Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem w pracy już od 7.00. Noc całkiem dobra, tylko z jedną pobudką na wypuszczenie kota, siku i łyk wody.

Za to moje sny to coraz lepsze filmy. W nocy wręczali Oscary i jeden byłby pewnie dla mnie - scenariusz oryginalny :)

Wojna, okupowana Polska. Ja w jakiejś grupie oporu, szpiedzy, wybuchy, pościgi samochodowe, autobusowe. Pojechaliśmy do Berlina, nakopaliśmy Szwabom do tyłków i powrót pociągiem. Na dachu wagonów siedzieliśmy a na granicy owczarki. Znowu walka w jakimś lesie. Ja pierdziu, ostro było. Budzik przerwał mi sen.

Tojaaa, jesteś dzielna i silniejsza niż myślisz. Dasz radę.

O tych snach to przed kurwica pamietałam co mi sie śniło, bardzo wyraznie, potem prawie nie spałam a teraz jak biore leki to budzac sie momentalnie pominam....to leki tak działają?w sobotę mialam dziwny sen...to pamietam?byłam w szpitalu w odwiedzinach , nie moglam znaleść windy a bardzo-nawet w pamice-szuwałam pokoju numer611....:-) i nie znalazłam, a obudziłam sie mokra:-)

 

-- 03 mar 2014, 20:04 --

 

A tak w ogóle to czy komuś esci pomogło tak porządnie? Ja w swoim życiu brałam tylko Asentrę oraz Axyven i oba mnie stawiały do pionu.

Oto jest pytanie.....sama jestem ciekawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neka mnie pewien mój mankament...od kilkunastu lat mam sińce pod oczami i sa podkrążone...gdy sie niewyspie, jtem zmeczona ,zestresowana itp.to są bardziej widoczne..a od soboty te since są tak paskudne ze wpadaja w kolor żółtawo-brązowawy-miejscami.....ja powód?nerki?a jakie tadania robi sie na nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od piątku biorę Escitalopram Activis. Lekarz powiedział mi, że moge brać 15 bądź 10 mg. W piątek wziałem 15 mg, a później już tylko 10 mg bo bardzo źle się czułem.
Zacząłeś od 15? To gość z ciebie :) Z tego, co tu czytam to nie dziwię się, że cię mocno trzepnęło. Ja dopiero od jutra przechodzę na 5 (z 2,5 od piątku) i od rana mam takiego pietra jakbym co najmniej maturę miała zdawać :D

 

Tak mi lekarz zalecił, Mozarin też zacząłem od razu od 10 mg. W ogóle ta lekarka to mówiła, że najlepiej to 20 mg i że ona sama tak bierze :)

teraz czuje sie juz lepiej, najgorzej jest 1-8 godzin po zażyciu leku. Nikt mi jeszcze nie odpowiedzial na pytanie kiedy to zacznie działać ? I czy cały ten czas będę się tak czuł ?

 

P.S. Wy tu tak gadacie normalnie jak na czacie ? Przecież troche zaśmieca sie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki

Czy ba paro muewales takie stany,ze bylo Ci slabo,krecilo sie w glowie,ze ustać na nogach nie mogles?

 

Nie, nic takiego nie miałem. Czasem zakręci mi się w głowie, gdy klękam i po chwili wstaje. Różnice ciśnienia. Czasem mam świszczenie w uszach. Do tego nocne poty i siniaki na nogach. To uboki, które dokuczają mi do teraz, ale to pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wy tu tak gadacie normalnie jak na czacie ? Przecież troche zaśmieca sie temat.

 

Ten temat jest, że tak powiem, specyficzny. Jest sporo śmietnika, ale my zżyliśmy się ze sobą i próbujemy wspierać.

Jeszcze nikt z władzy forum nie kazał nam spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

czesc,

jestem na lajtowym leku, mam lajtowe skutki uboczne i działanie tez jest lajtowe, tzn w ogole nic nie działa, wykonczy mnie w koncu to leczenie :pirate:

 

Lunatic

To czemu postawiles na lajtowy lek?

Myslales o asentrze?Myslisz,ze piwtorzyloby sie to samo co dawniej?Moze wtedy takTwoj organizm zadzialal,moze teraz by tak nie bylo.....

Bo asentra,z tego co pamietam pomogla Ci najbardziej,tak?

Bolaly Cię po niej stawy i mięśnie tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że leki z esci są lajtowe? Przy tym co dziś przeżyłam to nie wiem... W sumie w Asentre podobnie mi się wchodziło, ale to było 10 lat temu prawie... Czy te uboki przechodzą? Wiem, że Wam w temat sie wbijam, ale mam problem i nie mam kogo spytać... :/

 

Jeszcze jutro dawka 5 mg, a potem już docelowe 10... Trochę mam pietra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki

Staram sie porownac te obydwa leki.

I wydaje mi sie,ze paro jest o wiele lepszym lekiem niz esci-oczywiscie to moje odczucie....

Ja na esci czuje sie dziwnie... Nie umiem tego określić,ale napewno inaczej niż jak bralam paro....

Tu czuje jakby mój umysl byl"zamkniety",jakbym nie do końca miala nad nim "wladze".Na paro tak nie bylo....no moce na początku,ale potem juz bylo ok.bawet bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79

Ja jestem z paro bardzo zadowolony. Co prawda nie mam porównania z innymi antydepresantami, bo to mój pierwszy lek tego typu, ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby jakiś inny mógł zrobić więcej dobrego mojemu mózgowi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xyz90

Mam tylko nadzieje, że z upływem czasu będą łagodnieć. Nie moge się czuć w pracy tak jak dzisiaj... W przyszły poniedziałek musi być już trochę lepiej... Najśmieszniejsze jest to, że psychiatra mi powiedział, że ten lek nie ma prawie w ogóle skutków ubpcznych, tzn., że pacjenci raczej lajtowo w niego wchodzą i że zaczyna działać już po tygodniu... Wszystkie ant zaczynają działać po kilku tyg...

 

Chyba się trochę bałam tego leku, więc wszystko się skumulowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

dlatego ze nie moge sobie pozwolic na lek ktory swoimi skutkami ubocznymi mnie na jakis czas zetnie z nog, niestety ostatnio na wiele tak reaguje, nawet na te które teoretycznie nie maja prawa czegos takiego spowodować a jednak, asentra byłaby najlepsza ale nie wiem co się stało ze fatalnie na nia reaguje od jakiegos czasu i nie ma szans na takie dzialanie jak kiedys, jakas ogolna nietolerancja tej substancji powodujaca calą gamę roznych objawow nadwrażliwosci, nie wiem ciezko powiedziec, pierwszy raz nie mam zadnego pomyslu co zrobic, musze lekarza odwiedzic znow i tyle

 

-- 03 mar 2014, 20:52 --

 

inez3,

ja nie pisałem o esci ze jest lajtowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki

No esci raczej za wiele dobrego mojemu mózgowi nie zrobilo....A wręcz na piczotku bardzo pogirszylo mój stan i obawiam sie,ze moze to byc lek źle dobrany w moim przypadku.Chociaz moha p.dr.stwierdzila,ze lek mu śluzy,ale ja czuje zupelnie co innego....nie do końca jest rak jak powinno byc.Co prawda to4albo5tydzien na10mg,ale nie potrafie zaufać temu lekowi.Moze dlatego,ze te początku z esci byly tragiczne....

Przymierzam sie do zmiany leku,wlasnie na paro....Ale chce jeszcze poczekac trochę i zobaczymy czy będzie potrzebna zmiana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sorry, wszystko mi sie pomerdało :).

 

A czy na początku z esci ktoś dodatkowo używał benzo? Mam afobam, ale nie lubie tego za bardzo...

 

-- Pn mar 03, 2014 10:00 pm --

 

Tak ogólnie to ja jestem jakimś ewenementem, zarówno Asentra jak i Axyven dobrze na mnie działały poza oczywiście początkowymi skutkami ubocznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

A moze lagodne,kosmetyczne esci?

Nie,to byl zart z esci....Ty chcesz cos pobudzajacego,tak?A wenla?

Albo moklobenit-nie wiem czy tak to sie pisze....

 

-- 03 mar 2014, 21:03 --

 

Inez

No to tylko sie cieszyc,ze doktorek tak ladnie trafia z lekami....w takim leczeniu o to wlasnie chodzi,żeby trafić w lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×