach,ze tez sa dusznosci i juz mam myslenice :-( zwariowac idzie

 

 

Ja tez sie balam zaczac zazywac asentre ale moja lekarka mi powiedziala ze mam wyrzucic ulotke nie czytajac jej i gdyby sie cos dzialo to wtedy przyjsc do niej- bo jak powiedziala po przeczytaniu ulotki podswiadomie czekamy az zacznie sie dziac cos zlego i na sile wyszukujemy u siebie skutkow ubocznych. co prawda nie posluchalam jej i przeczytalam ulotke ale na prawde procz bolow glowy na samym poczatku bardzo dobrze toloreju ten lek. a co do sepsy to nie slyszalam ostatnio zeby u nas w Kraku sie cos dzialo i mysle ze mozesz byc bezpieczna bo dusznosci masz od dawna a sepsa by Cie zcieła z nog w 24 godziny. Kochana nie wyszukuj sobie chorób na sile

pozdrawiam cieplutko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabcia

 

W nowej hucie na krakowiaków w szkole 81 dziewczynka miala sepse,ponoc zmarła,ja mieszkam własnie w hucie

 

 

u mnie w pracy( a pracuje w przychodni) tez był kilka miesiecy temu przypadek sepsy- i mnostwo pracowników mialo z nia bezposredni kontakt, na szczescie laske uratowali chociaz byla w ciezkim stanie a u nas nikt nie zlapal tego choróbska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć błagam odpiszcie mi szybko czy bolała was klatka piersiowa?? kurcze dzisiaj jakoś szczególnie cierpię, rano miałam problemy z oddychaniem, a teraz jak to piszę to już w ogole wysiadam!!;( i cały czas sterczę przed tym kompem i tylko wpisuje w google'ach jaka to moze byc choroba;( jutro ide do lekarza, ale mieliscie tak ze bolala was klatka piersiowa????

Mam dopiero 21 lat! nie chce umierac!;(

P.S: o matko ale jestem zdenerwowana!! (a do tego teraz czytam co pisze i naprawde nic tylko sie za GŁOWĘ złapać!!!!:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh.. już dziś jest lepiej, ja właśnie strasznie się boję też ze mam raka pluc od kilku miesiecy!! już nie wiem co mam robic! jak to jest mozliwe ze bol sie bierze z głowy?! zawsze musi cos sie dziac ze boli!

po prostu wykancza mnie ta nerwica;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×