Skocz do zawartości
Nerwica.com

PRZESTRZEGAM-NIE ZMARNUJCIE SOBIE ŻYCIA!!


Tunia03

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja coś pisałem o łapówkach? Któryś raz piszesz "czemu uważasz że branie łapówek...", a ja przecież ani razu tego tematu nie poruszyłem! Pisałem, że źle lekarzom nie jest, o ile chociaż trochę myślą. Jasne, że za granicą byłoby im lepiej (jak każdemu w tym kraju), ale za granicę jadą tylko nieudacznicy którzy w Polsce nie potrafią wybić się z prywatnym gabinetem.

 

Zaś prawdziwy problem to mafijna struktura opieki zdrowotnej, system który się wielu lekarzom podoba.

 

A lekarzem nie zostałem bo:

 

1. nie mam ochoty być lekarzem, z tych samych powodów dla których nie mam ochoty być szambonurkiem

2. lekarz który nie wchodzi w d... koncernom farmaceutycznym przestaje być lekarzem

 

Aha, nie wszyscy lekarze to idioci nie znający się na leczeniu ludzi. Jest cała grupa lekarzy którzy potrafią to robić - ale oni pracują poza "głównym nurtem", reprezentują medycynę tzw alternatywną. Mają dyplomy ale przejrzeli na oczy, zobaczyli że przez ostatnie 50 lat nie wynaleziono leku na żadną przewlekłą chorobę, za to wypuszcza się na rynek coraz nowe środki mające wyłącznie działanie likwidujące objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię ponarzekać na lekarzy, bo już kilka(naście) razy miałam z nimi takie przejścia, że z butów mnie wywaliło. I przekonałam się jeszcze, że można z chorobą chodzić do lekarza na NFZ wiele razy i bez skutku, a pójdzie się prywatnie raz, zapłaci stówkę lub dwie i okazuje się nagle, że da się to wyleczyć. Oczywiście mówię o chorobach, które nie ciągną się latami bo kogo na to stać.

Niestety, tak to jest, że jeśli się zapłaci to lekarz potrafi potraktować Cię z empatią, uprzejmie i do tego postarać się, żeby Cię wyleczyć. A spotkałam się z takimi lekarzami na NFZ, którzy nie dość, że mieli w d... co mi dolega, to jeszcze byli chamscy i oburzeni, że zawracam im głowę.

Nie wiem, ile zarabiają, może za mało, ale to ich nie usprawiedliwia. Oczywiście, nie należy ogólniać, bo trafiają się też naprawdę dobrzy w tym co robią, ale jest ich tak mało, że nie sposób się do nich dostać bo mają pozajmowane terminy kilka miesięcy do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin - > nie masz ochoty byc lekarzem ale leczyc juz masz ochote i jeszcze chcesz moc to robic legalnie, ciekawe na jakiej zasadzie.. a moze nie miales ochoty studiowac, tylko sie wymadrzasz, jakbys zjadl wszystkie rozumy swiata i byl madrzejszy od wyksztalconych ludzi ktorzy cale swoje zycie si e ucza zeby moc pomagac innym.

ps. do tego wszystkiego zaprzeczasz sam sobie. wymadrzac sie lubisz ale zapomniales ze w temacie " zanim zdiagnozujesz nerwice" stwierdziles ze ci lekarze ktorzy sie wybijaja wyjezdzaja do UK pracowac, po czym w tym temacie juz piszesz ze za granice wyjezdzaja tylko lekarze nieudacznicy.. cos ci sie juz poplatalo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam ze wcale nie bronie tu systemu sluzby zdrowia jaki jest w polsce bo jest do dupy i o tym wszyscy wiedza. nie podoba mi sie natomiast nastawienie tomakina ktory z latwoscia krytykuje, wypisuje ze jedyni lekarze ktorzy "potrafia to robic" to ci zajmujacy sie medycyna alternatywna, placze sie w swoich wlasnych zeznaniach i zza szklanego ekranu komputera robi z siebie niewiadomo kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę ludzi leczyć. Nudzę się po prostu więc udzielam ludziom porad - miałem nerwicę lękową i wiem co to za ból, wiem też co to znaczy trafić na lekarza idiotę który całe życie siedział i nic nie robił, biorąc za to państwowe pieniądze.

 

Koleś uczył się żeby POMAGAĆ innym? Sorki, on się uczył żeby PRACOWAĆ. Tak jak kierowca walca, że sięgnę po przykład rodem z debat polityków - też całe życie się uczył, też robi coś pożytecznego, ale nikt jakoś nie wpada na pomysł aby określać go mianem "człowieka który się poświęca aby pomagać innym".

 

A robię z siebie tego, kim jestem - kolesiem, który jak do tej pory pomógł każdemu, kto miał nerwicę lękową i kto go spytał o radę. Najlepszego PM'a dostałem dziś, może kolo zdecyduje się go opublikować, będzie miło i sama ocenisz ile warte są moje rady.

 

ps. nie każdy lekarz jest w stanie założyć prywatny gabinet, jako że nie wszystkie specjalizacje "zmieszczą" się w gabinecie.

 

pps. studia wybrałem sobie ciekawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co koncze z toba dyskusje bo nie widze sensu dalszej rozmowy z kims kto ma poglady jak niektorzy nasi wspaniali politycy. ciekawe tylko dlaczego w innych krajach czlowiek wyksztalcony, uczacy sie prawie cale swoje zycie, majacy tak odpowiedzialna prace, ratujacy zycia jest szanowany a u nas jest porownywany do kierowcy walca ktory ok robi cos dobrego , nie ponizam go bo wszystkie zawody sa potrzebne ale na Boga nie uczy sie cale swoje zycie, nie ma wyczerpujacej psychicznie pracy i prawdopodobnie jest bez wyksztalcenia. w polsce nie ceni sie wogole wyksztalcenia, wrecz przeciwnie, osoby po ciezkich studiach sa traktowane z pogarda, zreszta co sie dziwic jak nasz kochany prezydent nie zna nawet 1 jezyka obcego. no coz, swoj broni swego...

i lepiej juz mi nie odpisuj nic bo nie ma sensu ta dyskusja. nie dogadamy sie nigdy, bo wg mnie twoje poglady ( identyczne jak niektorych politykow) sa po prostu jedna wielka bzdura. pozdrawiam i zycze milego zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co koncze z toba dyskusje bo nie widze sensu dalszej rozmowy z kims kto ma poglady jak niektorzy nasi wspaniali politycy. ciekawe tylko dlaczego w innych krajach czlowiek wyksztalcony, uczacy sie prawie cale swoje zycie, majacy tak odpowiedzialna prace, ratujacy zycia jest szanowany a u nas jest porownywany do kierowcy walca ktory ok robi cos dobrego , nie ponizam go bo wszystkie zawody sa potrzebne ale na Boga nie uczy sie cale swoje zycie, nie ma wyczerpujacej psychicznie pracy i prawdopodobnie jest bez wyksztalcenia. w polsce nie ceni sie wogole wyksztalcenia, wrecz przeciwnie, osoby po ciezkich studiach sa traktowane z pogarda, zreszta co sie dziwic jak nasz kochany prezydent nie zna nawet 1 jezyka obcego. no coz, swoj broni swego...

i lepiej juz mi nie odpisuj nic bo nie ma sensu ta dyskusja. nie dogadamy sie nigdy, bo wg mnie twoje poglady ( identyczne jak niektorych politykow) sa po prostu jedna wielka bzdura. pozdrawiam i zycze milego zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, w jakim "innym kraju" jedni ludzie są szanowani bardziej niż inni z powodu tego, że wykonują taki a nie inny zawód? OK, w rosji i w krajach "pochodnych", z systemem socjalistycznym faktycznie tak było - nie płaciło się niektórym tylko ich wykorzystywało, to i rozpowszechniało się bajeczki o "szacunku jaki im się należy". Mnie osobiście nie interesuje ile ktoś lat na studiach spędził, mnie interesuje co on może mi zaoferować. Jaki towar wystawia na rynek za który ja zapłacę - bądź nie zapłacę - moimi wypracowanymi pieniędzmi. Prawda jest taka, że szacunek powinien być wyrażany w jeden, jedyny sposób - płaceniem za oferowane usługi.

 

Póki co lekarze nie oferują usług tylko do nich ZMUSZAJĄ, to zasadnicza różnica. I póki jej nie zrozumiesz, faktycznie nie ma większego sensu kontynuowania tej wymiany zdań. Rak socjalizmu strawił nasz naród do samej kości, niestety.

 

ps. nie sugeruj że mam "poglądy identyczne jak niektórzy politycy" bo - wybacz - ale uważam, że nie po prostu nie jesteś w stanie pojąć moich poglądów, na tej samej zasadzie na jakiej 99% użytkowników tego forum nie byłoby w stanie pojąć ogólnej teorii względności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mialam racje ze uwazasz sie za madrale ktory zjadl wszystkie rozumy. a ja nie pisalam ze ludzie sa bardziej szanowani tylko ZAWOD KTORY WYKONUJA jest szanowany. co do politykow sam napisales ze powolujesz sie na zdanie politykow z tym calym kierowca walca i sorry nie uwazam sie glupsza od ciebie ok ??? i nie jestem z cala pewnoscia wiec mi nie mow ze nie jestem w stanie pojac twoich pogladow, bo to jest ignorancja. mam prawo miec swoje wlasne poglady i ich bronic.

moja babcie zoperowal lekarz, ok?? miala raka, dawali jej po operacji 2 lata i co? zyje juz 12!!! dla tego i innych powodow bede szanowala lekarzy (z wyjatkami konowalow) i na pewno nie leczyl jej ziolkami i zmiana diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga miłośniczko teorii Marksa i Lenina

 

Nie ma czegoś takiego jak "szanowany zawód" i "nie szanowany zawód". Czy raczej nie powinno być. To jest myślenie socjalistyczne, które kiedyś mooooże będzie z tego narodu wyplenione - ale obawiam się, że będą musiały wymrzeć ze 2 pokolenia co najmniej zanim zanikną efekty tego, co Rosja nam zrobiła.

 

Na szacunek zasługuje tylko i wyłącznie CZŁOWIEK - i albo jest to człowiek uczciwy, albo jest to człowiek nieuczciwy.

 

Nie spodziewam się, że to zrozumiesz.

 

ps. coraz głośniej mówi się o błędach w diagnozie nowotworów - ludzie z całkowicie nieszkodliwymi guzami, które NIGDY by ich nie zabiły, są krojeni, poddawani chemii, naświetlani lampami. Wszystko po to, żeby wyciągnąć więcej i więcej kasy. Statystycznie kobieta która odmówi operacji raka piersi ma WIĘKSZE szanse na przeżycie niż taka, która się na tą operację zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja p^^^^dole co za glupoty gadasz? ty jestes zdrowy psychicznie? k^^^a mojego chlopaka mama zostala uratowana bo miala operacje na raka piersi, moja babcia przed operacja zwijala sie z bolu. jestes chyba nacpany. i powtarzam NIGDY NI ENAPISALAM ZE NIE SZANUJE CZLOWIEKA OK?? WIEC MI TEGO NIE WMAWIAJ I NIE OPOWIADAJ MI BZDUR WYSSANYCH Z PALCA O TEORIACH LENINA BO JESTES CHORY PSYCHICZNIE I TYLE!! K^^^A CO ZA BZDURY.wszyscy nawoluja kobiety do badania sie zeby wczesnie takiego raka wykryc i sie go pozbyc a ty tu p^^^dolisz ze lepiej sie nie godzic na operacje? puknij sie w leb lepiej io NIE ODPISUJ MI JUZ LEPIEJ OK?? BO NIE CHCE Z TAKIM DEBILEM GADAC ALE JAK MNIE OBRAZASZ TO JESTEM ZMUSZONA ODP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojemu budowniczemu domu zawdzięczam to że żyję. Gdyby ten dom się zawalił, nie pisałbym tu :(

 

Temu kolesiowi co składał mój samochód też dużo zawdzięczam. Co by było, jakby się koła w czasie jazdy odkręciły...

 

Chciałem również podziękować, korzystając z okazji, temu kto położył ulicę pod moim blokiem. Strach pomyśleć co by było, jakby założył tam wilcze doły. Ale nie zrobił tego, za co dziękuję.

 

Innymi słowy - LUDZIE, nie dziękujcie komuś za to, że zrobił coś, co jest jego psim obowiązkiem. Płacicie za to, wymagacie, tu nie ma miejsca na szacunek, wdzięczność czy inne tego typu relacje. Pretensje można mieć jeśli kolo coś spieprzy, ale jeśli zrobi dobrze - to dostaje za to WYPŁATĘ, tak samo jak - za przeproszeniem - operator walca. Nie mam zamiaru dziękować każdemu walcowemu że mnie nie przejechał, nie mam zamiaru dziękować każdemu lekarzowi za to, że mnie zdiagnozował / wyleczył. Sorki, to jego zawód. Co innego jakby po godzinach zrobił to za darmo.

 

ps. dla zainteresowanych, artykuł o raku piersi był w Lancecie - takie najbardziej prestiżowe czasopismo medyczne, oczywiście prestiżowe na świecie, nie u nas w kraju. Był napisany na podstawie badań zebranych przez dziesiątki lat, wszystkie można sprawdzić w MedLine. Wniosek jest jeden - wykrywa się nieszkodliwe guzy i wycina jako złośliwe, bo za to dostaje się kasę. Co tutaj jest istotne - po pierwsze, niezłośliwy guz potraktowany skalpelem z bardzo dużym prawdopodobieństwem odrośnie jako złośliwy, po drugie jest możliwość oceny czy dany guz jest złośliwy czy nie, są specyficzne badania - ale ich się NIE WYKONUJE. Bo gdyby je wykonywać, to co prawda zwiększyła by się liczba pacjentów którym uratowano życie, ale zmniejszyłby się przepływ kasy z kieszeni podatników do kieszeni szefów koncernów medycznych. Po szczegóły odsyłam do Lancetu, będzie bardzo łatwo znaleźć bo artykuł wywołał prawdziwą burzę, tytuł - coś w stylu "przegrana wojna z rakiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, już wiem o co chodzi z biopsją, chodziło o to, że się jej nie wykonuje - to pewnie o tym badaniu było w artykule (sorki, ale czytałem go daaaaawno temu i nie pamiętam dokładnie):

 

# Biopsja piersi

 

Około 5%-10% zmian wykrytych w badaniach obrazowych (mammografia, USG piersi) wymaga weryfikacji za pomocą biopsji.

Tylko 20% spośród wszystkich biopsji piersi potwierdza, że zmiana jest złośliwa. W 80% bioptowane guzki (zmiany np. mikrozwapnienia) okazują się zmianami łagodnymi.

Aktualny system refundacji wg katalogu świadczeń zdrowotnych NFZ obniżył z 230 do 140 punktów jedną z najnowocześniejszych metod biopsji piersi - mammotomiczną biopsję piersi oraz odebrał możliwość wykonywania jej przez specjalistów z zakresu radiologii, chirurgii ogólnej i ginekologii. W efekcie:

# mammotomiczną biopsję piersi wykonuje tylko 7 ośrodków onkologicznych w Polsce, które ze względu na wycenę poniżej kosztów materiałowych przez NFZ obniżyły ilość wykonywanych biopsji w porównaniu do roku ubiegłego o 50%;

# mammotomicznej biopsji piersi nie wykonują 22 ośrodki, które wykonywały te badania przez ostatnie 4 lata;

# w porównaniu do roku ubiegłego 500 pacjentek miesięcznie (!) nie otrzymuje dostępu do tego badania diagnostycznego

 

A teraz proszę porównać koszty biopsji oraz koszty leczenia. Right, częste biopsje spowodowałyby, że zaoszczędzono by mnóstwo kasy, zaś dziesiątkom tysięcy kobiet oszczędzono by cierpienia albo i śmierci. Ale... lekarze by nie zarobili tyle, co zarabiają teraz :(

 

Czyli wszystko się zgadza. Umieraj, ale najpierw oddaj nam swoje pieniążki.

 

Aha, jeszcze 2-3 słowa o biopsji:

 

Najnowsze badania opublikowane w "Archives of Surgery" sugerują, że pobranie próbki tkanki nowotworowej z piersi przy użyciu igły, zwiększa prawdopodobieństwo późniejszych przerzutów do „węzła wartowniczego”. Rozwój raka w obrębie tego węzła obniża szanse przeżycia pacjentki oraz wpływa też negatywnie na skuteczność stosowanego leczenia.

 

Wykazano, że wśród pacjentek ze stwierdzonym rakiem piersi, przerzuty do węzła wartowniczego częściej występują u kobiet, u których w czasie diagnostyki wykonano biopsje igłową. U pacjentek, którym guza usunięto operacyjnie, niebezpieczeństwo jest mniejsze.

 

Specjaliści uważją, że wzrost ryzyka przerzutów do węzła pachowego może być częściowo związany z mechanicznym rozerwaniem guza przez wprowdzenie igły. Dalsze badania mogą wyjaśnić te przypuszczenia.

 

O, a tutaj o termografii:

 

http://www.faceci.com.pl/guzy_piersi.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zyciu swoim nie slyszalam zeby ktos operowal kogos bez zrobienia wczesniej biopsji!! to jest podstawowe badanie do wykrycia nowotworu. nie wiem skad te info ale najlepiej znalezc 1 kontrowersyjny artykol i dawajjjjjjj jedziemy po wszzstkich lekarzach. moze przedstawisz nam caly numer tej gazety i porownamy ile jest pozytywnych a ile negatywnych artykulow :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wykonuje się teraz 2krotnie mniej operacji? Bo biopsji wykonuje się 2 krotnie mniej, więc siłą rzeczy liczba operacji również musiała spaść.

 

ps. znowu Twoje kłopoty z myśleniem dają znać o sobie - w którym miejscu "jadę po wszystkich lekarzach"? Jadę i to zdrowo, ale po monopolu koncernów farmaceutycznych i po tych lekarzach, którzy koncernom przyklaskują (np tych którzy stawiają mammografię wyżej niż termografię), no ale zauważenie tego faktycznie może być trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×