Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

elmopl79,

oo stawy to najmniejszy problem, gorączka, tachykardia,uczucie rozpalenia i bole głowy tez bylyby do opanowania, ale najgorsze było cos w rodzaju silnego oszołomienia i otumanienia, cos w rodzaju silnej sennosci połączone z uczuciem odpływania z tego świata,strasznie dziwne uczucie

 

-- 03 mar 2014, 21:15 --

 

wiele razy zmieniałem lekarza, to co niektórzy wyprawiali to ja juz wole tego swojego

 

-- 03 mar 2014, 21:18 --

 

najprawdopodobniej dostane fluoksetyne jak do niego pojde, wydaje sie najbardziej zblizona dzialaniem do sertraliny, chyba ze wymysli cos lepszego jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

I to pojawilo sie po jakims czasie brania leku,czy od początku to miales?

Kurcze,strasznie dziwna sytuacja...I po odstawieniu wszystko wrócili do normy?

 

-- 03 mar 2014, 21:24 --

 

Lunatic

wyslalam Ci wiadomość na pw.

 

Kurcze,to jest jakas masakra żeby po leku przeciwdepresyjnym wystapila cos takiego....

Czemu tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie od razu, pojawiło sie po kilku miesiacach w których dzialanie było tak dobre ze bardzo szybko sie pozbierałem i wrocilem na przerwane studia, juz to pisalem kiedys, wtedy to był lek idealny ktory zadziałal na kazdy objaw optymalnie, ani za słabo ani za mocno i wlasnie ten moj lekarz z nim tak trafil bo wczesniej przepisywali inne które słabo działały, 1-2 tygodnie po odstawieniu wrociło do normy wszystko, zniknęła wysypka i wszystkie inne objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cżesc z wieczora.Ale sie tu rozgadaliscie dzis :D Przeżyłam ten dzień jakoś. W robocie mnóstwo pracy, ogarnelam sie jakoś. Zawsze byle do południa, potem jest troszkę lepiej, choc trudno powiedzieć ze normalnie. Teraz mam coraz wiecej obowiązków, zastępuje jednego z dwóch szefów i kieruje praca kilkunastoosobowej grupy. Nie jest to łatwe, oj nie jest...

Wieczór na basenie, troche zrelaksowalam sie. Teraz siedze z kocurkiem na kolanach i mruczy mi cudnie :D

Eliora, luki, krista ,,xyz dzieki za wsparcie, ciepłe słowa i pamięć. Bardzo mi miło, ze o mnie pytacie. :D

Eliora bardzo mnie rozsmieszylas tym opisem nakopania do d..y kurwicy. Ty ją ża kudły, ja jej w d..e :mrgreen::mrgreen:

 

 

Smutna, gdzie jesteś? Wszystko ok??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

tak jak mówiłem wczesiej, wysypka i ogolna nadwrażliwośc na rózne inne alergeny która sie w tym czasie zaczęłą pojawiać świadczyła o powstaniu silnej reakcji alergicznej, bo leki przeciwalergiczne pomagały troche, nawet na to otumanienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

No aż ciarki mnie przechodza....kurcze,czemu tak sie dzieje?!!Lek,który pomaga najbardziej.....eh,szkoda gadac,to jest jedna wielka niesprawiedliwość....

 

Tojaaa

Kobitko,wez Ty przejdź na samo paro....na chusteczkę Ci dwa leki o podobnej skuteczności.Wskocz na wuwksza dawke paro,a esci pozegnaj,bo tyle czasu,a ono nic nadzwyczajnego nie uczynili u Ciebie...

Myślę,ze to nie tylko moja rada.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, od tamtego czasu mam bardzo ograniczone zaufanie do lekarzy i po prostu wszystko sprawdzam jezeli juz mi ktos cos zapisze czy zleci jakies badanie, bo z tymi objawami musiałem zyc przez rok czasu bo zaden nie potrafil ich zdiagnozować, a leczyli mnie silnymi lekami na wiele innych chorób których w rzeczywistości nie było

 

-- 03 mar 2014, 21:40 --

 

wysypka nie bo wysypke mialem cały czas, dusznosci, łzawienie, przy dłuzszym kontakcie katar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora nie mam nerwicy;), lecze sie z depresji i fobii spol.,a na impreze pojechalam do brata na ur.i parapetowke kilkaset km dalej i raczej nie oplacaloby mi sie wracac nastepnego dnia...czy to znaczy,ze nie mam zadnych obowiazkow?... Zreszta staram sie zyc wsrod ludzi,a nie chowac po lozkiem. Pracuklje w domu,zajmuje sie domem i studiuje prawo, zaczynam pisac prace mgr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Rok z ta sennością,otumanienuem i goraczka?!

 

-- 03 mar 2014, 21:45 --

 

Czy rok z alergia i nadwrazliwoscia?

 

-- 03 mar 2014, 21:47 --

 

Ale jak to sie stali,ze taki lek wywolal alergie na wszystko....?!

 

-- 03 mar 2014, 21:49 --

 

GRADREC

Co u Ciebie?Jak samopoczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

tak, o mały włos nie przerwałem znów studiów na które dopiero co wróciłem , miałem coś takiego jak praktyki terenowe przez kilka tygodni w wakacje i byłem tak potwornie słaby ze z dwóch wyjazdów musiałem zrezygnować, lekarz akurat sie przydał tylko do wypisania zwolnienia, a byłem u psychiatry,dermatologa, laryngologa, internisty, gastrologa, reumatologa,alergologa i nawet onkologa bo takie miałem skierowanie, dwa razy w szpitalu, raz na oddziale laryngologii a raz na internistycznym, nigdzie nie postawili prawidłowej diagnozy, kazdy leczył tylko objawowo w zakresie swojej specjalnosci, no a ze objawow było pełno z kazdego praktycznie układu to lekarzy tez było sporo i sporo diagnoz

 

-- 03 mar 2014, 21:53 --

 

Ale jak to sie stali,ze taki lek wywolal alergie na wszystko....?!

nie mam pojecia, zrobił jakis ogolnoukładowy stan zapalny i mase objawów ale jakim cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. No właśnie czemu ja zmieniam asentrę na elicea ? może po to żeby zobaczyć jak to jest na innym leku i czy może być lepiej. Na asentrze przez 5 lat cały czas jakbym czekała na lęki były zawsze gdzieś tam z tyłu takie maleńkie ale były i czułam się trochę jakby w butelce a teraz jest mi tak jakoś luźniej.Jutro zaczynam brać 5 elicea i jeszcze ćwiartka asentry schodzę z asentry i wchodzę na elicea już 3 tygodnie jak na razie spoko są doły i góry ale się trzymam zobaczymy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ;) mam nadzieje, że noc wszystkim upłynęła spokojnie i tak minie nowy dzień ;) mi dziś mija 15 dzień na Escitil-u i wcale nie czuje stabilności jeszcze, lęki nadal występują, ale najwidoczniej minęło jeszcze za mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj o dziwo czuję sie o wiele lepiej, a jestem po 5 dniach na dawce 10 mg. Do wczoraj było zdecydowanie gorzej. Powiedzcie mi z wlasnego doświadczenia czy Esci faktycznie działa ? Czy to kwestia indywidualna ? Ja bralem kiedys Mozarin i podziałał naprawde dobrze. A i jak się ma alkohol do Esci ? Można czasem sobie pozwolić ? Pamiętam, że jak po Mozarinie mi się zdażyło łyknac pare głębszych to bardzo szybko urywał mi się film...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Despero

Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie:)

Ogólnie to sprawa indywidualna....

Ale skoro brales juz kiedyś esci,to doskonale wiesz jak dziala....

To my mozemy Tobie zadawać pytania:)

Jak dawno temu brales esci,na jakie zaburzenie i jak dlugo go spozywales?

 

-- 04 mar 2014, 12:27 --

 

nie od razu, pojawiło sie po kilku miesiacach w których dzialanie było tak dobre ze bardzo szybko sie pozbierałem i wrocilem na przerwane studia, juz to pisalem kiedys, wtedy to był lek idealny ktory zadziałal na kazdy objaw optymalnie, ani za słabo ani za mocno i wlasnie ten moj lekarz z nim tak trafil bo wczesniej przepisywali inne które słabo działały, 1-2 tygodnie po odstawieniu wrociło do normy wszystko, zniknęła wysypka i wszystkie inne objawy

lunatic

bo caly czas tak myślę o Twoim zdarzeniu....A po sertralinie,skoro ona zadzialala,to byl jakis nawrot choroby,ze znowu zaczales brac leki?Nie postawila Cię na tyle na nogi,żeby dalej samemu "walczyc"bez lekow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ;) mam nadzieje, że noc wszystkim upłynęła spokojnie i tak minie nowy dzień ;) mi dziś mija 15 dzień na Escitil-u i wcale nie czuje stabilności jeszcze, lęki nadal występują, ale najwidoczniej minęło jeszcze za mało czasu.
Moja lekarka uprzedziła, że działanie zaczyna się po co najmniej 3 tygodniach i że trzeba ten okres przetrwać, i się nie poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazulka

Tak,to prawda,terzeba to przeczekać,choć nie jest latwo....Skutki uboczne,niech i sobie bwda,ale żeby lek zadzialal,bo z tymi lekami to jak z ruletka....

 

Tojaaa

Ciesze sie,ze u ciebie lepiej.Jesli pi qorowadzeniu paro piczujesz siw lepiej po3tygidniach,to będziesz miala odpowiedz na swoje pytania.....Ja na paro nie mialam tych natrętnych myśli....za to na esci....jakby sie pidwoily,potroily....czesc z nich przeszla,ale pojawiają się jeszcze co jakis czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Czasem miło jest sobie posiedzieć w ciszy. Cieszę się Tojaaa, że czujesz się lepiej. Mam nadzieję, że trend wzrostowy się utrzyma. Na natrętne myśli trzeba dłuższego czasu leczenia i większych dawek leku. A do niektórych trzeba przywyknąć, bo nawet zdrowi ludzie mają swoje natręctwa. Tak mi tłumaczyła moja lekarka.

U mnie bez zmian, czyli dobrze. Żeby to już tak chciało utrzymać się do 10 kwietnia i wizyty u psychiatry. Później może pozwoli mi powoli schodzić z leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×