Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Lunatic

Tak,napewno tak bylo....ja mialam"tylko"lęki/napady potwornej paniki....no i somatyka...

Na wszystko to seroxat bardzo mi pomogl.Z tym ze tak jak mowilam,mialam tez na nim zjazdy w dol...

Ale na tym leku poszlam do szkoly,ktora zawsze chcialam skonczyc,zaczelam od nowa jezdzic samochodem,co przed leczeniem bylo wręcz niemożliwe,no i co najwazniejsze,zaczelam wychodzic z domu,bo juz w końcu nie balam sie tego!!!A juz jak bylo lato,slonce i skwar,to ja w ogóle nie wychodzilam z domu.....to byl dopiero koszmar.

Tym razem jak poszlam do p.dr.niw bylam w zlym stanie,dlatego dostalam kosmetyczne esci:)

 

-- 05 mar 2014, 20:11 --

 

Lunatic

Seroxat podnosi noradrelanine?Nie wiedzialam....a esci?no chyba raczej nie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tylko" to nie chodziło mi o to ze to niewiele tylko ze jezeli to był główny powód złego samopoczucia to dlatego mogła byc dobra reakcja na Seroxat

 

-- 05 mar 2014, 20:14 --

 

podnosi ale bardzo słabo w porównaniu do serotoniny, nie wiem czy na tyle zeby to w ogole było odczuwalne, esci nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór wszystkim ;) jak wam minął dzień? U mnie można zaliczyć do udanych, nawet wybrałam się na miasto na zakupy, chociaż od momentu podjęcia leczenia tego nie robiłam - jestem z siebie zadowolona, bo pokonałam swoją słabość i przez to teraz uśmiech nie schodzi mi z buzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cżesc. U mnie bez zmian. Czyli stałe napięcie do opanowania, ale radości z życia zero.

Ja uważam, ze moje geny sa do d..y. Nerwice sa wszechobecne w rodzinie i przechodzą z pokolenia na pokolenie jako cecha dominujaca :cry:

Nie cierpię określenia "lecze sie psychiatryczne" fatalnie mi sie to kojarzy

 

Sciskam wszystkich, idę dzis posypac głowę popiołem.

Smutna, eliora, xyz jak u Was?

U mnie.?nie wiem jak to nazwać....kladę się spać zmęczona, wsaje zmęczona-a spie bez problemów około 8 godzin..dzisiaj jakieś odrealnienie zmiene z sennością i miałam chwlilowy ucisk w klatce...coś sie dzieje nie tak...no i chandra:-( niepokój chwilowy...tak dziwnie....nie wiem co o tym myśleć, wraca ku...?to możliwe?czy to chwilowe?a ostatnio troche nerwów miałam....oby do piątku.

Ja przypominam sobie siebie jako dziecko...i już wtedy miałam ,dziwne,zachowania...dziwne bo dziecko nie kryje że sie boi, jasno to okazuje ale może nie umieć nazwać, a tak sie składa że moja matka miał kurewską nerwicę....:-(równiez nie mam dzieci a chciałabym, tylko czekam az skończe kuracje...jakie moga byc konsekwencje dla dziecka jesli matka w ciąży bierze antydepresanty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

No to ja tak wlasnie czekam na esci...jak na pierwszy lek.

Bo nie powiem,lęki sue schowaly,panika nie występuje.

..ale....ja w trakcie brania esci zwalam sobie sprawę,ze nie o zniwelowanie lęków mi chodzili,bo z tym dawalam sobie rade.Chcialam czuc sie lepiej,w sensie,bez samoboczucia nerwicowego....nie wiem jak mam to wytlumaczyc.Na seroxacie tak mialam,ze parlam do przodu,wiedzialam czego chce.A na esci czuje sie tak,jakbym sie cofnela di tylu,sana nie wiem czego chce....

Ja nie brałam nic wczesniej a na elicei jestem 1.5 mies i chce mi sie gdzies wyjść z kimś spotkać pogadać, zaczynam planować...przeszkadza mi tyljo to przygnębienie bez powodu

 

-- 05 mar 2014, 21:17 --

 

Ellora

To musisz omówić ze swoim czarodziejem:)

A jeśli mogę zapytać,ile masz lat?

27 lat...ylko wszystko było super, do momentu gdy koleżanka ni poszła na chorobowe i przejęłam jej obowiązki już miesiąc.....nogi bolą zmęczone a ręce do samej ziemi...

 

-- 05 mar 2014, 21:23 --

 

Witaj Ellora

No właśnie objawy,które opisałaś miałam dzisiaj ja tak do południa pózniej ustąpiły

Taki dzień?tylko że ja od pazdziernika/listopada zle się czułam zganiając na ciśnienie, pogodę, niekorzystny biometr itp...a tu kur?wróciła...i juz mi się zaświeciła żaróweczka że coś może być nie halo...w pracy namawiaja mnie na kolejne studia bo niby ma sie cos od wrzesnia zmienic a ja nie wiem czy dam rade, bo chęci są...boję się że zmę na siebie za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...dziu jakaś podenerwowana jestem...ooo dawno niemiałam takiego uczucia...posrany dzień :? :?

 

-- 05 mar 2014, 22:05 --

 

Ciągle masz takie uczucie?mnie coś telepie w środku:-( :-(

 

-- 05 mar 2014, 22:13 --

 

...napisałaś że jak sie zdenerwesz...i może w ten sposób organizm reaguje, u innego to będzie ból glowy, zawroty itp...pewnie to minie jak reszta objawów, a przyjdą nowe...a kiedynasąpi ten błogi stan rewelacyjnegosamopoczuci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego dnia miałam może ze 2 godziny senności, koło 15. Ale nie wiem czy to na skutek leku, czy może dlatego, że od 2 godzin facet w biurze przynudzał opowiadając o ręcznikach, wyciągając z pudła coraz nowe wzory i kolory, i opowiadając o "zawartości cukru w cukrze" każdego z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Moje samopoczucie dzisiaj jest do dupy, w srodku jakis niepokój, zero motywacji zaraz zacznie mnie głowa bolec bo za długo spałam 11h i dzień do dupy, cholera kiedy to się ustabilizuje, a było tak dobrze, przecież esci biorę już 6 ty miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×