Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Despero

Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie:)

Ogólnie to sprawa indywidualna....

Ale skoro brales juz kiedyś esci,to doskonale wiesz jak dziala....

To my mozemy Tobie zadawać pytania:)

Jak dawno temu brales esci,na jakie zaburzenie i jak dlugo go spozywales?

 

-- 04 mar 2014, 12:27 --

 

nie od razu, pojawiło sie po kilku miesiacach w których dzialanie było tak dobre ze bardzo szybko sie pozbierałem i wrocilem na przerwane studia, juz to pisalem kiedys, wtedy to był lek idealny ktory zadziałal na kazdy objaw optymalnie, ani za słabo ani za mocno i wlasnie ten moj lekarz z nim tak trafil bo wczesniej przepisywali inne które słabo działały, 1-2 tygodnie po odstawieniu wrociło do normy wszystko, zniknęła wysypka i wszystkie inne objawy

lunatic

bo caly czas tak myślę o Twoim zdarzeniu....A po sertralinie,skoro ona zadzialala,to byl jakis nawrot choroby,ze znowu zaczales brac leki?Nie postawila Cię na tyle na nogi,żeby dalej samemu "walczyc"bez lekow?

Postawila na nogi i jakos nie chcialo mi sie sprawdzac jak bedzie bez niej,poza tym wtedy trzymalem sie tylko tego co lekarz zalecil a nie zalecil odstawiac,widocznie uznal ze w tamtej sytuacji ryzyko nawrotu jakbym odstawil byloby duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede na wizycie to zapytam jak to jest z tym uzaleznieniem od SSRI,bo mam wrazenie ze powoduja je pod pewnym wzgledem,zanim zaczalem je brac nigdy nie mialem uczucia wyczerpania fizycznego,a od tamtego czasu jest i narazie wychodzi ze tylko powrot do SSRI je eliminuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna, no pojawilas sie wreszcie. To Ci lekarz nagadal. Człowiek idzie usłyszeć tez dobre słowo, a słyszy, ze na lęki to najlepiej wit.C. Ja coś czuje takie dziwne napięcie , co rzadko wieczorem mi siemzdarzalo. Nie daje sie na razie.

 

Elmopl, dzis kibelka nie odwiedzalam :D cieszę sie, ze mamy siebie i wsperamysie. w porannej bieganińie zawsze spoglądam co tam słychać u Was.

 

 

Luki, ja to wogole podziwiam Ciebie, ze zdecydowaliscie sie na kolejne dziecko. Ja nie mam dziec, ale juz widzę swoją panikę, ze przez kurwice nie będę mogła pracować i utrzymać dziecka

 

-- 04 mar 2014, 22:35 --

 

Cherry, a Ty gdzie podziewasz sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutna

No niestety taka jest prawda.Leki pozwalają odpocząć,i przekonac sie,ze chorujemy"tylko"na nerwice,a nie guzy mozgu,taki,itd.bo w nerwicy wmawiamy sobie caly szereg chorob,wszystko oprócz nerwicy....a to dziadostwo daje takie objawy,ze.....

Leki qyciszaja organizm od napięć,lęków,paniki.Cala reszta zależy od nas samych.Trzeba zmienic nasze dotychczasowe podejście do niektórych spraw,do tych spraw,na które mamy wplyw.A pogodzic się z tym,na co niestety nie mamy wplywy....Tylko trzeba odróżnić jedno od drugiego:) i leki q pewnym sensie pozwalają na to....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

Nie mozna patrzeć aż tak daleko do przodu,bo,pewnie Lunatic zgodzi sie ze mna,liczy sie tu i teraz:)

A swoja droga,Lunatic,jak czesto slyszales te slowa na terapii?:)

 

Istnieje wiele innych chorob,to nikt by nie mogl mieć dzieci jakby patrzyl w ten sposób,bo nawet"normali"chorują i to na jakie choroby....gdyby i oni mieli tak myslec,ze nie będą mieli dzieci,bo moga zachorować i co wtedy....?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Ja tez miewalam dni totalnego oslabienia,ze nie mialam sily reka ani noga ruszyc,jak chodziłam,to byl to dla mnie nie lada wysulwk....leki ssri pidciagaja trochę...u bardziej chce sie chciec.Mysle,ze ta bezsilnisc,wyssanie nie ma nic wspólnego,ze to przez ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

wiem,wiem.....dlatego musisz pomyśleć o dobrej psychoterapii,naprawdę ona wiele pomaga zrozumieć to wszystko.Pomysl o tym:)

 

-- 04 mar 2014, 21:53 --

 

Tojaaa

wcale tych genów nie musisz przekazywać.A jak juz to mozna je u swojego dziecka szybciej wykąpać i zadzialac w odpowiednim momencie.Ja u swojego wylapalam nerwice natręctw,no i zmagalismy sie z tym dziadostwem.Ale dzięki temu,ze ja mam nerwice,to dostrzeglam,ze cos jest nie tak i w porę moglam zareagować.Mam nadzieje,ze stlumilismy dziadostwo w zarodku:)

 

-- 04 mar 2014, 21:55 --

 

Ha,ha,ha....oczywiscie nie wykompac,tylko wylapac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Czemu tak sadzisz?

Przecież lekarz na samym początku trafil Ci w lek.Nie wiem co bylo potem,ale wiesz co myślę?

Ze w pewnym momencie zaczales kombinować z leczeniem i lekami....czy lekarz przepisywal je Wedla swojego uznania czy Twojego?

Gdzieś po drodze nastapil blad....lekarza?lekow?miksow?Nie wiem.Wuem tyle,ze jakbys znalazl dobrego lekarza teraz i slucham jego,to jak najbardziej jest to do zrobienia,postawilby Cię na nogi Ale musisz zaufać lekarzowi.Bedziesz umysl to zrobić?

 

-- 04 mar 2014, 22:18 --

 

Zazulka

Kurwica juz dotarla do Szwecji....ha,ha,ha.....starzy wyjadacze wiedza o co mi chodzi,prawda?

 

A nowym juz tlumacze:)Mamy,a w zasadzie mielismy nasza iskierkę,ktora przepadla bez wiesci,choć wiem,ze pewnie nas podczytuje....Pozdrowiwnia Nova.....Czekamy na twój obiecany post:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Czemu tak sadzisz?

Przecież lekarz na samym początku trafil Ci w lek.Nie wiem co bylo potem,ale wiesz co myślę?

Ze w pewnym momencie zaczales kombinować z leczeniem i lekami....czy lekarz przepisywal je Wedla swojego uznania czy Twojego?

Gdzieś po drodze nastapil blad....lekarza?lekow?miksow?Nie wiem.Wuem tyle,ze jakbys znalazl dobrego lekarza teraz i slucham jego,to jak najbardziej jest to do zrobienia,postawilby Cię na nogi Ale musisz zaufać lekarzowi.Bedziesz umysl to zrobić?

Po pierwsze nie na początku, sertralina była moim piątym lekiem ,wcześniej inni lekarze zapisywali co innego, dopiero jedna osoba poleciła mi tego lekarza i wtedy się coś dopiero ruszyło.

Na jakiej podstawie twierdzisz ze zacząłem kombinować z lekami? Akurat ten lekarz który jako pierwszy mnie wyciągnął z tego stanu i do którego chodzę od tamtej pory nie uznaje czegoś takiego ze przepisuje lek pacjentowi według uznania pacjenta.

Chodzę do niego na tyle długo i na tyle dobrze mnie zna ze mam pewnego rodzaju pewną swobodę leczenia, polega to na tym ze moge samodzielnie dostosowywac dawke według aktualnej potrzeby, a ostatnio dostałem np. 3 zestawy mixow zeby jak jeden nie zadziała nie isc specjalnie po nastepne tylko miec je od razu przy sobie.

Nie moge powiedziec na 100% gdzie był błąd, moge tylko przypuszczac w oparciu o pewne fakty, a fakty są takie ze objawy depresyjne w postaci apatii, zmęczenia, wyczerpania fizycznego poznałem dopiero po jakimś czasie od dostania pierwszego antydepresanta - paroksetyny. I to mógł byc błąd ze go w ogole dostałem, nikt nie spróbował zadzialac na poczatek czyms słabszym, moze by pomogło moze nie, ale nikt nie spróbował, tylko od razu SSRI i to w dodatku najsilniejszy. Kolejny błąd to było nie pojscie na psychoterapie od razu kiedy miałem zaleconą, ale tez chocbym nawet chciał nie miałem od nikogo jakiegokolwiek wsparcia, dokąłdnie miałem zaleconą na poczatek psychoterapie rodzinną, ale to zostało całkowicie zlekceważone u mnie w domu. Nastepne błędy były juz konsekwencją tych początkowych.

 

-- 04 mar 2014, 22:50 --

 

Co do innych lekarzy to ci juz o tym pisalem, nikt nie wymysli nowych standardów leczenia, inny lekarz nie wyczaruje leku z kosmosu który nie istnieje, nie zaleci mixu z leków które nie istnieja, wszystkie ostatnie mixy jakie dostawałem były zgodne ze standardami leczenia i niepełną odpowiedzią po SSRI, teoretycznie powinny zadziałać na to na co miałem je zapisane, ale standardy czasem nie działają i inny lekarz nie spowoduje ze nagle jakims cudem zadziałają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz tylko ostatnio tak zrobiłem ze poszedłem do innej lekarki i dała to co chciałem, zrobiłem to tylko dlatego ze chciałem jeszcze raz spróbowac sertraline i zobaczyc czy będzie alergia tak jak kiedyś

 

-- 04 mar 2014, 23:00 --

 

W międzyczasie kilka lat temu próbowałem iść do innych lekarzy, i to do teoretycznie dobrych, jeden bardzo chwalony na internecie z jakich to stanów ludzi wyciąga a drugi z bardzo duzym doswiadczeniem, bo ordynator oddziału leczenia nerwic w jednym ze szpitali psychiatrycznych, w obydwu przypadkach skonczyło sie tak ze po ich leczeniu tylko mi sie gwaltownie pogorszyło, wiec moze juz pozostanę przy swoim który mnie dwa razy wyciągnął z fatalnego stanu jak inni nie potrafili, a to ze teraz nie idzie tak jak powinno to trudno go o to tez winic całkowicie, bo od tych wszystkich lekow musiał mi sie narobic taki bałagan w głowie ze teraz działają jak chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

Kiedyś usłyszałem pewną opinię lekarza o SSRI, nie wiem na ile to moze byc zgodne z prawdą bo to wszystko nie jest zbadane na takim poziomie zeby mozna stwierdzic z całą pewnością ze jest tak i tak

Opinia była taka, ze SSRI poprzez sztuczne podnoszenie serotoniny powoduja ze organizm się rozleniwia i po odstawieniu ma problem z jej produkcją bo się przyzwyczaił do jej dostawy z leków

Z produkcją albo z zachowaniem jej prawidłowego poziomu w okreslonych miejscach, juz dokładnie nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×