Skocz do zawartości
Nerwica.com

wielki problem z koncentracją


sebastian86

Rekomendowane odpowiedzi

sebastian86, ma też duży problem z koncentracją, barak mi cierpliwości, nie zajmę się jedną rzeczą zbyt długo. Wiąże to ze swoim wew. stanem emocjonalnym który zapewne nie pozwala o sobie zapomnieć stąd chodzę na terapię chociaż strasznie nie chce mi się. Leki mi nigdy nie pomagały jedynie po jakimś ciężkim wysiłku fizycznym miałem "spokój" od tego na najwyżej kilka godzin.

nie zrobilem tez kiedys prawa jazda przez to.

też miałem problem przy prawku, instruktor twierdził że chcę go zabić bo przez deficyt uwagi potrafiłem nie zauważyć znaku stop czy czerwonego światła. O dziwo zdałem za pierwszym razem, i czuję się dość pewnie za kołkiem ale swoją pewność w dużej mierze opieram na "jeździe na pamięć", po prosu bardzo dobrze znam tereny po których się poruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atalanta, tzn. po jakim czasie ten kwas Ci pomógł i w sumie na co konkretnie?

ogólnie na problemy z koncentracją, sama nie wiem ile czasu potrzebowałam aby pozbyć się problemu, kwas omega-3 brałam na początek ok pół roku niemal ciągle;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z koncentracją są straszne. Nie potrafię niczego zapamiętać. Nie mogę przeczytać książki, bo słowa do mnie nie docierają, na koniec nie wiem co czytałem i o czym to było. Podobnie jest z krótszymi artykułami. Gdy kończy się film mam wrażenie, że niczego tak naprawdę nie obejrzałem. O czym był, jaka była fabuła? Z muzyką jest podobnie. Lubię te wszystkie rzeczy. Chciałbym usiąść sobie i przeczytać książkę albo komiks, skupić się na dobrym filmie, stopić się z muzyką. Kiedyś mi to nie sprawiało problemu, teraz to katorga. Odczuwam z tego powodu straszny dyskomfort, bo to były moje pasje.

Lekarz mówił, że depresja może to powodować, poza tym niczego wielkiego mi nie polecił. Wspomniał tylko o łykaniu wit. D i kwasów omega, ale to nic nie daje. Jestem tym stanem strasznie zmęczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy z koncentracją są straszne. Nie potrafię niczego zapamiętać. Nie mogę przeczytać książki, bo słowa do mnie nie docierają, na koniec nie wiem co czytałem i o czym to było. Podobnie jest z krótszymi artykułami. Gdy kończy się film mam wrażenie, że niczego tak naprawdę nie obejrzałem. O czym był, jaka była fabuła? Z muzyką jest podobnie. Lubię te wszystkie rzeczy. Chciałbym usiąść sobie i przeczytać książkę albo komiks, skupić się na dobrym filmie, stopić się z muzyką. Kiedyś mi to nie sprawiało problemu, teraz to katorga. Odczuwam z tego powodu straszny dyskomfort, bo to były moje pasje.

Lekarz mówił, że depresja może to powodować, poza tym niczego wielkiego mi nie polecił. Wspomniał tylko o łykaniu wit. D i kwasów omega, ale to nic nie daje. Jestem tym stanem strasznie zmęczony.

 

Mam bardzo podobnie do Ciebie. Mam wrażenie, że im bardziej mi zależy na tym by się skupić tym większy mam z tym problem. Mój umysł po chwili gdzieś dosłownie odlatuje. Potem jest ocknięcie się, co ja robię? o czym myślę? o czym czytałem?

Jeszcze gorsze jest to, że rozkojarzam się też w czasie zwykłych czynności, potem nie wiem co przed chwilą robiłem, przecież miałem w ręku komórkę, chciałem zadzwonić, teraz jej nie mam, gdzie ją zostawiłem. Mnóstwo czasu i nerwów kosztuje mnie potem odnalezienie się w rzeczywistości. Poza tym przestałem chodzić na wykłady gdy zdałem sobie sprawę, że nie jestem w stanie odtworzyć nawet jednego zdania wykładowcy mimo słuchania i notowania. Coś jakbym był w kompletnie innym świecie, choć przecież byłem na sali.

 

Łykam codziennie magnez, ale nie widzę efektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie Panowie i Panie. U mnie problemy ze znużeniem i ogólnym brakiem koncentracji także są okropne.. Sypiam do 11-14, a jak wstaję to przez większość dnia czuję się po prostu jak gówno..

 

Brałem ogólnodostępne leki na poprawe koncentracji omega3, magnez, piracetam może już na recepte - ale także nic nie podziałało.

 

Z takich ogólnodostępnych w internecie po których już coś u mnie ruszyło to jest noopept - znajdziecie chociażby na allegro.

 

Z innych leków dostępnych na recepte to wellbutrin - antydepresant który także podnosi koncentracje, chęci do działania. Z ciężej już dostępnych bo lekarze nie przypisują tego leku chętnie to metylofenidat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×