Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

dinozaury się bały czy inny, większy dinozaur ich nie wpie.rdoli. Sry za takie płytkie wypowiedzi, ale ja prostak jestem i biorę wszystko na chłopski rozum.

Człowiek to ogólnie istota, która jak inne istoty na tej ziemi, walczy o byt. Gdy człowiek zaczął myśleć w procesie ewolucji, to się skapnął, że coś o co walczy, kiedyś przeminie i w ostatecznym rozrachunku przegra, wtedy wymyślił sobie Boga, by ugasić potężny lęk, którym jest lęk przed śmiercią. Jedni lęk przed śmiercią wyśmiewają np oglądając horrory, drudzy wierzą w Boga, a trzeci się z nią godzą i idą sobie strzelić browara, bo dostali jedną szansę i wykorzystują ją nim na zawsze zgasną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocovanilla, nie dziwię ci się, bo sam bym ją wybrał, ale nie potrafię w nią uwierzyć ;) poza tym nie ma co mnie traktować jako jakąś wyrocznie, bo sam jak Sokrates wiem, że nic nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio ma sporo racji. Kiedy patrzymy jaki ten świat jest zjebany to aż nasuwa się pytanie "Gdzie ten Bóg?" Niby stworzył nas równymi a ludzie głodują i to nie z własnej winy, po prostu urodzili się w takiej części świata i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocovanilla, słuchaj siebie, a nie mnie. To twój świat i twoje zdanie powinno być w nim najważiejsze, a kto ma rację, to się przekonamy, kiedyś tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wymyślili niebo też z drugiego powodu. Liczą, że tam wszystko będzie sprawiedliwe. Pan Bóg ukaże tych złych, dobrych nagrodzi, biednych za życia uczyni szczęśliwymi. Wierzą, że kiedyś będzie w końcu sprawiedliwie. Niestety natura nie zna takiego słowa, jak sprawiedliwość, bo w nautrze wszystko jest neutralne, to ludzie nadają znaczenia. Jest pewnie wiele innych powodów, ale rozumiem ludzi, którzy wierzą w Boga, w końcu wszyscy jesteśmy ludzmi i musimy radzić sobie jakoś ze swoimi lękami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×