Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Co chce osiągnąć chce pozbyć się lęków i zacząć cieszyć się życiem wychodzić gdzieś spędzać normalnie czas ze znajomymi a nie tylko praca dom sen.Póki co wszystko wydaje mi się bez sensu kolejna sprawa to ciągłe analizowanie wszystkiego zero jakiejkolwiek spontaniczności zachowuje się jak bym miał 60 lat która wszystkim się przejmuje i wszystko musi sobie przemyśleć to w skrócie ja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie nadmierne przejmowanie się paroksetyna jest idealna. Ile czasu jesteś na 40 mg? Jeśli krótko to nic nie dodawaj tylko poczekaj na zadziałanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie nadmierne przejmowanie się paroksetyna jest idealna. Ile czasu jesteś na 40 mg? Jeśli krótko to nic nie dodawaj tylko poczekaj na zadziałanie.

Ja to biore krotko i niskie dawki poki co z czasem zwiekszac ale Twoje slowa sa pokrzepiajace. Tez mam tak zero spontanicznosci przemyslenia co to bedzie jak to bedzie itp oraz uczucie jakbym mial ze 2 razy wiecej lat niz mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tydzień temu lekarz przepisał mi parogen. Szukając opinii na temat tego leku trafiłam na to forum. I tak czytałam i czytałam i do dnia dzisiejszego nie wzięłam nawet jednej tabletki i cały czas się waham. Mój stan się pogarsza i rodzina nalega żebym zaczęła brać tabletki bo już patrzeć na mnie nie mogą a ja nadal się waham boję się tych wszystkich działań niepożądanych tego że przytyje, bo tyle walki mnie kosztowało żeby schudnąć, że wcale mi się nie polepszy że paroksetyna otumania i nie daje "powera" a ja potrzebuje energii bo muszę pracować a na razie jestem w takim stanie że nawet z domu nie wychodzę prawie. Ale z drugiej strony myślenie cały czas o jednym mnie wykańcza i tak już jestem taka zmęczona tym wszystkim naprawdę. Cały czas myślałam że dam radę bez leków, ale chyba jednak nie. Już sama nie wiem co robić czy brać ten parogen czy może coś innego. Swoją drogą nie myślałam że znajdę się w takiej sytuacji, że będę zmuszona iść do psychiatry z resztą jak większość tu na forum. Naprawdę sporo przeszłam i jedna dla innych w sumie błaha sprawa rozwaliła mnie totalnie do tego stopnia że żyć mi się odechciewa i wszystko się kręci wokół jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga86, hej. Poczytaj ten wątek kilkanaście stron wstecz. Pisała tu podobny post użytkowniczka o nicku mart. Nabrała odwagi i zaczęła w końcu brać lek :) Freda też chyba jest zadowolona z leku, a chłopaki w tym wątku sporo pozytywów piszą o tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmieniam dawkę na 30mg. Mój lekarz powiedział, że to tak bywa, że trzeba zwiększyć dawkę na wiosnę i po 2-3 miesiącach spróbować wrócić do 20gm. I-szy dzień i jak na razie nie czuje różnicy.

 

aga86 Ja też jestem zadowolony z leku. Dla mnie czy warto spróbować to się okazało dopiero "PO", teraz jestem już zdecydowany na TAK.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga86 sproboj-na poczatku jest ciezko bo jakby gorzej czlowieka dobija wszystko ja jeszcze na takim etapie jestem jednak trzzeba sobie pomoc. Tez nie sadzilem ze pojde do psychiatry z powodu ktory fakt smuci ale nikogo tak nie zalamal jak mnie. Zyc sie odechciewalo az teraz zyje nadzieja ze leki zamaskuja objawy a psycholog pomoze z tego wyjsc i bede znow cieszyl sie zyciem. Pomysl tez inaczej-jak Ci pomoze to i rodzinie odejmiesz jeden powod do martwienia sie

 

-- 06 mar 2014, 10:57 --

 

dzis znow podnioslem na 1/2 tab. Jakis specjalnych objawow ubocznych nie ma-rozdraznienie troche wiekszy niepokoj ale wspomoglem sie afobamem aby zabic te objawy. Dzis 7 dzien brania tabletek no mam nadzieje ze bedzie niedlugo lepiej. Slabo spalem-usnalem szybko bo po 22 obudzilem sie o 23.30 pozniej o 1 ale tez usnalem dobrze ale od 5 jak sie obudzilem tak juz zasnac nie moglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że po pierwszej tabletce, poczułem lek.... w nosie. Serio, jakiś dziwny chemiczny zapach. Później uczucie ciepłych stóp, jakbym je trzymał przy kaloryferze. Źrenice powiększone też, to norma chyba u każdego. To pierwsze objawy, jakie poczułem na tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forfiter, tak biorę paroksetynę z kwetiapiną. Z tymże w przypadku nerwicy lepiej łączyć antydepresant z jakimś neurolpetykiem o udokumentowanym i zarejestrowanym działaniu przeciwlękowym typu flupentiksol, sulpiryd, chlorprotiksen, perazyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na następnej wizycie zapytam sie lekarza czy nie dorzuci mi do paro fluo bo już naprawdę nie wiem czego próbować myślę że połączenie dwóch SSRI musi już w końcu zadziałać przeciwlękowo i dodać chęci do życia jeśli odmówi to zostaje opcja metylo tylko że to droga impreza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie przeciwlękowo super działa mój mix - paro rano i chlorprothixen wieczorem. Nie pamiętam już kiedy miałem jakieś lęki. Na sen też fajnie wpływa, a przymulenia w dzień nie ma wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że połączenie dwóch SSRI musi już w końcu zadziałać przeciwlękowo i dodać chęci do życia

eche , musi to na Kijowskiej Rusi . U mnie to był skuteczny niewypał , czego Tobie nie życzę . Będziesz się na tym Mixie jeszcze bardziej męczyl niż na samym Paro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×