Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy cwiczenie mi bardziej pomaga, przeszkadza, czy jest neutralne. Jest w tym coś fajnego. Przekracza się możliwości osłabionego organizmu i ciśnie się z całych sił na ile pomaga obecny organizm, pomimo że nie są to duże możliwości. Codziennie sobie robię pompki, brzuszki. Nie wiem na ile to pomaga a na ile przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, ważne, żeby organizm trochę się spocił, sport pomaga podobno na odbudowę hipokampa, ale leki moim zdaniem są silniejsze w tym zakresie. Jak ja po 7 latach odstawiałem paro to mi psychiatra nakazała codzienny ruch więc CODZIENNIE biegałem pół godziny, ale najcięższy epizod i tak przyszedł jak zszedłem z paro do 0 mimo codziennego biegania. Sport nie wyleczy z głębokiej depry, ale pomoże podobnie jak dieta- trochę.

PS. powiedz mi czym się różni "franek" od SSRI na Twoim przykładzie w działaniu. Czy podczas wejścia na "klomi" też jest to nieprzyjemne pobudzenie jak na eseserajach i mega lęk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemne pobudzenie i lęk przy SSRI mają głównie jedno źródło - agonizm 5-HT2c, więc ich blokada pomaga, chociaż nie ma żadnych na tyle silnych blokerów tych receptorów by postawić całkowitą tamę działaniu serotoniny z SSRI. Chyba, że będziemy używać mocnych blokerów i w wysokich dawkach np. w połączeniu z małą dawką SSRI. Ale i tak SSRI miażdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemne pobudzenie, lęk, wahania nastroju. Jestem pewien, że w wielu takich przypadkach pomogłyby same stabilizatory albo neurolpetyki. A LPD mogą wręcz pogarszać stan. Powszechne pisanie LPD zwłaszcza SSRI na wszystko to błąd. Trzeba zróżnicować rozdrażnienie w depresji od wahań nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem przez niecałe pół roku na terapię psychodynamiczną. Nie wydaje mi się żeby mi pomogła, ale też to było o wiele za krótko, poza tym nie przepadałem za swoim terapeutą, a i ona za mną chyba też nie. Z perspektywy czasu być może jednak na coś się przydała, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole, walną bym w te leki w cholere odstawil i tyle. Jak ta hipokampa ciekaw jestem ma sie do samoswiadomosci. Anafranil tylko znieczula, jak znieczulenie na bol zęba, oddala. Ale gdzies tam to wssystko jest. Wolal bym miec na tyle rozwinieta samoswiadomoscm zeby nie musiec nic brac. Z srii to tak jak pisze miko. Ja napewno lepiej tego nie opisze. Ostatnio na terapi jak bylem to poplakalem . Troche do mnie dotarlo zalu i smutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, płacz daje niesamowitą ulgę, odblokowują się uczucia, ale radziłbym uważać ze zbyt dużym zjazdem w lekach, moim zdaniem warto po obniżce dłużej posiedzieć na niższej dawce i wtedy porównać czy jest lepiej czy gorzej. Powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę Anafranil od 3 miesięcy, jest poprawa,

NN i napady lękowe( Parogen 10 mg- po 2 latach- jestem w trakcie odstawiania). Parogen- super, megapoprawa a musze przyznać że byłam w złym stanie...bałam się własnego cienia! Nerwica natręctw myślowych niestety powraca i dręczy i męczy...próbowałam Efectin ale byłam zbyt ospała po tym leku...

anafranil jest dobry :D tylko oksopne zaparcia.... jestem zakorkowana jak zakopianka przed długim wekendem!!! no i co za tym idzie- wzrost wagi...tyje sobie powoli ale systematycznie...czy ktos już to przerobiał? czy to sie unormuje czy już powoli szukać innego leku? byłoby szkoda bo na prawdę lek działa bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza, ale chyba nie warto o tym mówic. Leki są dobre, swoje robią. Otępienie może wynikac z innych uwarunkowan, niekoniecznie z leków. Z jakich uwarunkowań już nie miałem odwagi się Pana doktora zapytac. Mogę zmniejszyc o pół i ew. poobserwowac czy się przypadkiem nie odmule. Jak się odmule to można tak pozostac. A jak się pogorszy to wrócic. Generalnie leki są dobre swoje robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, leki są na pewno lepsze od samej choroby, stąd u mnie łatwa decyzja, że mam je brać i tyle. Pytanie jednak pozostaje: które brać i w jakich dawkach? Sam próbuję złożyć swoje idealne połączenie- czyli takie które umożliwi mi normalne funkcjonowanie, ale nie zrobi wszystkiego za mnie. Ale najpierw muszą mi minąć zaburzenia somatyczne, drgania powiek i wybudzanie w nocy, bo uważam, że tego za dużo by się na to godzić. Doktorka proponowała mi ostatnio anafranil, ale kiedyś wspominała również o trazodonie i nie ukrywam, że chyba nadeszła pora, abym wypróbował coś nowego. Obecną kombinację biorę ponad rok czasu- z plusów nie jest gorzej, ale chciałbym aby choroba się cofnęła. Czy anafranil dobrze sobie radzi z "somatami" w porównaniu do SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat srii wole się nie wypowiadac, bo zawsze mi pogarszały zamiast pomagac. Anafranil to jest dobry lek o tyle, że ja osobiście w domu somaty mam zminimalizowane, śpi mi się również stosunkowo dobrze. Natomiast moje zaburzenie osobowości, czy brak inteligencji sprawia, że czuje się źle wśród ludzi. Nie wiem co mam robic, mówic. Moja osobowośc topnieje do zera, uwidacznia się pustka w głowie, no i wtedy, jest taki moment kiedy sie zastanawiam czy dobrym rozwiązaniem nie była by renta;) Myślę, że na pewno możesz spróbowac, lepsze to niż srii. Jak jesteś kumaty chłopak to myślę, że nie powinno cię stępic.

 

 

 

Na aspołecznośc chyba nie ma rady. Bo umówmy się, te leki są wyciszające, przeciwlękowe sprawiające że czujemy się lepiej w swoim własnym świecie, a taki dopaminowiec już jest lękowy. Tu chyba nie ma złotego środka. Trzeba pracowac nad sobą i dużo się modlic;) Ja kiedyś wierzyłem w to, że leki mogą mi pomóc na aspołecznośc. Na ten moment nie mam już takich złudzeń.

 

-- 05 mar 2014, 22:32 --

 

Ale taka ogólna wiara w lepsze czasy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spadek popędu płciowego i problemy z erekcją przechodzą z czasem? czy raczej jest to permanentny skutek uboczny?

Biorę anafranil w dawce 75 mg i po kilku dniach moje libido spadło właściwie do zera. Dodam, że na lekach z grupy SSRI nie miałem czegoś takiego, a jeśli już na pewno nie w takim stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wytrwać, bo czasami lek potrzebuje więcej czasu na zadziałanie, no i nie ma później wątpliwości, że jakbyśmy dłużej wytrwali to może by zadziałał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez 7-9 dni były nasilone skutki uboczne, szczególnie depresja. Ale olałem ten lek, bo po paru dniach moja cera uległa całkowitej destrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×