Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

w jakiej dawce ten lek dziala nasennie? Na razie biore 1/3 tabletki i nie zayspiam po tym. Ale wchodze dopiero na ten lek i cała tabletke mam brac dopiero za jakes 10 dni. Przez 6 dni mam brac 1/3 przez kolejne 6 dni 2/3. No i pozniej cała, ale ja juz nie moge sie doczekać działania nasennego.

hej tez mam tak brac.... :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comatom, a jaką dawkę masz brać docelowo, w miligramach?

150mg ale zaczynam od 1/3 na noc

po paxtinie teraz nie moge spac,zero apetytu i ciagłe lęki-doraznie afobam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:)

Biorę trazodon 75mg od 4 dni: pierwsze trzy dni 1/3, następne trzy 2/3, potem już cała tabletka.

Dzisiaj wieczorem będzie druga dawka 2/3.

Jak na razie, to widzę wyraźne działanie pozytywne. Już pierwszego dnia udało mi się zasnąć bez problemów.

Boże... co za ulga! Od dłuższego czasu nie mogłam normalnie spać, męczyłam się pół nocy, zanim mi się udało zasnąć...

Właściwie nawet nie zasnąć, tylko zapaść w taki letarg-półsen, z którego co chwilę się wybudzałam. Wymęczona zasypiałam nad ranem,

żeby zaraz zwlec się do pracy, poganiana przez budzik... Najczęściej z bólem pleców, od nieustannego napięcia mięśni. Spałam w miarę dobrze tylko po alkoholu, ale co to za sen!? Nie dawał wypoczynku, tylko chwilowe odprężenie - rozluźnienie mięśni bez tego się nie udawało.

Wystraszyłam się, gdy zauważyłam, że alkohol staje mi się niezbędny.

Poszłam najpierw do psychologa, ten mnie skierował do psychiatry. Diagnoza: depresja. Przyczyny (znałam je, oczywiście) : nielubiana, stresująca praca, rozstanie z wieloletnim partnerem (przed 5 miesiącami, ale czas mnie nie leczy..).

Dostałam trazodon. Nic więcej.

Po pierwszej dawce zasnęłam po ok. połowie godziny od położenia się do łóżka. Cud!

Spałam nieprzerwanie prawie siedem godzin! Drugi cud!

Od 4 dni po prostu normalnie zasypiam, normalnie śpię, wraca mi kiedyś właściwa dla mnie duża aktywność - trzeci cud:)

Zaczynają mijać problemy z koncentracją i pamięcią... w mojej pracy to ważne, znowu zaczynam to lubić :)

 

Mam nbadzieję, że tendencja się utrzyma. Jedna rzecz mnie tylko trochę martwi: za dużo jem!

Nie jestem głodna, tylko ciągle "coś bym zjadła". Wyżej czytałam już, że nie tylko ja;)

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesu w leczeniu :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folium menthae, miło jest czytać takie wypowiedzi. Twój post jeszcze bardziej mnie przekonał do tego, żeby za kilka dni jednak wypróbować Trittico :D Nie ukrywam, że poza poprawą jakości snu i polepszeniem samopoczucia, liczę też na to, że może w końcu uda mi się przygarnąć kilka kilogramów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego, że niektóre leki działają w różny sposób na różnych ludzi. Podobnie, jak np. środki hormonalne, które muszą być dobrane do profilu hormonalnego danej osoby. Taki profil hormonalny da się relatywnie łatwo zbadać laboratoryjnie, trudniej określić "profil neurologiczny". Myślę, że lekarz musi go ustalić intuicyjnie. Czyli w pewnym stopniu jest to metoda prób i błędów. Mój lekarz za pierwszym razem trafił w dziesiątkę:)

I chyba nie był to przypadek. Psycholog, który wysłał mnie do psychiatry, dokładnie skierował mnie do tego, a nie innego, polecając go jako najlepszego fachmana w okolicy w tego rodzaju przypadkach, jak mój.

 

Dziękuję za miłe słowa wszystkim, którzy odniesli się do mojego postu :)

I wszystkich serdecznie pozdrawiam !

 

p.s. Wczoraj wieczorem druga dawka 2/3. Poszłam spać trochę wcześniej niż zwykle, bo już mnie "ciagnęło do pościeli".

A musicie wiedzieć, że jestem nocnym markiem. Już o 23.00 byłam w betach. No, coś niesamowitego! Tak wcześnie nie kładłam się od roku co najmniej!

I dzisiaj ok. 7.00 obudziłam się sama, parę minut przed budzikiem:) I nawet wstawać mi się chciało! Szok! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tristitia, z zasypianiem nie mam problemów, niestety wybudzam się w nocy, co jest sygnałem, że trzeba pokombinować. Niestety większe dawki mnie za bardzo pobudzają a po miansie niby jestem mniej pobudzony fizycznie ale bardziej wku.wiony. A Ty dlaczego chcesz zmienić trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, z zaśnięciem nie mam najmniejszego problemu, problemem jest wybudzanie nad ranem. Kiedy próbowałem zwiększyć dawkę- wtedy dopiero nie mogłem zasnąć przez wiele godzin. Może źle toleruję noradrenalinę? chloroprotixen- też ciekawy lek

Tristitia, długo bierzesz? w ogóle nie działa na spanie a na lęki pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×